Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2689 2689

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

HaHa11
24.05.2020 4 z 5

Taková slušná komorní detektivka. Vražda v uzavřené komunitě, vztahové propletence, běžné rodinné problémy - to všechno autorka zachycuje věrohodně, čtenáři nabízí přehledně, až by se dalo říci spořádaně. Z pozice nezúčastněného pozorovatele. A v tom bych viděla kámen úrazu. Chybí mi tam emoce! Postavy se sice obávají, strachují, ba i hroutí, ale tak nějak papírově. Holé věty, krátká souvětí, časté opakování jména aktérů - jako by autorka po celou dobu chladně kalkulovala, na koho to nakonec hodí. Vybruslila z toho docela úspěšně, a proto zaokrouhluji směrem nahoru. To ovšem nic nemění na tom, že za týden nebudu vědět, o čem kniha byla.

hs777
24.05.2020 5 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha od Shari Lapeny. Prostředí sousedské komunity na předměstí, kde každý zná každého, sledují se přes zahradu nebo za záclonou, každý něco ví a sám něco skrývá, jí neuvěřitelně sedne. Měla jsem čtyřikrát téměř jistotu ohledně pachatele a nebyl to ani jeden. Naprostá spokojenost.

Agida
24.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, bylo to napínavé od začátku až do konce, i když dobrý detektiv by ze mě nebyl, kdo je vrah jsem nevěděla (měla jsem tip na někoho jiného) . Všechny knihy od autorky jsou super.....

oolinkaa
23.05.2020 5 z 5

Po dlouhé době opět skvělý thriller, který nezklamal od první stránky. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo byl vrah , finále bylo dobře propracované

Zuzizana
23.05.2020 5 z 5

Tuhle knihy jsem doslava hltala od začátku až do konce a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Do poslední chvíle jsem opravdu netušila, kdo byl vrah a konec mě velice překvapil. Už se těším na další knihy od této autorky.

Tereziee
23.05.2020 5 z 5

Tohle bylo jedním slovem - skvělý! Zatím nejlepší thriller od Lapeny. Příběh mě vtáhnul od první stránky a držel mě v napětí až do konce. Hrozně moc mě baví tyhle sousedské vztahy, tajemství a celkově psychologie postav. A postavy autorka vykreslit umí bravurně. Rozhodně doporučuji, jeden z nejlepších thrillerů.

TerezaJágrová
23.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda... Od knihy jsem měla velká očekávání, a proto jsem jí přečetla jedním dechem. Je velmi čtivá a napínavá. Vraha jsem samozřejmě neodhalila, jako vždy :) Konec pro mě velmi překvapivý. Doporučuji, stejně jako všechny ostatní knihy od autorky.

kneslova
23.05.2020 5 z 5

Po řádce obyčejných knih jsem se dočkala super nadstandardní detektivky. Napínavé, skvěle napsané, přečteno na jeden zátah. Ke konci jsem měla tip na pachatele a to se potvrdilo i když se příběh ještě zkombinoval. Moc doporučuji.

Analady
23.05.2020 4 z 5

Bezva čtení na jeden den. Nic náročného, taková jednohubka. Bylo to čtivé, bylo to napínavé. Vícero postav, propletené vztahy. Jednu hvězdičku ubírám za konec, který přinesl čekaně-nečekaný zvrat, ale bylo to až příliš rychle vyřešené a uzavřené.

veronika3141
23.05.2020 5 z 5

Teda az do posledni chvile jsem si myslela,ze to byl nekdo jiny.....za me asi nejlepsi knizka od Lapeny,alespon pro me :)

Babouš
21.05.2020 5 z 5

Pořád váhám, jestli je to moje nejoblíbenější kniha od Shari Lapeny, ale nakonec asi pořád těsně vede Nevítaný host. Každopádně Jeden z nás je takový ten příběh, u kterého si lámete hlavu, ale autorka vás stejně převeze. A takové thrillery mám nejradši (protože není nic horšího než thriller, u kterého tušíte, jak dopadne). Perfektní postavy, každá se svým tajemstvím, a postupné skládání střípků toho, co se v té nóbl ulici vlastně stalo. Neodložitelné!

Akireee
20.05.2020 4 z 5

Jako první jsem od autorky četla Nevítaný host a moc se mi líbilo, jak vykreslila celkovou atmosféru... A to mi právě u knihy Jeden z nás chybělo. Jinak ovšem čtivě napsané a závěr mě překvapil.

mirunda
20.05.2020 5 z 5

Kniha byl dobře zamotaná. Až do poslední stránky, by mě nenapadlo, jak to celé dopadne.

nada3314
20.05.2020 5 z 5

Tohle byla jízda...Opravdu parádní čtení. Motáme, motáme až se rozmotáme. Výborný děj, mě autorka nezklamala a určitě se těším na další její knihu.

HynekBee
18.05.2020 4 z 5

Fakt jsem mile překvapen. Kniha má spád. Trochu mě ze začátku rušil netradiční styl - autorka píše v přítomném čase. Díky však zajímavému příběhu lze tento detail přehlédnout.
Při seznamování s hlavními postavami příběhu mi chybí trochu jejich popisu, což se doplní později během čtení. A tak představa o vhledu osoby, kterou si čtenář na začátku vytvoří, je náhle rozmetána doplněním
jednoduchého popisu autorkou.
Jinak všem vřele doporučuji.

Jack Bauer
17.05.2020 4 z 5

Vynikající detektivka, jak od Agáthy Christie. Bohužel jsem opět uhádl někde v půli knihy pachatele i když se mě autorka až do posledních stránek snažila zmást. Také mi trochu vadil styl psaní v přítomném čase. SPOILER: A opět se mě zdálo dosti hloupé rozdávání omluvných dopisů, když oběti vloupání o ničem nevěděli a nikdy by se to nedozvěděli, ale k příběhu to nakonec patřilo.

Lucek
16.05.2020 5 z 5

Naprosto dokonalé, přečteno za jeden den.

marion111
16.05.2020 5 z 5

Přečteno za jednu noc. Skvělé !

sebemi
15.05.2020 5 z 5

Brilantní!!!Od autorky mám načteno vše a tahle kniha je TOP. Žádná hluchá místa, počet podezřelých se zvyšuje, napětí se stupňuje a v hlavě pořád měním svoje tipy na vraha,no byla jsem blízko. Doporučuji!

Haen
15.05.2020 5 z 5

Shari Lapena píše skvěle, její předchozí knížky se mi líbily moc, tato nejvíc. Je to napínavé, spletité, všichni něco tají, všechno je jinak, než to vypadá...Mám chuť si to přečíst znovu, abych tentokrát tu pavučinu mohla v klidu sledovat a vnímat ty náznaky, které se nám tu skrytě předkládají...Za mě dokonalé. :-)