Její konec

Její konec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454784/bmid_jeji-konec-oCW-454784.jpg 4 1595 1595

Začalo to šokujícím obviněním...ale kde je pravda? Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí - má vše, po čem kdy toužila. Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda - nebo byla zavražděna? Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The End Of Her , 2020

P3_tis
21.05.2021 3 z 5

Podle recenzi jsem se na tuto knížku těšila. Spisovatelčiny knihy jsou čtivé. Velmi mě i baví krátké kapitoly a touha nepřestat číst. Přesto mi chyběl jakýsi WOW efekt na konci. Určitě jsou lepší trillery.

Brambor333
21.05.2021 3 z 5

Za mě nejslabší knížka od Shari.
Určitě je to čtivé, jak to Shari umí. Kapitoly rychle utíkají, zápletka mě bavila, ale ten konec? Autorku mám ráda hlavně kvůli jejím výjimečným závěrům, kdy dá poslední věta celému příběhu úplně jiný rozměr, ale tohle bylo opravdu odbyté...

andysek88
20.05.2021 2 z 5

Super knížka na dovolenou. Pokud hledáte něco odpočinkového, můžu jenom doporučit. Kniha se dobře čte, ostatně jako ostatní knihy této autorky.

Nicméně mám už v tomto žánru něco načteno a toto dilo od Lapeny patří mezi ty slabší kousky. Příběh se 2/3 knihy vleče, pořád dokola se opakuji stejné domněnky, propojení postav nezajímavé, konec měl být asi šokující, mne spíš přišel přehnaný a fádní.

Little.deer
19.05.2021

Mám jí zatím jen jako audioknihu a je dobrá...:-)

Šárka88
19.05.2021 5 z 5

Shari Lapen mě opět nezklamala, kniha s velkým napětím až do konce. Překvapivý děj se rychle četl a mohu každému doporučit.

romika
19.05.2021 3 z 5

Na můj vkus moc protahované a konec...no,jakoby nebyl a vsuvka o Nancy a Neilovi vyšuměla naprázno...škoda, čekala jsem ještě nějakou spojitost, se kterou by vše dávalo lepší smysl.

mirinda973
19.05.2021 2 z 5

Co se autorce musí uznat je, že umí zaujmout. Její knížky jsou sázkou na jistotu, ale v tomto případě už to není plus. Nepřichází s ničím novým, knížky jsou na jedno brdo - sice čtivé se šokujícím závěrem, který už snad znalé čtenáře ani nemůže překvapit. Tahle knížka to jen potvrzuje.
Sice se hezky a svižně četla, ale místy se pro mě příběh hrozně vlekl a stejné úvahy pořad dokola mě už otravovaly. A konec? Ten už pro mě byl prostě moc - hlavně nacpat tam co nejvíc šokujících zvratů.

Renatecka
19.05.2021 4 z 5

Napínavé, super. Jedna z těch lepších od Shari Lapena. Doporučuji.

Ajuszka
18.05.2021 5 z 5

Tak pozor, Shari Lapena je opravdu mistryně ve zvratech. Knihu jsem přečetla za cca 5h,tohle byl opravdu nářez. Názor na příběh měníte téměř s každou stránkou a může se stát že nakonec začnete pochybovat sami o sobě :D
Tuhle knihu řadím mezi její nejlepší, opravdu se povedla.

Kantynka
17.05.2021 5 z 5

na novou knihu téhle autorky jsem se moc těšila.
četla jsem všechny knížky od autorky a tuhle bych zařadila mezi ty nejlepší od ní.
jak už jsme od autorky zvyklí, sledujeme příběh jednoho ústředního páru a dalších osob, které jsou s nimi nějakým způsobem propojeni a ani v této knize to nebylo jinak.
knížka byla napínavá od začátku až do konce, hodně čtivá a nešlo ji vůbec odložit, přečetla jsem ji asi za dva dny (až je mi líto, že jsem ji přečetla tak rychle).
jediný ALE a menší zklamání pro mě byl konec knihy. přišlo mi to ukončené tak strašně nereálně a až trochu přetažené za vlasy, jak kdyby autorka nevěděla pořádně jak to ukončit, tak narychlo něco vymyslela a ani my pořádně nevíme, jak to vlastně dopadlo.
jinak byla knížka skvělá a dostala jsem od ní přesně to, co jsem čekala a na co jsem se těšila, takže určitě doporučuji si přečíst.

romanka26
17.05.2021 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, stejně jako předešlé knihy autorky :) Doporučuji.

Januli
17.05.2021 3 z 5

Super jako vždy. Už si myslíte a máte tip a ve finále zjistíte: "haha vedle". Takže její konec... čí? Neváhejte otevřít knížku a zjistit to

Jana8774
16.05.2021 4 z 5

Přečteno za dva dny, líbila se mi. Dlouho jsem čekala na novinku. I když kniha někdo Cizí v domě byla lepší. Některé pasáže jsou zbytečně protáhlé, opakovaně v průběhu knihy stejené.... . Závěr trošku předvídatelný. I tak doporučuji na oddych a změnu.

jeny-v
16.05.2021 5 z 5

Opět výborná kniha, kterou jsem měla za dva dny přečtenou. Lapena si jako obvykle zahrává s námi čtenáři a našimi tipy. Jen ona dokáže mistrně "rozcupovat" několik manželství a k tomu jí stačí jediný nástroj - postava Erici Voosové. Doposud šťastný vztah Stephanie a Patrika je ohrožen nenadálým otevřením případu nehody jeho první ženy Lindsey. Tím je mezi nimi narušena důvěra. Niall Foote je opět nevěrný své ženě Nancy, která bere odvetu do svých rukou. Nedovolí, aby někdo odhalil jejich tajemství. Cheryl a Gary před devíti lety adoptovali Devina přes soukromou adopční agenturu. Nelegálně přidali úplatek. Nyní se po letech vyděrač ozval a chce peníze. Budou tyto problémy vyřešeny dvěma "sebevraždami"?

Morelia.viridis
16.05.2021 3 z 5

Byla to moje první kniha od autorky. Jakožto thriller a čtivý lehčí žánr mě po měsíci vytrhla ze čtecí krize. A i přesto mě nijak zásadně neoslovila. Ano, byla fakt velmi čtivě napsaná, ale čekala jsem něco super napínavého, od čeho se nebudu umět odtrhnout a to se moc nekonalo. Co se týká předvítatelnosti - něco jsem odhadla, něco ne, ale konec byl super. Dala bych 3,5*

adevis
16.05.2021 4 z 5

Pravidelný čtenář této skvělé autorky musí tušit, že to bude zase jízda. A ano, byla to pořádná jízda. Opět to dokázala. Opět dokázala napsat poutavý thriller, od kterého se nebudete moci odtrhnout. Kniha má téměř 300 stran, takže se dá snadno přečíst na jeden zátah. Chvíli mi trvala orientace v postavách, ale pak to do sebe začalo tak skvěle zapadat, až jsem měla ve všem jasno, ale... to by nebyla Shari Lapena, aby nás nepřekvapila nějakým zvratem. A ten byl pořádný, pro mě nečekaný. Závěr knihy byl moc rychlý, pár věcí bych potřebovala ujasnit. Jaký? Na to přijdete po přečtení epilogu. Knihu doporučuji!

Matita310
15.05.2021 5 z 5

Autorka, která nepřestane překvapovat. Opět přečteno jedním dechem.

novotnajaanca
15.05.2021 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem od této autorky četla. Ten konec byl prostě skvělý!

Šánka
15.05.2021 5 z 5

Typická Shari. Fanklub této autorky bude jistě nadšený a já do něj určitě patřím. Jestli chcete něco náročnějšího, odložte tuto knihu, pokud se chcete pobavit, pusťte se do čtení!
Promyšlená zápletka, napínavý, přímočarý děj, zvraty, nepřekombinovanost, žádná vata. Padouch, oběť ? U této autorky si nejste jistí ničím, natož závěrem, vlastně jednou věcí ano, že vás nakonec stejně převeze.
Tohle zkrátka nevymyslíte, to už vymyslela Shari Lapena :-).

MimaJ
14.05.2021 3 z 5

Za mňa sklamanie. Shari si určite u čitatelov svoje miesto získala, no tu sa žiaden wau efekt nekonal. Nevravím, že som knihu mala hneď prekuknutú spredu aj zozadu, ale mne to nestačilo. Trištvrt knihy tvorilo príliš veľa nudných domnienok a špekulácií, ktoré pôsobili repetitívne. Niektoré síce boli oprávnené, ale mňa to nebavilo. Taktiež konanie postáv bolo na môj vkus iritujúce, ale skalní fanúšikovia Lapeny to zrejme nebudú vidieť až tak dramaticky, kedže jej štýl tam je dosť zachovaný.
Pre mňa, žiaľ, o niečo slabšie dielo z jej tvorby.

kanadská literatura thrillery pro ženy

Shari Lapena
kanadská, 1960