Jestřábe, vypravuj...

Jestřábe, vypravuj... https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15217/bmid_jestrabe-vypravuj-jestrabe-vypravuj-rzu-15217.jpg 4 135 7

Výběrový soubor povídek obsahuje tajemné a dobrodružné příběhy s cizokrajným pozadím založené na autorově fantazii, které byly uveřejněny převážně v časopisech Správný kluk, Junák a Vpřed (Mezi nebem a zemí, Váhy života a smrti, Příběh ze tmy aj.), dále povídku Úžasný příběh plavčíka Jacka, původně zpracovanou pro rozhlasové vysílání, a nakonec příběhy, jejichž základem je Foglarův vlastní zážitek nebo skutečné příhody chlapců z jeho oddílu (např. Vítězství, Za tichých nocí, Půlnoční příhoda v osamělé chatě, Jezdíme na toboganu, Boj na Čertovce). Zpracoval a upravil Vladimír Dobrovodský, ilustroval Marko Čermák.... celý text

Kopretina
05.01.2022 4 z 5

Foglarovky miluji a tuto jsem přečetla až nyní, v dospělosti, se svými dětmi. Prostředního syna vytáčely příběhy skautů, dcera se zas těšila na napínavé. Nejoblíbenější Vrah přijde v noci.

Luigi1
23.06.2020 5 z 5

Obdivuju fantazii pana Foglara

n.ezn.amy
04.05.2020 5 z 5

Na této knize je vidět, že Foglar nebyl jen spisovatel omezující se na chlapecké hrdiny, ale dokázal poutavě napsat např. i příběhy odehrávající se na Divokém Západě. Ale i ostatní povídky jsou neméně zdařilé a jejich styl odpovídá posezení v partě, kdy venku se smráká

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super!

tyzik.cejka
12.05.2013 5 z 5

užasné prostě skvělé

Joges
19.09.2012 5 z 5

Některé povídky jsou vážně dobré. Jsou vhodné na tábor i na černé hodinky do klubovny.

swamp
25.07.2011 3 z 5

Povídková kniha (já je měl ve dvojvydání I a II), která patří k tomu slabšímu, co nám Jestřáb nabídl.