Její konec

Její konec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454784/bmid_jeji-konec-oCW-454784.jpg 4 1595 1595

Začalo to šokujícím obviněním...ale kde je pravda? Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí - má vše, po čem kdy toužila. Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda - nebo byla zavražděna? Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The End Of Her , 2020

niki7763
28.05.2021 1 z 5

Ooouuu :(( Tak s tímhle Shari šlápla hodně vedle. Buďto už jí docházejí nápady, nebo kombinuje až překombinuje, nevím, ale tohle dílo mi přišlo jako jedna velká slátanina. Ano, uznávám, že jsem opravdu pochybovala o vině Patricka, chvíli tak a chvíli onak... Ale to je bohužel tak vše. Moc mě to nebavilo... Já na konci čekala, že snad manželka a milenka mají celou dobu plán, jak se zbavit chlapa :D takový konec jsem od Shari očekávala, ale nestalo se. Dílo bylo docela zmatené, co odstavec, to jiná osoba, vše šlo tak divně rychle a kostrbatě. Skončilo to vlastně nijak... Ano, její díla jsou jednoduše napsaná, to víme všichni ale tohle už mi také přišlo jednoduché až moc. Až z toto čtenář vlastně nic nemá...

TVer
28.05.2021 5 z 5

Přečetla jsem si za den. Kniha se čte moc dobře, je tam hodně napětí, a člověk až do poslední chvíle neví, co si má vlastně myslet.

dencazrnu
28.05.2021 3 z 5

Já jsem spokojená. Kniha mne bavila, je to taková lehčí oddechovka, neočekávala jsem nějaký komplikovaný děj a kniha splnila má očekávání :-) Ten konec byl zajímavý, ale celkově knihu hodnotím pozitivně :-)

Laza27
28.05.2021 1 z 5

Jako fakt?! Tohle už se nedá označit jinak než slovem "trapné".

kiraa
27.05.2021 5 z 5

Shari si jede ve svých zajetých kolejích. Však jo. Vím, co jdu číst a taky nečekám, že její knížky budou sbírat ceny typu Magnesia litera. Stephanie, oddaná, ale tak trochu jalová manželka, která řeší jen zaražený prdíky svých roztomilých holčiček. Patrik manžel zralej od počátku na vidličku mezi voči a objevivší se Erika, bejvalá ťofka pana chotě, která ani po deseti letech nenabízí (kupodivu) světový mír. Vyděračka, která rozvíří vody trochu víc než je zdrávo. Čtivý, jednoduchý a lehce napínavý. Čtení spíš pro baby nebo nějaký neutrální pohlaví :)

Marlu84
27.05.2021

Vtipně a trefně shrnula Janniska: “jak psychopat potkal psychopata, který si pak vzal dalšího psychopata a měl s ním dvojčata”... To vystihuje vše. Čtivé, bezpochyby. Díky krátkým kapitolám, velikosti fontů a řádkování, absenci jediné složitější věty a použití stejného vzorce jako u předchozích knih to paní Lapena může dotáhnout i na více než jednu knihu ročně. Vydělávat se prostě musí, chápu. Ukázkový příklad, jak vynikající marketing dokáže zázraky. "Manželé" byli originální a teď už stačí jen recyklovat. Osobně jí to přeju, ale nadále se již neúčastním... Děkuji, stačilo.

Teri_P
26.05.2021 2 z 5

Pfu, tohle bude těžké.
Vlastně necítím vůbec nic, z těch pár hodin čtení mám pocit, že kolem mě knížka jen proletěla, stručně na mě zavolala obsah a zase zmizela někde v dálce. Nic, prázdno, žádné emoce...začátek ok, prostředek nadějný, závěr zklamání.
Musím říct, že mě to mrzí a nejen kvůli promarněným financím. Trochu to ve mě vyvolává dojem, že někteří autoři se po počátečním úspěchu více zajímají o profit než o požitek čtenáře. Prostě všeho moc škodí. Autorka by si měla dát alespoň rok pauzu, nasbírat nové nápady, načerpat sílu a potom se vrátit zpátky s nábojem, který měli třeba “Manželé od vedle”.

Sixtinka144
26.05.2021 5 z 5

Tak kde bych měla začít... Od autorky jsem četla všechny knihy, mám ji hrozně ráda, protože píše úchvatně. A ani toto dílo není výjimkou, dokonce si troufnu tvrdit, že se mi četlo nejlépe ze všech. Kniha je svižná, postavy jsou hezky popsané, děj je zajímavý a napínavý. Měla jsem taky problém s podobnými vzorci jako u jejích předchozích knih (některé z postav měli stejnou mentalitu, a občas se stejně zachovali v daných situacích), ale nebylo to nic, co by příběhu uškodilo. Spíš se bojím, aby další knihy nebyli na stejné brdo. Za co ale autorce strhávám půl hvězdy je poslední třetina knihy. Nevím, jestli jsem těch thrillerů četla už tolik, nebo jsem jen divná, ale celou dobu jsem přesně věděla, kdo co udělal a jak to dopadne. Hrozně bych chtěla, aby ten konec byl nějaký super nepředvídatepný a já si z toho sedla na zadek, a řekla si, že tohle jsem opravdu nečekala. Bohužel se to nestalo a proto knihu hodnotím 4,5/5. Autorku mohu jen doporučit.

Janniska
26.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Autorku mám moc ráda,její thrillery mě vždy baví , ale teď se sama sebe ptám, není to moc?
Tahle kniha mi přišla moc překombinovaná.Těch tajemství bylo i na mě trochu hodně, navíc mě pobavila ta náhodička “jak psychopat potkal psychopata, který si pak vzal dalšího psychopata a měl s ním dvojčata”
I přes lehce překombinovanou zápletku se kniha čte dobře,je napínavá.
Jak jsem už napsala, autorku mám ráda, dám ji ještě šanci a počkám si na další dílo.

Mentolka78
26.05.2021

Moje první knížka od této autorky a moc se mi líbila. Doporučuji. Ovšem, jak čtu níže, kdo četl knih od ní víc, tak může srovnávat.

markej
25.05.2021 3 z 5

Od Shari Lapeny jsem četla všechny čtyři předchozí knížky, které u nás vyšly, a musím konstatovat, že s každou další jsem o trochu míň nadšená. Připadá mi totiž, že autorka píše podle hodně podobných vzorců, čili už docela dobře dokážu odhadnout, co se asi tak bude dít, kdo co spáchal a jak to všechno dopadne. Pro čtenáře, který thrillery moc nečte, bude tenhle román dost pravděpodobně úchvatný, ale já už ho bohužel hodnotím jen jako velmi průměrný...

pch1976
24.05.2021 1 z 5

Průměrné, píše svižně celkem dobře, lehce napínavé.

Summer7
23.05.2021 2 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od autorky a tato mi přijde nejslabší bohužel. Zápletka sama o sobě není špatná, ale přišlo mi, že z toho autorka mohla vytáhnout prostě víc. Konec mírně překvapivý, ale ne zas až tak moc. Tady se u mě teda žádné wow momenty nekonaly.

ilovebook88
23.05.2021 4 z 5

Kniha napínavá, zaujímavá ale koniec podľa mna prestrelený. Všetkému som verila, sympatizovala s hlavnou hrdinkou. Ale ten konečný sek a jej konanie mi prišlo divné...

nakavusterezou
23.05.2021 4 z 5

Od S. L. mám přečtené všechny knihy, věděla jsem tedy, co od ní mohu očekávat. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu ponořila. Něco mi tam chybělo, ovšem tak od půlky příběhu jsem to "něco" našla a už to jelo. Stránka za stránkou. Příběh mi mizel pod rukama.

Zase výborně odvedená práce. Lapena zkrátka ví. Ví, jak se hrát s myšlenkami čtenáře a krásně si ho povodit.

Doporučuji, i přes to, že jsem knize nedala plné hodnocení.

Martiiiik
23.05.2021 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, ikdyž nebyla jsem tak nadšená. Byla to taková chuťovka na jednu noc :-) Od začátku se dá celkem domyslet, jak to vlastně bylo, ale to na jednu stranu nevadí :-) Kniha vzbuzuje emoce, koho by Erika neštvala :-D Takže za mě dobrý a mohu doporučit :-)

Veronika2692
22.05.2021 5 z 5

(SPOILER) No prostě jako vždy, paráda..já ji žeru, skvělý příběh,který se výborně čte. Postava Eriky, no co k ní říct, tu bych nejradši profackovala. Překvapení se opět konalo, celou dobu jsem totiž Patrickovi věřila. Ale vše nakonec dopadlo úplně jinak, jsem nadšená :)

TerezaaBaarova
22.05.2021 5 z 5

Kniha není extra napínavá, ale vzbuzuje takovou zvědavost, u mne v rozsahu takovém, že jsem nemohla přestat číst.
Stejně tak, jako její ostatní knihy, ikdyž zde se přidaly mordy, krev a psycho, byla velice jednoduchá a čtivá.
Shari hodnotím jako velice dobrou spisovatelku!

(Její konec - Jedna z jejích lepších knih).

Gugu
22.05.2021 3 z 5

Tak musím říct, že já osobně nadšení z knihy nesdílím. Kniha je čtivá, krátké a svižné kapitoly s udržovaným napětím nutí knihu neodložit, ale že bych z příběhu byla nějaká paf, to nejsem. Od cca půlky je jasné, "kdo je vrah" a závěrečné "překvapení" se u mě jaksi taky nekonalo, spíš mi závěr přišel už lehce přehnaný, ale dejme tomu. Co ovšem opravdu nechápu, je překlad, resp. čeština. Že chybí zásadní čárky ("To bychom myslím měli změnit.") a ne jednou, to bych ještě se zavřenýma očima přešla. Ale může mi někdo vysvětlit patvary "pročs" (místo proč jsi), "užs" (místo už jsi) apod.? Dále nelogické věty, které nevím, nakolik jsou také v originále, např. věta - jela jsem k sobě do bytu a ukryla se tam - mi přijde vtipná...až mě bude hledat policie, tak určitě ne v mém bytě :). A takových nelogičností je tam víc. A tohle, alespoň z mého pohledu, celkový dojem taky kazí.

martineden
22.05.2021 4 z 5

Žádná velká literatura, ale fakt napínavá záležitost, taková návyková. Čtete, čtete, říkáte si, jak to asi bylo? A negativní postava není rozhodně jen jedna...

kanadská literatura thrillery pro ženy

Shari Lapena
kanadská, 1960