Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2691 2691

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Marta1996
09.06.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě bavila! Je to moje první kniha od autora a určitě si přečtu další.

Illyria88
08.06.2020 4 z 5

Přečetla jsem za necelý půl den. Nemohla jsem se odtrhnout. Podezírala jsem snad všechny postavy. Moc povedená kniha. Shari Lapena je moje oblíbená spisovatelka.

Lena081
08.06.2020 4 z 5

Začněte číst a nepřestanete.Shari Lapena ve výborné formě!

kanitsuj
08.06.2020 4 z 5

Dávám zasloužený vysoký počet hvězdiček - bavila jsem se od začátku až do konce. Podle mého žádná z předchozích autorčiných knih není taková jako tato, skoro to vypadá, jako by ji psal někdo jiný:-) Příběh je sevřený tak akorát a čtenář se díky tomu zvládá orientovat i ve větším počtu postav. Pachatele jsem neodhalila a závěr byl překvapivý. Pokračování bych si s chutí přečetla, protože charakter Roberta je nečitelný a jeho postava o sobě určitě neřekla vše. Možná by mi ani nevadilo, kdyby se z popisované ulice stal jakýsi Midsomer. Osoby v ní žijí různorodé a nejen Robert by dokázal založit novou zápletku:-) V knize mi chyběly pečlivější popisy atmosféry a našla jsem i několik méně srozumitelných nebo nelogických momentů.

Janniska
08.06.2020 5 z 5

Několik podezřelých,Motiv sedí vlastně na všechny.Líbí se mi překvapivý zvrat.Detektivové jsou zde opravdu vedlejší postavou,ovšem popis charakterů manželek a sousedek se povedl.Náhled do mysli podvedené a nejisté ženy...co když to byl můj muž?
Svižně psané kapitoly, zbytečně neplýtváno slovy.Tak mám ráda Shari Lapenu a její tvorbu.... Zajímavý pohled na zločin na předměstí, kde se to hemží dokonalými manželkami a jejich rodinkami.

Terez25
07.06.2020 5 z 5

Moje první kniha od Shari Lapeny a je to velmi zdařilé vztahové drama. Poklidná čtvrť, upravené domy a v nich rodiny, které mají všechny svá tajemství.
Pořádně zamotaný příběh a autorka drží čtenáře napnutého až do poslední stránky.

Angelicca
07.06.2020 5 z 5

Opět velká pecka!!! Začala jsem číst a už jsem se od knížky neurvala, dokud jsem ji nepřečetla:)
Skvěle napsáno, zajímavý, napínavý, zamotaný příběh, přesně moje gusto!!
Vřele doporučuji k přečtení!

Miluna40
07.06.2020 2 z 5

Cekala jsem napeti a vse co ma mit psychothriler,ale bohuzel..... Knizka se cte dobre,jenze mi pripada spis jako zensky roman. Dej byl mirne predvidatelny a vinik se dal odhadnout. Takze mohu doporucit jako lehke cteni pro zeny na dovolenou.

Theresa.2679
07.06.2020 5 z 5

Super příběh, přečteno za pár hodin.

ivetdos
06.06.2020 5 z 5

Shari nezklamala! Za mě je tohle její nejlepší kniha, a to jsem byla velký fanoušek její prvotiny Manželé odvedle. Co k tomu říct? Je to klasická Shari Lapena jak ji známe. Úderné, svižné, čtivé kapitoly. Originální, nepředvídatelný motiv a samozřejmě nádherná obálka. Její knihy jsou podle mě nejlepší psychologická dramata na současné knižní scéně a já jsem fakt ráda, že mě tentokrát nezklamala - jako minule u Nevítaného hosta. Moc doporučuju!

kiraa
06.06.2020 5 z 5

Kdo po atraktivní Amandě Piercové, rozvracečce spořádaných manželství vystartoval kladivem a udělal jí z hlavy krvavej prejt? Všichni obyvatelé a podezřelí z této poklidné čtvrti jsou příjemní jako osiny v zadku a každej lže jako když tiskne nebo si přinejmenším nechává pár detailů pro sebe. A každej má důvod z tý nestoudný čůzy udělat prasátko na porážku. Klasicky jsem opět střílela mimo terč. Doposud to nejlepší a nejchytlavější od S.L.

Prateri
06.06.2020 5 z 5

Jo, fakt to byl jeden z nich. Ale kdo? Pěkně promyšlený příběh, nabízel každou chvíli nějakého pachatele. Někdy to byly myšlenky jednoho z nich, nebo třeba podezřelé jednání dalšího, nebo třeba chybějící alibi, také náhodná odhalení udělají svoje. Moc pěkně jsem si početla.
Jeden z nich to byl, a já už vím proč.

loskatos
05.06.2020 3 z 5

Vsichni sukaj se vsema, vsichni neco taji. Prekvapeni nula, vzhledem k poctu pripadnych podezrelych a postav to o moc jinak nemohlo dopadnout. Detektiv charisma nema, je to v podstate bocni postava. Takova detektivka pro zensky, co se vyzivaji v sledovani okoli.

85098211
05.06.2020 5 z 5

Definitivně a bez debat nejlepší autorčina kniha ;-). Je neskutečně čtivá, napínavá i strhující, jen těžko se od ní odchází. Navíc je zde jen určitý omezený počet osob, ze kterých si čtenář podle libosti může vybírat a hádat, kdo je vrah. Některé postavy jsem si oblíbila, i když musím přiznat, že většinu spíš ne. Sympatičtí mi byli detektivové, kteří případ vyšetřovali s naprostým klidem a obdivuhodnou systematičností. A konečné rozuzlení, které si autorka nechala na úplný závěr, je chytře a originálně vymyšlené a také hodně překvapivé. Knihu určitě doporučuji, opravdu se mi moc líbila! :-)

Pitbullka
05.06.2020 4 z 5

Kniha byla hodně čtivá a líbilo se mi, jak si autorka pohrávala se čtenářem, který opravdu do konce netušil, kdo je vlastně vrah. Jediné, co mi trošku vadilo, byly šablonovité postavy. Rozhodně se mi Jeden z nás líbilo víc než Manželé odvedle.

Sarrah
04.06.2020 5 z 5

Teda, chci další... Bavilo mě to, v každé kapitole byl podezřelý někdo jiný. Konec překvapivý a otevřený, že by pokračování...?

Veronika2692
04.06.2020 4 z 5

Shari má vážně skvělé knihy, které se čtou úplně sami. Zkoušela jsem tipovat, kdo to udělal, i kdYž, to normálně nedělám, ale stejně jsem se netrefila. Celkem překvapení. Za mě fajn kniha, ale na jeji první prostě nemá

slamenka
04.06.2020 3 z 5

Psychothrillerem bych to nenazvala. Je to opravdu čtivé, jde to samo, krátké kapitoly, hromada postav a hned na první straně popis vraždy. Dál už to ale trošku pokulhává, aspoň pro mě. Ženské tlachy a drby mě štvaly, přišlo mi, že se jen oddaluje děj a přidávají další a další podezřelí. I když je kniha krátká, tak mi hlavní hrdinky v půlce už lezly na nervy a bylo mi v tu chvíli jedno, kdo je vrah. A toho jsem poznala, takže vzrůšo na konci se nekonalo. Ale stačilo vraha malinko zamaskovat, objevila jsem ho spíš literární intuicí, než detektivními náznaky případu :-D a druhá vražda mi už přišla přes čáru, proč?
Ale jinak příjemný detektivní thriller, kdo má rád Zoufalé manželky, Sedmilhářky nebo knihu Fáma, bude určitě nadmíru spokojený :-)

Andynka
04.06.2020 4 z 5

Je to za mě odpočinkový thriller, u kterého nemusíte moc přemýšlet, protože vás autorka sama krásně provede celým dějem.
Je zde hodně postav, který jsou vzájemně propleteni . A to se mi moc líbí. Takový začarovaný kruh, kdy každý zná každého. A oceňuji, že všem postávám dala dostatek prostoru, aby jste si i vy o nich mohli utvořit názor.
Autorka se vám snaží těmi zamotanými vztahy v ulici pomotat hlavu, ale u mě se to moc nepovedlo.
Příběh je totiž tak jednoduše napsaný, že jsem se nechala unášet dějem a ani jsem u knihy moc nepřemýšlela.
Každopádně je kniha díky své jednoduchosti velmi čtivá a chcete znát konec.
Konec tedy zůstal lehce otevřený, ale zase alespoň zde jste mohli konečně zapojit svoji fantazii.
Takže za mě určitě doporučuji přečíst, pokud si u knihy chcete odpočinout a zároveň si knihu užít ! Doporučuji knihu na nějaké deštivé odpoledne. Myslím, že ji slupnete na jeden zátah.
Je sice většího formátu, ale je to jen tím, že je hrozně roztahaný text. Ale alespoň se to o to jednodušeji čte. :)

66Allegro
03.06.2020 5 z 5

Skvělá, až na ten konec .. nemám ráda příběhy bez konce..