Zapomenutý pokoj

Zapomenutý pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340635/mid_zapomenuty-pokoj-D9r-340635.png 4 170 39

Jeremy Logan série

„Záhadolog“ Jeremy Logan se už řadu let specializuje na vyšetřování jevů, na které jsou exaktní vědecké postupy krátké. Tentokrát je povolají na novoanglické pobřeží v Newportu na Rhode Islandu. V Luxu, tamním elitním think tanku, spáchal za strašlivých okolností sebevraždu přední vědec – když se předtím začal chovat nevypočitatelně a agresivně a zjevně trpěl psychickými problémy. Logana, který zde před lety sám působil, pozve ředitel Olafson, aby celou záležitost diskrétně prozkoumal. V rozlehlém starobylém sídle organizace na břehu moře totiž už nějakou dobu dochází i k dalším znepokojivým jevům… Vyšetřování dovede Logana k bizarním objevům. V dávno opuštěném křídle sídla najde důmyslně ukrytou zadní místnost, nedotčenou po celá desetiletí. Pokoj je vybaven záhadným vědeckým zařízením, které zprvu přivádí Logana k myšlence, že šlo o stroj vyvolávající duchy. Pravda je však mnohem děsivější. Dávno zastavený „projekt Sin“ se totiž mohl a stále může stát hroznou zbraní hromadného ničení. A stále jsou zde lidí, kterým by mohl přinést velké peníze – a kdokoli by chtěl ohrozit jejich zájmy, musí zemřít. Logan se ocitne v přímém ohrožení života, ovšem to ho nezastaví, aby záhadě zapomenutého pokoje nepřišel na kloub.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Forgotten Room , 2015

veronika8887
04.01.2024 5 z 5

Pěkná napínavá četba. Trochu historie, vědy a tajemná. Ke konci kniha měla rychlý spád, že jsem nemohla přestat číst dokud jsem ji nedočetla. I když jsem nečetla celou sérii vůbec to nevadilo.

Jessybelle
28.12.2023 4 z 5

Kniha stojí za přečtení, docela napínavá, napětí se stupňuje, s nádechem nadpřirozena.

Luigi1
05.09.2023 4 z 5

Byla to pěkná kniha která postupně vtahovala do děje

Adriena838772
04.09.2023 5 z 5

Tenhle autor mě dost překvapil a moc se mi to líbilo. Moc dobrá knížka a hodně napínavá a je tam dost zvratu. Klobouk dolů

eva2683
05.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Vcelku slušná akcia. Oproti predchádzajúcemu dielu posun, nenašla som nudné miesta, ktoré by som chcela preskakovať, záhada bola naozaj záhadná, postupne sa to vyvíjalo od mysteriózneho a ducharskeho vysvetlenia k racionálnemu a vedecký podloženému, napriek tomu mi pretrvávali prijemne zimomriavky vyvolané atmosférou a pocitom nadprirodzena.
Ja som spokojná, čo som od knihy cakala, to som dostala

Stanas513
21.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, bylo to celkem akční, samozřejmě někdy až přehnaně. Ale to už k thrilleru asi patří. Vždy se snažím přehrávat si děj v hlavě jako u filmu a jako u filmu mi přijde, že už by Logan musel být nejméně třikrát po smrti. Ale jinak zajímavé téma, trochu záhady se tam také objevuje, dobré čtení.

Aya81
28.01.2023 3 z 5

Vcelku napínavá detektivka, ale nijak mne to neoslnilo... až příliš naivní, takový rozsáhlejší příběh a la kdysi rubrika Žena v ohrožení

Ka-čí
02.02.2022 2 z 5

Kniha mohla být propracovanější

Pavlína2019
20.01.2022 5 z 5

Mě se kniha velice líbila! Tajemný název, perfektní obálka, tajemný příběh. Super. Jsem moc spokojená a doporučuji!

wlado
11.08.2021 3 z 5

Zaujímavá kniha, ktorá stojí za prečítanie, hlavne ak máte plné zuby geniálneho Pendergasta.

megamysl1901
29.06.2021 5 z 5

Toto je má první zkušenost s autorem a naprostá spokojenost. Moc se těším na ostatní díly série. Těm, kteří mají rádi záhady, určitě doporučuji. Hodnotím 5*.

witko
25.12.2019 3 z 5

Nebylo to tak struhjící čtení, na jaké jsem od tohoto autora zvyklý. Nějak jde kvalita dolů.

bekule
19.12.2019 2 z 5

2,5
Zatím nejslabší díl s Loganem, tento příběh mě nezaujal. Z dvojice L.Child a D.Preston u mě v samostatných knihách vyhrává s přehledem Preston, jeho dvě sólovky které jsem četla byly skvělé.

Šnek86
08.11.2019 4 z 5

Konečně v tomto příběhu dostane Logan dost prostoru předvést co v něm vězí a nestojí v pozadí, jako tomu bylo v předchozích dílech.A nepočíná si špatně, záhadu zapomenutého pokoje a jeho zařízení postupně odkryje.Tentokrát zajímavé téma.Pokračuji v sérii.

anája
02.10.2019 3 z 5

Kniha byla napínavá a určitě si půjčím i další knihy autora.

Dudu007
20.09.2019 2 z 5

Zatím nejslabší kniha v sérii

Romžiry
05.06.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha. Já díla od Lincolna Childa miluji

Mergirus
31.05.2019 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a je to bomba. Bála jsem se, že to bude nějaká duchařina, ale vyvrbil se z toho moc pěkný příběh. Zkusím od něj ještě něco dalšího.

Erlif
26.03.2019 4 z 5

Je to typický styl Childa. Kdo ho zná, ví, co má čekat a to také dostane. Je tu záhada a tajemno, Logan, který vede vyšetřování a pár podezřelých... Mám ráda duchařské příběhy a tady se k tajemnu kniha přiklání a souvisí s ním a nebo ne? :-) Ale abych byla upřímná, tento autor umí psát lépe.

Jerry H
20.03.2019 4 z 5

Mě osobně se kniha líbila, měla spád a pěkně se četla. Nicméně jsem od autora (resp. autorů, když píše s kolegou Prestonem), četl lepší knihy.

Lincoln Child
americká, 1957