Její konec

Její konec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454784/bmid_jeji-konec-oCW-454784.jpg 4 1582 453

Začalo to šokujícím obviněním...ale kde je pravda? Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí - má vše, po čem kdy toužila. Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda - nebo byla zavražděna? Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The End Of Her , 2020

wee_n
10.05.2021 4 z 5

Konec už mi přišel hodně překombinovaný, ale rozhodně stojí za přečtení. Shari prostě umí psát tak, že se neodtrhnete. :)

karol.cadex
10.05.2021 5 z 5

Perfektní!
Jako matka na mateřské jsem dostala i ubrečený nespavý děti a manželku v psychickým rozkladu, haha.
Plus k tomu pár sociopatů úhledně zabalených do strastí americké vyšší střední třídy.
Moc jsem se bavila.

xena2711
09.05.2021 5 z 5

Opět Shari Lapena nezklamala. Parádní psychothriller od začátku do konce. A konec...přesně podle zásluh:-) Doporučuji.

Babouš
09.05.2021 5 z 5

Nejlepší kniha Shari Lapeny! Všechny autorčiny předchozí knihy jsem četl a zhltl. Ale Její konec mě dostal suverénně nejvíc. Začátek byl trošku pomalejší, než jak jsme u Shari zvyklí, ale pak to dostalo mega grády a v druhé polovině jsem jenom zíral, protože nic nebylo, jak jsem čekal. No, vlastně jednu věc jsem tipl správně, ale autorka vás nechává tápat i po dočtení. Mistrovský psychothriller, který mi připomněl, jaké to bylo číst poprvé Zmizelou.

Opatov
09.05.2021 5 z 5

Audio. Další kniha od autorky. Opět se povaha jednotlivých postav projeví až ke konci. O překvapivé zvraty v ději není nouze. Konec je tentokrát částečně na úvaze čtenáře.

michaela4733
08.05.2021 3 z 5

Četla jsem od Shari Lapeny všechny knihy, co doposud vydala a musím říct, že tato mě celkem zklamala. Do 200 stránky bylo furt to samé dokola a až na konci to bylo jedno překvapení za druhým. Určitě to není špatná kniha, kterou bych nikomu nedoporučila, jen kniha nebude patřit mezi mé favority od Shari.

Linda007
08.05.2021 4 z 5

Musím říct, ze po delší době dobrý psycho thriller. Možná je to tím, že jsem předním četla hodně slabý Kruh, ale líbilo se mi to, bylo to napínavé, trochu zvracené, trochu předvídatelné.

VasnivaCtenarka
08.05.2021 4 z 5

Shari Lapena má poměrně jednoduchý a přímočarý styl psaní. Nejspíše právě proto jsou její knihy tak čtivé.

Její konec tedy, řekla bych, je takový typický Shariin standard. I tato kniha se nese v duchu čtivé jednoduchosti, která vás pohltí.

Kniha není nikterak napínavá, ale probouzí zvědavost. A to je, myslím si, moc příjemné.

Promyšlenost děje se mi zdála poměrně slušná. Jediné, co bych Shari trošku vytkla, je to konečné řešení, které mi přišlo … možná trošku uspěchané. Přece jen bych od Shari očekávala něco více nápaditějšího, ale i tak to neubírá na celkovém dojmu z knihy.

Postupné odhalování zatajovaných informací dodává knize příjemné tempo bez hluchých míst.

Podíváme-li se na popis osob příběhu, tak i zde odvedla Shari svou standardní práci. Rozumíme jejich chování, chápeme je a mnohdy i podporujeme, ale že bychom je vyloženě milovali či nenáviděli – to ne.

Tak, jak jsem vyzdvihovala jednoduchý styl vyprávění příběhu, který může za čtivost, náročnější čtenáři, kteří mají rádi opravdu detailní propracovaní a podrobný popis děje, hlavních hrdinů i prostředí, tu jednoduchost mohou vnímat spíše kontraproduktivně.

Je tedy otázkou, co vy sami preferujete.

Já osobně můžu knihu doporučit spíše nenáročnějším čtenářům, kteří neočekávají přehnaně promyšlenou zápletku a napětí, které vás bude provázet po celou dobu čtení.

Přesto jsem si knihu užila.

Knižní střípky
08.05.2021 3 z 5

Je to klasická Shari LAPENA se skvěle vymyšlenou zápletkou, dějem, který letí nadzvukovou rychlostí bez hluchých míst a je završený vymakaným koncem – ty umí autorka na výbornou, to se jí nemůže upřít. Myslím si, že skalní fanoušky ani tentokrát nezklame.

NikolaVyb
07.05.2021 4 z 5

Kniha mi celou dobu přišla průměrná, bez napětí. Díky několika posledním stránkám ale hodnotím 4*. Shari Lapena má svůj styl, který je sice jednoduchý, ale neskutečně čtivý.

TerezaJágrová
07.05.2021 5 z 5

Shari Lapenu a její thrillery prostě miluju. Příběh je napínavý už od první stránky a nejde se od něj odtrhnout. Kniha je čtivá a k tomu ty krátké kapitoly. Děj běží opravdu svižně, bez jakýchkoliv zbytečných informací. U této knihy bych možná uvítala jiný konec, poslední kapitola se dala ještě rozvinout do dalších, takhle byl děj rychle ukončen. Ale i tak se mi kniha moc líbila, takže doporučuji.

Lejčís
04.05.2021 4 z 5

Shari je skutečně mistryní thrilleru, to opravdu nelze popřít. Příběh je napínavý od začátku do konce, zvrat střídá zvrat, dynamika nabírá na síle, krátké kapitoly podněcují ve čtení a vy jen obracíte stránky, zatímco hoříte zvědavostí, jak to sakra dopadne. Shari používá velmi střízlivý a jednoduchý jazyk, neztrácí čas popisy ani žádnými zdlouhavými scénami, které by zpomalovaly děj, takže si ani na chvíli nevydechnete. O to horší/lepší to je, že je příběh opravdu možný, byť ke konci už trochu bizarní, přesto možný. Vždyť tohle se opravdu úplně normálně může stát!

Ivuska.09
03.05.2021 3 z 5

S knihami Shari Lapeny je to trochu jako na houpačce. Jedna je skvělá, druhá slabší. Hodnotit tuto novinku je velmi těžké: 85 procent příběhu bylo super a dlouho jsem byla přesvědčená o tom, že tohle bude to nejlepší, co autorka prozatím napsala. Děj je napínavý a v příběhu vystupuje více postav - všechny v něm mají své oprávněné místo. Autorka dokázala vytvořit smysluplnou zápletku. Nicméně posledních 15 procent knihy mě trochu zklamalo. Závěr mi přišel uspěchaný a chování některých postav iracionální. Na jednu stranu bylo super, že se mi nepodařilo odhadnout jejich pravý charakter, ale na druhou stranu to pak až příliš bilo do očí a působilo to na mě tak, že autorka chce čtenáře šokovat ve všech směrech za každou cenu. Jenže méně je někdy více... Nicméně tři čtvrtě příběhu bylo na plný počet hvězd, takže za přečtení stojí.

kanadská literatura thrillery pro ženy

Shari Lapena
kanadská, 1960