Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365398/bmid_jedine-prave-lasky-j8O-365398.jpg 4 601 601

Nový román úspěšné autorky Možná v jiném životě. Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánemzmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, žedostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čeká velké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, cochce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

One True Loves , 2016

helenkan
15.03.2020 5 z 5

Moc pěkné a zajímavé téma. Líbilo se mi to. A ještě jsem si splnila jedno téma do výzvy.

oblakaknih
14.03.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Konečně chápu, co na jejích knihách všichni mají, protože jsem nadšená!
Podle názvu vypadá kniha jako tuctová romanťárna, ale hned podle první věty poznáte, že je to úplně jinak.
To, na čem je celý příběh postaven, dodává knize originalitu.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, a přestože mě v některých momentech štvala, v závěru jsem dokázala její chování pochopit.
Autorka skvěle vykreslila oba hlavní hrdiny, takže máte i vy problém s tím, jakému dát přednost.
Můžu říct, že jinou knihu s takovýmto námětem jsem nečetla.
Ze začátku jsem se bála rozložení písma na stránce, ale nakonec se příběh četl neuvěřitelně dobře a rychle.
Emoce z textu úplně sršely, takže se do děje dalo jednoduše vcítit.
Další knihy této autorky mě rozhodně neminou, doporučuji!

ElissBooks
13.03.2020 4 z 5

Na knihu mě nalákala už samotná anotace, která ve mně vzbuzovala otázku, koho si vlastně Emma vybere? Celou knihu jsem proto byla napnutá a postupně jsem odhadovala, kdo z chlapců to u Emmy vyhraje. A na konci jsem byla velmi překvapená. Autorka má originální styl psaní, který jsem zatím u nikoho jiného neviděla. Byla to již moje druhá kniha od této autorky, takže ten její styl jsem znala, ale chvíli mi trvalo se do něj dostat. Na jednu stranu mi ten její styl velmi vyhovuje, protože píše velmi svižně, děj nestagnuje a vyhýbá se zbytečným popisům a scénám, což velmi oceňuji. Na druhou stranu, jak jsem již psala, mi chvíli trvalo se začíst. Ale jakmile se děj rozjel, nemohla jsem se odtrhnout. Občas mě vytáčela hlavní hrdinka, ale na druhou stranu chápu, proč se chovala, jak se chovala, byla přeci jen v těžké situaci. Mužští hlavní hrdinové na mě působili docela dobře, ale hlavní hrdince rozhodně volbu neulehčovali. Knihu vám moc doporučuji, protože byla fakt výborná a toto téma mě velmi bavilo.

4,5⭐️/5⭐️ – Výborné téma a skvělé zpracování! Doporučuji!

akinomV
07.03.2020 3 z 5

Příjemná, ale průměrná romantika. Zajímavá zápletka, ale určité události mi přišly přitažené za vlasy a hlavně konec byl poměrně rychle předvídatelný. Občas mi text přišel krkolomný a nevím, zda to bylo překladem nebo to tak mělo být. Ale celkově to bylo fajn čtení.

veruptackova
05.02.2020 4 z 5

Kniha rozhodně není tuctovou romarťárnou, ale zlomí vám srdce a donutí vás zamyslet se nad vlastním životem.

Adell-ka
05.02.2020 5 z 5

Ach ❤ Taylor Jenkins Reid umí vytvořit dokonale romantickou atmosféru a srdcervoucí příběh. Přiměje vás prožívat spolu s postavami radost i smutek, zklamání i bolest, lásku a obětování se. Hodně milostných románů, které jsem četla, byly strojené, předvídatelné a řekla bych prostě klišé. Tenhle ale ne. Tenhle román je napsán tak, že se zamýšlíte nad rozhodnutími, která hlavní hrdinka Emma musí učinit, co byste na jejím místě udělali vy a prožíváte dilemata a trápení společně s ní. Knihu jsem poslouchala jako audio a při poslechu jsem cítila hřejivý pocit, když byla Emma šťastná, a určitý smutek, když se Emma trápila. Jednoznačně jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla nebo poslouchala.

Taralcielle
14.01.2020 4 z 5

Čtivá kniha, zajímavé téma, rozebrané do detailu. Svým způsobem oddechové, nutí ale i k zamyšlení, co by v takovém případě člověk dělal. Emmě její rozhodování nezávidím.

Vatter83
13.01.2020 3 z 5

Zajímavé téma které mě nadchlo, ovšem z celkového zpracování jsem byla nakonec zklamaná. Příliš popisných pasáží, které se opakují stále dokola, a děj se v podstatě nikam neposouvá. Za mě zklamání.

KleaM
08.01.2020 5 z 5

Skvela knizka, ackoliv jsem konec predpokladala, neubralo ji to na ctivosti.

P3_tis
07.12.2019 5 z 5

Do knihy se zactete od první strany. Řekla bych, ze je svým způsobem “oddechová”. Přesto vás napíná, jak se vlastně hlavní hrdinka rozhodne.

kikikrat
16.11.2019 5 z 5

Myslím že jsem se zamilovala ... do příběhu, do Sama, do Jesseho a do Emmy. Od začátku jsem doufala že si vybere tak jak si vybrala ale tak nějak jsem chápala že k tomu rozhodnutí musí sama a postupně dospět. Líbilo se mi jak byl popsán vývoj hlavní postavy .. Líbilo se mi, že tam hrálo roli knihkupectví. Celkově to bylo velice zajímavé téma a krásný romantický příběh. Promyšlený a povedený. Pokud máte rádi opravdovou romantiku a lásku tak ji zkuste a najděte si tam svého favorita :)

Šmoulinka1980
16.11.2019 5 z 5

Po napínavém thrilleru jsem se pustila do romantického příběhu. Podle některých hodnocení čtenářů je to prý až moc přeslazený příběh, někdo zase byl nadšený a dojatý, a tak jsem si chtěla udělat svůj názor :-). Od autorky jsem četla již knihu Možná v jiném životě a ta se mi líbila hodně, takže očekávání jsem měla vcelku vysoká. A nakonec po dočtení jsou moje očekávání splněna - příběh i styl psaní autorky se mi moc líbil. Příběh mi přišel uvěřitelný (snad jen kromě způsobu přežití Jesseho). Navíc autorka dokázala, že jsem dlouho jenom hádala, kam bude příběh směřovat dál, jestli si vybere Emma Jesse nebo Sama a nebo nakonec ani jednoho? Popravdě řečeno já sama bych se v takové situaci nedovedla asi rozhodnout a to dilema jsem Emmě ani trochu nezáviděla. Takže za mě plný počet hvězdiček a určitě se pustím do dalších knih od autorky!
Citát z knihy, který se mi moc líbí: ,,Nemyslím si, že pravá láska představuje vaši jedinou lásku. Myslím, že pravá láska znamená milovat opravdově. Milovat čistě. Milovat beze zbytku."

salča
07.11.2019 5 z 5

Jsem velmi ráda, že jsem narazila právě na tuto knihu.Je skvělá.
Jesse a Sam-dvě velké životní lásky Emmy.
Pro kterou z nich se ale rozhodnout?Tuto část jsem četla se slzami v očích, protože ať už se Emma měla rozhodnout jakkoli,bylo mě nesmírně líto toho,kterého odmítne.Příběh nám ukazuje,jak vlivem životních událostí se mohou naše priority a představy měnit a vyvíjet.
V závěru kniha dopadla tak,jak dopadnout měla.Moc krásně se četla a můžu ji jen doporučit.

Andynka
08.10.2019 5 z 5

Tahle spisovatelka si mě omotala kolem prstů. Její knihy, které vás berou u srdce, jsem si zamilovala. A u téhle tomu není jinak.
Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Jinak by mi ta kniha zlomila srdce ještě víc.
Moc milé čtení, krásné, dojemné a romantické.
Příběh se čte úplně sám.
Za mě asi nejlepší oddechové čtení, když potřebujete na nic nemyslet a jen se ponořit do příběhu.

bosorka78
25.09.2019 5 z 5

Jsem spíše náročnější čtenář a tak pro mě tahle kniha byla velmi příjemná oddychovka. Pohltila mě a já nemohla přestat číst. Byla jsem celkem nerozhodná jaký by měl být konec a autorka s toho krásně vybruslila a i já,se slzou v oku,byla nakonec velmi spokojená jak to dopadlo.

lenkaBajza
29.08.2019 3 z 5

Knihu hodnotím jako takový lepší průměr.
Téma originální (alespoň já se s tématem "snoubenec a zdánlivě mrtvý manžel,který se z nenadání po letech vrátí" ješte nesetkala. Kladně hodnotím i plynulost a čtivost děje.
Co mě štvalo, byl Jesse. A taky mi kniha prostě žádný silný záˇzitek nedala. A díkybohu že skončila tak,jak skončila:D

LenRan
02.07.2019 1 z 5

Asi 10x jsem se musela přemlouvat, abych to dočetla. Hlavně v části, kde se hlavní hrdinka rozhoduje co chce. Bylo mi z ní špatně. Příběh je neuvěřitelnej a nechutně přeslazenej. Za mně jedna hvězda, ani nevím za co, ale odpad si to nezaslouží.

Leeonteena
05.06.2019 4 z 5

Ta kniha má štěstí, že skončila tak jak jsem doufala :-D Za to jí jsem ochotná odpustit přeslazené a naprosto nepravděpodobné pasáže. Čtivá určitě je, zajímavý námět a s úžasným vyvrcholením. Přečtení určitě nelituju, i když to není můj šálek kávy. Fajn oddychovka pro milovníky romantiky.

Saryinka
02.06.2019 1 z 5

Zajímavé téma, ale tohle opravdu ne.
Nedokážu si představit situaci, ve které se hlavní hrdinka nachází, ale to, co dělá, je přes čáru.
V této knize slovo miluji tě naprosto ztrácí význam. Je tam toho tolik, jako zrníček písku na poušti.
Emma je většinu času na přes hubu a její myšlenkový pochody jsou kolikrát dost nepochopitelný, stejně jako její činy.

Být Samem a Jessem kopnu ji do zadku a najdu si někoho normálního.
Za mě rozhodně jedna hvězdička, víc si to nezaslouží.

Verunka926
12.05.2019 4 z 5

Kniha byla velmi pěkně napsaná...Bohužel jsem si ale vyspoilerovala, koho si Emma vybere, s proto jsem byla na konci zklamaná...