Zapomenutý pokoj

Zapomenutý pokoj https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340635/mid_zapomenuty-pokoj-D9r-340635.png 4 169 39

Jeremy Logan série

„Záhadolog“ Jeremy Logan se už řadu let specializuje na vyšetřování jevů, na které jsou exaktní vědecké postupy krátké. Tentokrát je povolají na novoanglické pobřeží v Newportu na Rhode Islandu. V Luxu, tamním elitním think tanku, spáchal za strašlivých okolností sebevraždu přední vědec – když se předtím začal chovat nevypočitatelně a agresivně a zjevně trpěl psychickými problémy. Logana, který zde před lety sám působil, pozve ředitel Olafson, aby celou záležitost diskrétně prozkoumal. V rozlehlém starobylém sídle organizace na břehu moře totiž už nějakou dobu dochází i k dalším znepokojivým jevům… Vyšetřování dovede Logana k bizarním objevům. V dávno opuštěném křídle sídla najde důmyslně ukrytou zadní místnost, nedotčenou po celá desetiletí. Pokoj je vybaven záhadným vědeckým zařízením, které zprvu přivádí Logana k myšlence, že šlo o stroj vyvolávající duchy. Pravda je však mnohem děsivější. Dávno zastavený „projekt Sin“ se totiž mohl a stále může stát hroznou zbraní hromadného ničení. A stále jsou zde lidí, kterým by mohl přinést velké peníze – a kdokoli by chtěl ohrozit jejich zájmy, musí zemřít. Logan se ocitne v přímém ohrožení života, ovšem to ho nezastaví, aby záhadě zapomenutého pokoje nepřišel na kloub.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Forgotten Room , 2015

Adelaki
03.01.2019 3 z 5

Nenadchne, ale ani neurazi. Do knihy jsem se nejak nemohla zacist a několikrát jsem málem odložila, ale nemám ráda nedočtené knihy. Hlavní hrdina mi byl nesympatický a zápletka o ničem. Pokud od knihy nic nečekáte, tak proč ne, ale pokud číst nebudete, tak rozhodně o nic nepřijdete.

jindrich7442
16.05.2018 4 z 5

Tak jsem opět vyzkoušel sáhnout naprosto mimo svůj běžný žánr. Byl jsem celkem příjemně překvapený a celkem i spokojený. Ve srovnání s Jamesem Rollinsem je to slabší odvar. Trochu mě rezonovala příběhová část, s 98 letým žijícím vědcem, který již v roce 1935 pracoval na domělém projektu. V té době mu tedy muselo být 20let (hurikán Barbara - 2013) a nemyslím si, že by dvacetiletý člověk mohl mít již hotový doktorát a být považován za vědeckou špičku.
Závěrem jen podotknout, že i přes to se dalším autorovým knihám bránit nebudu.

JanaPET
29.01.2018 5 z 5

Child opět nezklamal :-)

sgjoli
28.01.2018 3 z 5

První polovina knihy byla strhující - celá záhada byla obklopena aurou nadpřirozeného tajemství, atmosféra byla hutná a napětí se dalo krájet. Bohužel v druhé polovině to sklouzlo do přespříliš natahovaného příběhu, který místy skoro nudil. I když vysvětlení celé záhady bylo obstojné, přišla mi druhá polovina trochu slabší a velmi přízemní. Nakonec z toho pro mne byl průměrný thriller, ke kterému se znovu už asi vracet nebudu.

Jack Bauer
09.10.2017 2 z 5

Kniha se sice četla velice hezky, jak už bývá u tohoto autora zvykem, ale příběh mě nějak moc nezaujal. Z počátku jsem se lekl, že to bude duchařina, ale nakonec se vše racionálně vysvětlí. Lincoln Child napsal mnohem lepší romány, nejlepší společně s Douglasem.

Elea
02.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, měla spád, napětí, zajímavý námět, přijatelného hrdinu.

HonzaT
22.03.2017 4 z 5

Náhodou líbilo se moc. Myslím, že námět se strojem nebyl vůbec špatný. Ubrat na akčnosti a dodat místo toho záhadnosti - proč by ne? Poslouchám Charlese Valentina alkana, je to opravdu šílený skladatel. Na youtube jsou jeho díla...Zde touto knihou se u mne opět Lincoln vyšvihl výš.

PeM
02.01.2017 3 z 5

Že bych nějak žasla se říct nedá. Zápletka zajímavá, sem tam napětí, ale něco tomu chybělo...

Patapuf
28.12.2016 4 z 5

Jak už tady mnozí psali, není to úplně pecka, ale rozhodně stojí za přečtení... zápletka je famózní, ale po dočtení člověk přemýšlí nad tím, jestli z toho autor nemohl vymáčknout více... přesto je ale příběh napínavý až do konce... rozhodně si 4 hvězdy zaslouží...

Salinka
20.11.2016 2 z 5

Knížka slibovala zajímavou zápletku, ale nějak to nebylo ono. Příběh sice rychle ubíhal a - jak už tu někdo psal - neměl žádné odbočky, popisy nebo filosofování, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Zatím jsem od autora četla jen knihy které napsal společně s Douglasem Prestonem a myslím, že u nich zůstanu, Pendergast je Pendergast :-)

lampernaqui
25.10.2016 3 z 5

Knížka si na nic nehraje. Dostáváme standardní příběh od tohoto autora, kde hlavní hrdina pátrá po tajemství z minulosti. tentokrát ve velkém vědeckém středisku, které tvoří staré budova s uzavřeným křídlem. Právě tam se nachází zapomenutý pokoj s tajemstvím. Příběhově se mi kniha líbila a čekal jsem, jestli si to autor ke konci nezkazí. Naštěstí žádné velké zvraty se nekonaly a je to průměr, na který se po pár dnech zapomene, ale na podzimní večer ideální.

orinka3
11.08.2016 5 z 5

Za to, jak mě kniha celou dobu držela v napětí, dávám 5 hvězdiček. Krásně jsem se bála! Výborná atmosféra, napínavé od začátku do konce a vyprávění nepřerušované žádnou zbytečnou vatou.

muchomurka
29.04.2016 4 z 5

Miluji urbex a i když to zde není úplně ono, přece jen opuštěný, zakonzervovaný tajemný pokoj se k tomu blíží. Minulost 30. let 19. století dodala příběhu správný nádech tajuplnosti, dramatičnosti a jakési zkaženosti. Tato kombinace plus jasné, stručné vypravování (tj. žádné dlouhé utahané popisy, žádné odbočky od příběhu, filosofování apod.) a napínavý děj udělali z příběhu skvělý zážitek. Ze začátku jsem byla sice skeptická, zda je příběh takový, jaký jsem doufala, že aspoň trochu bude, ale nakonec se to rozjelo a já si ho užívala. A velmi oceňuji, že bylo vše logicky vysvětleno, žádná duchařina ani náznaky nemožnosti rozlousknout záhadu, protože je to mimo náš svět.

milunka21
29.03.2016 5 z 5

Predcjozi dily byly lepsi ale i tak se mi libila :-)

jakub0085
16.03.2016 5 z 5

Znám od něj knihy lepší, ale i horší. Rozhodně v ní nechybí napětí a na závěr si musí udělat každý vlastní názor. Určitě nelituji přečtení, nutilo to číst dále a knihu neodkládat.

čef
14.02.2016 4 z 5

Slušná dobrodružná kniha bez dalších aspirací, neurazí a pobaví.. Podezření na "duchařinu" z počátku románu se naštěstí nepotvrdilo a tak jsem si čtení docela užil.

ipa37
29.01.2016 3 z 5

Bohužel jsem od autora čekal větší pecku, ale dalo se to číst. Jinak autor je můj oblíbenec a už se od něho těším na další knihu.

Denisa.knizky
17.11.2015 3 z 5

Prvni polovina knihy slibuje zajimavou zapleku, trochu nadprirozena a duchariny, bohuzel druha polovina nedostoji slibum z prvni poloviny. Ano, kniha je ctiva, autor umi udrzet napeti ale priznam se, ze posledni tretinu knihy uz jsem cetla jen z toho duvodu, ze rozectenou knihu nikdy neodkladam. Zaroven jsem doufala jeste v nejaky zvrat, ktery se ale bohuzel nekonal. Navic mi trochu vadily chyby a preklepy v textu, vim, ze temer v kazde knize je nejaka chybicka a budiz, ale na takto relativne jednoduchy text jich zde bylo na muj vkus az moc. Zaverem, jedna se o prijemne cteni na vikend, kniha neni k zahozeni ale ani si ji nedovoluji vrele doporucit, jelikoz me nicim zasadnim nezaujala.

kneslova
29.10.2015 4 z 5

Jako vše od autora se dobře čte, nechybí napětí, tajemno.... ale konec mi přišel slabší než začátek, příjemné podzimní počtení...

Lincoln Child
americká, 1957