Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365398/bmid_jedine-prave-lasky-j8O-365398.jpg 4 601 601

Nový román úspěšné autorky Možná v jiném životě. Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánemzmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, žedostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čeká velké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, cochce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

One True Loves , 2016

kanitsuj
01.07.2018 4 z 5

Tvůrčí styl Taylor Jenkins Reidové stojí někde mezi Alexandrou Potter a Randy Susan Meyersovou. Popisuje poměrně málo pravděpodobnou situaci, ale dotýká se jí velmi reálně, nejde o absurdní pohádku pro dospělé, ale o skutečný život, o podnět k zamyšlení. Jejím oblíbeným tématem je žena mezi dvěma muži a je znát, že autorka se snaží o této problematice pečlivě přemýšlet. Síle vyprávění trochu ubírají "kýčovité" koncovky, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami z pěti, ale jistě stojí za přečtení a ráda se porozhlédnu i po překladu jejího třetího románu.

niknikita
25.06.2018 3 z 5

Tak nevím.
Nápad a téma bych opravdu pochválila a uprostřed příběhu jsem byla docela zvědavá, jak se Emma vypořádá s realitou. Pak nastalo moje dilema...nerada, ale musím hodnotit tak na půl, protože najednou bylo nějak moc sladkého textu a přitom to bylo docela nevšední .

DominaCZ
11.05.2018 1 z 5

Neami2 to vystihla přesně-nesympatická Emma, strašná přeslazenost a nelogično a nereálné reakce "manželů" a vůbec řešení celé té situace...uhm ne,nelíbilo.

Daisy94
11.03.2018 5 z 5

Už dlouho mě nějaká kniha nerozebrala tak, jako tahle.. měla jsem jí půjčenou a prostě si ji MUSÍM koupit.

Pedruska01
06.03.2018 4 z 5

Právě jsem dočetla a prostě... No teda. Jsem ohromená, nadšená a zároveň zklamaná a rozporuplná. Směska pocitů, která se ve mě honí a nemohu najít klidu. Ustálení. Není to z pouhé knihy, je to z toho zvláštního, však silného příběhu.
Na knihu jsem se těšila, anotace mě naprosto uchvátila, a tak jsem se do toho pustila. Skvěle se to četlo. Čas plynul a já v neznámém měřítku jen otáčela stránkami. Když přejdu do Emmina dospělého období, tak v první řadě byl Jesse, kterého jsem si oblíbila. Byl vtipný, společenský, silný, hrozně fajn a Emmu neskutečně miloval. Pak ale zmizel ze scény a objevil se Sam. Už tím setkáním v obchodě s hudebninami jsem věděla, že mi vleze pod kůži. A taky že jo. Sam byl naprosto báječný a opět hýřil bezmeznou láskou k Emmě. Když se tak nějak na světlo dostali oba pánové, neměla jsem ani tušení ke komu se přiklonit, komu fandit, komu dát za pravdu. Bylo mi líto obou. Trpěli. Byla jsem rozťata vedví a ještě jsem se nedokázala zase spojit.
Emma, hlavní hrdinka, to vážně neměla lehké a já jí vůbec nezáviděla. To nutkání, tu bolest, tu nerozhodnost - v té především jsem se dokonale viděla. Stát mezi něčím a nevědět, zda vykročit napravo anebo nalevo. Byla jsem hrozně zvědavá, jak se tohle komplikované a zamotané klubko rozmotá. Občas dělala neuvěřitelná, zvláštní a nepochopitelná rozhodnutí, ale to je o člověku. Každý se v jedné a té samé situaci zachová úplně jinak.
Po dlouhé době mohu říct, že z knihy nemám jednoznačný pocit, což se mi jen tak nestává. Nevím, zda jsem zklamaná anebo ráda, jak to dopadlo. Samozřejmě záleželo na pocitech a citech hlavní hrdinky, takže vlastně s racionálním náhledem to je logické a bez debat. Mimo jiné slovo "milovat" v různých formách je tam až nezdravě moc. Pořád se zmiňuje a objevuje, ale vlastně mě to ani neiritovalo, protože do tahle silného příběhu to jednoduše patří.
Dlouho jsem uvažovala nad hodnocením - ta nerozhodnost mě doprovází i v téměř banálním počtu hvězd, hrůza. Ani na 4 ani na 5 hvězd to není. Něco mezi. Četlo se to samo, bavilo mě to a líbilo se. Ale mám dojem, že tam je "něco". Neumím to popsat ani nikam přiřadit. Každopádně knihu neváhám doporučit. :)

Litocha
02.03.2018 3 z 5

Kniha mě zaujala více než Možná v jiném životě. Leccos tam sice bylo zabarveno na růžovo, takže působí nereálně, uvěřitelný byl ale posun a vývoj hrdinky - člověku se postupem času a životními zkušenostmi mění priority, vyplouvají na povrch některé stránky povahy a jiné se upozaďují, mění se. Líbily se mi podrobnosti Emmina života - drobné zážitky a zvyky, díky kterým byla její osobnost a vztahy s okolím plastičtější a pochopitelnější. Taky některé Emminy úvahy o lásce a životě mě zaujaly. Za mě jsou to lepší tři hvězdičky.

janyska13
27.02.2018 5 z 5

Kniha mne moc bavila, nejen námětem, ale také stylem psaní. Určitě si od autorky ještě něco přečtu. :)

Brunnetka
27.02.2018 4 z 5

Četlo se to dobře. Nvm jestli bych si knížku koupila sama od sebe, ale přinesl mi ji Ježíšek, tak jsem ji přelouskala....
Ze začátku mi to přišlo jako blbost...jak by mohl přežít? I když byl dobrý plavec...
V knihovně si knížku nechám, jednou se k ní vrátím, ale teď pořád dávám přednost fantasy :-)

kalinka99
05.02.2018 5 z 5

Příjemný romantický příběh, kdy je člověk v beznadějné situaci a sama si nedovedu představit jak bych se zachovala na místě hrdinky.

ladyka
04.02.2018 5 z 5

Druhá kniha od této spisovatelky, co jsem četla (první Možná v jiném životě). Stejně jako ta první kniha se mi i tato četla jedním dechem. Jednoduchý, ale silný příběh. Možná se zdá trochu zidealizovaný a narůžovělý, ale rozhodně ho nepovažuji za "plytký z červené knihovny". Autorka se umí jaksi dostat pod kůži čtenáře, příběh jsem prožívala a zanechal ve mně hluboký dojem. Donutí přemýšlet, dle mého názoru autorka velmi zdařile vystihla to podstatné, sice lehkým a možná pro někoho povrchním stylem (viz komentáře ostatních o "sladkosti"), ale mně přijde právě úžasné, že styl vyprávění postrádá syrovost a ty temnější stránky v nás. Více pak vynikne to podstatné. V reálném životě by příběh jistě proběhl mnohem vrstnatěji a ne tak černobíle. Nicméně doporučuji, pro mě milé sladkobolné čtení.

kneslova
22.01.2018 4 z 5

Dobře se čte, ale pravda je, že tak nesobecké a čestné charaktery by jste v životě jen tak nenašly

Neami2
17.01.2018 3 z 5

Knihu jsem četla hodně dlouho, měsíc a půl. Ale bylo to proto, že jsem si během čtení knihy prošla nepříjemným obdobím a kniha obsahuje hodně přeslazených scén. Což bych jí docela vytkla. Příběh je docela nereálný a to mi na knihách vadí. Je to o tom, jak dva muži milují jednu ženu a jsou v podstatě oba tolerantní k tomu druhému. Ví, že ona miluje oba, že s oběma sexuálně žije a vlastně to ani jednomu nevadí. "První" manžel vybuchne až ke konci knihy a druhý zapomene za 4 dny na křivdu a v podstatě na nevěru, které se hlavní postava dopouštěla skoro ihned po návratu prvního manžela a vrátí se k ní, jako by se nic nestalo. V realitě by to ovšem vypadalo úplně jinak....

PetraBery
13.01.2018 4 z 5

Hlavní hrdinka knihy Emma stojí před osudovou volbou poté, co se po letech vrací ztracený manžel Jesse, který byl všemi považován za mrtvého. Emma je ale zasnoubená se Samem, proto se musí rozhodnout, která láska je ta pravá. Jak moc člověka změní ztráta milované osoby a je pravá láska pouze jedna v životě? Krásná kniha nejen o lásce, za mě tak 4,5 *.

lenka.vydrysek
02.01.2018 5 z 5

Pěkná romantická knížka se zápletkou :-)

Joyce24
31.12.2017 5 z 5

Krásný romantický příběh. Nezáviděníhodná situace v níž se ocitla hlavní hrdinka. Sama nevím, co bych si na jejím místě počala. Každopádně doporučuji si knihu přečíst a ke konci si připravit zásobu kapesníčkû.

hruskovalucie93
27.12.2017 4 z 5

Opravdu velmi milostné a upřímně jsem trošku z této knihy dostala alergii na spojení "Miluji Tě". V knize se s tím mohlo trošku šetřit. To bylo ve finále ale asi to jediné, co se mi na knize nelíbilo. Jinak za mě super, skvělá námět, hezky se četlo. Pro milovnice přeslazených románů ideální četba.

porcelainswan
10.12.2017 3 z 5

Celkem mě udivuje, že kniha má tak dobré hodnocení :-) Velmi zajímavé téma, čte se to samo, ideální čtení na dovolenou. Ale ta forma? Přeneslo mě to do dívčích románů ze základní školy...Na každé druhé straně "Miluji tě" (no vlastně možná i na každé straně)...100% slaďárna, nic víc. Ale kdo si chce oddechnout od každodenních starostí, tak ideální volba.

harena
06.12.2017 4 z 5

Krásný milostný román plný lásky.
"Ty a já spolu nestrávíme celý život, ale konečně chápu, že tím nezmizí krása té skutečnosti, že jsme byli kdysi jeden pro druhého ti praví."
Dnes se mi bude určitě hezky usínat:))))))))).

alnahu
28.11.2017 4 z 5

Krásný romantický příběh k zamyšlení. Příběh Emmy ,která se dostane před těžkou životní volbu, která ji zcela změní život. Knihu doporučuji k přečtení.

simini
20.10.2017 5 z 5

nádherná kniha. Už dlho som si tak nepoplakala pri knizke. Odporucam