Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365398/bmid_jedine-prave-lasky-j8O-365398.jpg 4 601 601

Nový román úspěšné autorky Možná v jiném životě. Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánemzmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, žedostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čeká velké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, cochce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

One True Loves , 2016

bookcase
06.10.2017 5 z 5

Krásná knížka s příběhem, který by chtěl zažít asi málokdo. Jen mi hlavní hrdinka lezla svou nerozhodností dost na nervy.

peitho.1
05.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Plná lásky a námětů k přemýšlení, například o tom, jestli může být jen jedna láska ta pravá, jak jediný okamžik dokáže změnit celý náš život a jak ovlivňují lidé kolem nás to, čím jsme. Navíc si zamilujete hlavní postavy, že ani nevíte, komu máte vlastně fandit :) Vřele doporučuji!

zdehan
04.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla.

intelektuálka
14.09.2017 4 z 5

Podoby lásky jsou různé a kolik jich člověk potká za život? Příjemné čtení o tom, že i láska se vyvíjí.

Barush64
09.09.2017 4 z 5

Téma knihy mě velmi zaujalo - chtěla jsem nějakou romantiku, ale pokud možno ne takovou tu, kde žena potká muže, pak zjistí, že je ženatý/její nadřízený/přítel její nej kámošky... Byla jsem zvědavá, jak hrdinka prekérní situaci vyřeší a nezklamalo mě to. Hezké, něžné, sladké čtení.

*-*Kleny*-*
06.09.2017 3 z 5

Začátek byl dobrý, ale v druhé části se už neřešilo nic jiného než kdo koho miluje a nemiluje. Překvapilo mě, že hlavní hrdinka říká Samovi, že ho miluje a hned na to jde za Jessem, kterému řekne totéž. Chápu, že byla ve velmi složité situaci, a sama bych nevěděla, jak ji vyřešit, ale na mě tam toho miluji tě bylo až příliš, a některé situace se řešily až zbytečně dlouho, což mě sem tam ke konci už trochu nudilo. Jinak celkem dobrá oddychovka. Nejvíc se mi líbilo Poděkování, které bylo moc hezky napsané a některé úvahy stály za napsaní do nějakého deníčku:)

Samira
31.08.2017 5 z 5

Nádhera a ještě jednou nádhera!!! Chtěla bych napsat, že kdyby byly všechny knihy o lásce takové, pravděpodobně bych nečetla jiný žánr, ale hned svá slova beru zpět, neboť si více než uvědomuji , že to nejde. Autorce se povedlo něco ojedinělého. I přes výjimečnost je však kniha neuvěřitelně reálná a uvěřitelná, až doslova zaleze pod kůži.
Pod kůži hlavní hrdinky nás autorka přivádí svým jedinečným stylem. Mapuje totiž nejen dramatický děj, ale především duševní vývoj samotné hrdinky a lásky jako takové. Protože ta má mnoho podob.
Z děje nechci příliš prozradit, hrdinka stojí před téměř nemožnou volbou, ale postupné vyprávění, které začíná již v jejím dětství dává čtenáři klíč a ač fandíte všem stranám, jen jedna je pro danou osobnost ta pravá. Jaká to si už musíte přečíst, navíc dostanete spoustu poetiky a umu.

Úžasné čtení, vřele doporučuji!!!

LilianaFalcon
27.08.2017 2 z 5

Koukám, že se s většinou neshodnu. Ne, že by mi začátek nesedl, to zase ne... rychle jsem se začetla, ale po přečtení anotace jsem měla dojem, že dostanu něco a to něco bylo ve výsledku něco naprosto jiného...

jankaander
05.08.2017 5 z 5

Knihu jsem četla dva dny,je krásná a četla se dobře,doporučuji.....

Šánka
04.08.2017 5 z 5

Jeden z nejkrásnějších milostných románů, který jsem v poslední době četla.
Věřím, že ty jediné pravé lásky můžeme prožít v kterékoliv etapě života a jsou jedinečné, nezapomenutelné a věčné. Příběh Emmy byl strašně uvěřitelný, stejně jako její vývoj a pocity. A ta její volba...Jesse nebo Sam ?, vůbec jsem netušila, kam autorka příběh nasměruje, ale ta volba byla nakonec i mým přáním.

,,Nemyslím si, že pravá láska představuje vaši jedinou lásku.
Myslím, že pravá láska znamená milovat opravdově.
Milovat čistě. Milovat beze zbytku."

Doporučuji a ještě jednou doporučuji !!!

JessieEx
04.08.2017 5 z 5

Ach! Tato knížka ze mě vyždímala veškeré emoce, celou noc jsem probrečela, každých deset stránek se objevil další důvod. (Snad za to můžou těhotenské hormony :)) Jsem naprosto nevyspaná, ale musela jsem vědět jak to dopadne. Emma (moje oblíbené jméno) se provdá za lásku svého života Jesseho. Jenže přesně rok po svatbě spadne s Jessem helikoptéra a on zmizí a časem je prohlášen za mrtvého. Emmě se zhroutí život, ale i ta největší bolest časem přebolí a ona se rozhodne žít dál a za 4 roky už je zasnoubená se Samem. Když v tom se vrátí přeživší Jesse (nechápu, jak se mu to podařilo!?). A tady to začíná. Strašné dilema, Emma samozřejmě miluje oba dva, musí se rozhodnout, každá stránka je nabitá emocemi a je tu skvěle vykreslená psychologie postav ocitajících se v nečekané těžké životní situaci. Jak se Emma rozhodne? Konec mi zlomil srdce, život je krutý. Ale knížku rozhodně doporučuji!!

Drahuska12
03.08.2017 5 z 5

Jedním slovem DOKONALOST ...!

PinkAlicorn
31.07.2017 5 z 5

to je parádní, moc se mi líbil vývoj postav a popis emocí a celkové poselství téhle knížky :) vážně doporučuju!

JanaDor
25.07.2017 5 z 5

Opravdu výborně je zde vytvořena psychologie postav. Dobře je zde ukázáno, jak se s věkem a zkušenostmi mění názory a styl života. Román je správně romantický, není vůbec přeslazený a hlavně je bez erotiky. Je fajn číst knihu o lásce napsanou jemně a poutavě. Všem, hlavně ženám, které mají rády příběhy s láskou, ve kterém ještě dostanou navrch nevtíravě napsané moudro o životě, těm všem tuto knihu moc doporučuji.

Stanidlo
20.07.2017 5 z 5

Tento druh příběhu miluji. Skvěle napsáno a vtáhlo mne to do děje hned první stránkou. Pak se od knihy prostě neodtrhnete. Ty pasáže, kdy popisuje pocity, jsou skvostné. Nádhera. Úplně cítíte tu její bolest při ztrátě milované osoby. Doporučuji!

veronika0382
13.07.2017 5 z 5

Tenhle román se mi opravdu moc líbil. Zhltla jsem ho za dva dny. Nedokázala jsem přestat číst, byla jsem zvědavá, jak to vše dopadne a koho si Emma vybere. Pokud si teda někoho vybere... Více v mojí recenzi zde v záložkách :)

Sobotikova
06.07.2017 4 z 5

Přečetla jsem za jeden den a ze začátku jsem byla nadšena...ke konci jsem se už v tom cukru trochu topila.

raduškamoluška
03.07.2017 4 z 5

De facto nevyřčené pokračování filmu Trosečník s Tomem Hankesem. Postavy pěkně prokreslené, čte se jedním dechem, ale pro mě prostě celkově málo uvěřitelné, přeslazené, prostě pro ženy, no :-)

jeani001
03.07.2017 4 z 5

Konec předvatelný, styl psaní není nijak vyjimečný, přesto překrásný příběh o hledání lásky, který pohladí na duši a chytne za srdce.

jana3099
01.07.2017 5 z 5

Po všech mým čteních detektivek a thrillerů je pro mě tenhle příběh moc hezkým čtením, zajímavým námětem a pěkným průběhem děje, moc jsem byla zvědavá, jak příběh Emmy skončí, takže jsem četla a četla a dočetla ;-)