Mělké hroby

Mělké hroby https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60029/melke-hroby-60029.jpg 4 366 47

John Pellam série

John Pellam kdysi působil ve filmové branži a měl před sebou slibnou hollywoodskou kariéru – dokud ho tragédie neodstavila na vedlejší kolej. Nyní se živí jako vyhledavač filmových exteriérů, cestuje po celé zemi a hledá vhodné lokality pro natáčení konkrétních scén. Když projíždí ulicemi amerických maloměst, místní obyvatelé se obvykle sbíhají a žadoní u něj o svých patnáct minut slávy. V jednom ospalém městečku ve státě New York se však Pellamovi dostává zcela jiného přijetí. Vše začíná tím, že se na kapotě jeho dodávky objevuje sprejem nastříkaný obrázek dvou hrobů – a vzápětí jeho svět plný iluzí roztříští na kusy brutální vražda. Pellam se náhle stává ústřední postavou dramatu plného násilí a neuvěřitelných intrik, které jako by pronásledovalo celé nešťastné maloměsto. Také v románu Mělké hroby dává Jeffery Deaver průchod svému smyslu pro vystavení chytré zápletky, strhující dialogy a stupňované napětí. Ne nadarmo byl za tuto knihu nominován na prestižní Edgarovu cenu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Shallow Graves , 1992

Kubíííína
26.03.2017 5 z 5

Naprosto doporučuji všem milovníkům napínavého čtení! Určitě neuděláte chybu! :-)

Ishir
15.03.2017 3 z 5

Zatím nejhorší kniha co jsem od tohoto autora četla. Do poloviny mě vůbec nebavila. Čekala jsem víc.

Market = )
09.03.2017 3 z 5

Tentokrát jsem tak nadšená nebyla a skutečně začtená jsem byla až v poslední pětině knížky (možná je to tím, že minulý měsíc jsem strávila s Kathryn Danceovou, kterou jsem si vážně oblíbila...). Jsem ráda, že dějově jsme se tentokrát drželi poměrně v normálním světě a ne ve víru "podvodník" "není to podvodník" "ne, je to podvodník!" "aha, nakonec není...". Aspoň teda na poměry JD, samozřejmě :-D.

moudivlacek
19.02.2017 4 z 5

První díl série a mám trochu rozporuplné pocity, chvilkami jsem byla v knize dost zmatená, ale nakonec si člověk zvykne na to, že tam hrdina John Pellam prostě mezitím píše svůj scénář. Jinak jsem rychle podezírala správné lidi, kteří stojí za vraždou Martyho, ale ten hlavní mi dlouho unikal.
Plno hrdinů jsem proklínala za jejich chování, Pellama jsem si oblíbila za jeho postoj.
Sice to nebyl úplný top od tohoto autora (dle mě), ale do dalšího dílu se pustím.

mmm.mm
10.08.2016

Po všech těch komentářích jsem to ani nechtěla číst. Ale nic jiného na výběr nebylo. Závěr - konečně chytlavá a čtivá detektivka. Žádná vata plná tyvekových kombinéz, chození v roštu, žádné databáze"ptačích hoven". Žádné zbytečnosti na téma "zpíváš krásně a 5 -6 gest prozrazujících lež..." Jen zajímavý příběh, plný zvratů a nečekaných rozuzlení. A důvod proč si přečíst další... Díky.

PonížilováA
19.04.2016 4 z 5

Hodnotím tuhle knihu asi po půl roce potom, co jsem jí přečetla.. Pomalu už si ani nepamatuji co tam bylo, ale vím, že jsem tady chtěla napsat, že jí všem vřele doporučuji.. Kniha byla jako vždy dobře námětově zpracována a napsána..

Rebekah4
10.03.2016 3 z 5

Nelíbila se mi

MAXA71
11.01.2016

Dobrá, ale čítala som aj lepšie od tohto autora.

badinka4
10.09.2015 4 z 5

Po přečtení série Lincoln Rhyme,mě tato detektivka připadala taková oddechová mírně šestáková.
Ze začátku jsem se nemohla do knížky začíst,ale konec to trochu zachránil.

Šárka345
06.08.2015 5 z 5

Taková trošku lehčí Deaverovka, ale děj poutavý a dobře čitelný.

Illaa
08.07.2015 2 z 5

Kniha mě nenadchla, ani neurazila. Byla to taková normální, místy velmi předpokládaná detektivka. Městečko, ve kterém není všechno v pořádku a nový návštěvník se tomu zkouší přijít na kloub. V podezření byli všichni, kteří v knize vystupují.

Nunynka
24.06.2015 4 z 5

Tentokrát musím dát o hvězdu méně. Konec opět super,ale tak nějak se to ze začátku táhlo a chvíli jsem čekala na rozjezd. Kdybych Deavera nečetla,tak se mi to líbí asi moc,ale je pravda,že jeho novější knihy jsou prostě o hodně lepší.

beran25
15.05.2015 4 z 5

Dobrá detektivka k oddechu, trochu podoba s klasickou americkou drsnou školou.

petrels
04.05.2015 4 z 5

Toto byla první knížka ze série John Pellam. Nečekal jsem od ní mnoho ,ale byl jsem mile překvapen.
Jsou však lepší knížky od tohoto autora.

Nelly
08.12.2014 2 z 5

Kniha byla pro mne velkým zklamáním. Jsem už asi trošku zhýčkaná autorovými pozdějšími knihami. Většina knihy byla moc popisná, bez zajímavých zvratů, a kdo za vším je, tušíte velmi brzy. Mám radši překvapení...

Reat
27.11.2014 5 z 5

Musím na sebe "prásknout", že ze začátku se mi do tohoto Deavera moc nechtělo, a prvních pět stránek jsem četl snad měsíc. Už už jsem byl přesvědčený, že knížku číst nezačnu, ale naštěstí jsem se přinutil, a od okamžiku smrti Martyho jsem se už neodtrhl. Kniha má podmanivý nádech amerického maloměsta, kde se všichni znají, každý na každého něco ví a každý může kout pikle prakticky s každým. Do toho se Pellam pouští do pátrání po pravdě o smrti svého kolegy, zaplétá se s místními ženami a pomalu odhaluje tajemství, na které by jste na začátku knihy ani nevzdechli. Pokud toto má být dle hodnocení "slabší" Deaver, tak jsem opravdu zvědav na ty ostatní. U mě za pět!!!

Ctibi
27.10.2014

zapomněl jsem dýchat

Pavlnka
17.10.2014 4 z 5

Pěkná knížka, i když jsem trochu zklamaná. Podle doporučení kamarádky a recenzí jsem čekala více.

Riplok
22.08.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka.

lanusinka
24.05.2013 4 z 5

Není to špatný příběh, možná trochu čitelnější než je Deavera obvyklé. A Pellam je sympaťák, hodně se mi líbila ta scéna, kdy nechává zatknout Nicka. Ovšem asi mě nic nebude lákat přečíst si to podruhé...