Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534527/bmid_jeden-z-nas-65f829cf311d9.jpg 4 2689 2689

Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Someone We Know , 2019

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

VasnivaCtenarka
03.06.2020 5 z 5

Shari svůj příběh promyslela dokonale. Není nic, co bych mohla této knize vytknout. Velmi hezky propracovala všechny postavy. Ke všem jste si mohli vybudovat nějaký vztah.

Velmi mne bavila provázanost všech postav. A ty ženské drby – to nemělo chybu. Všichni měli nějaká tajemství, která nám Shari postupně odkrývala a tím jsme se propracovali k rozuzlení celé zápletky. Co je však na knize naprosto úžasné? To, že s každou kapitolou podezříváte někoho jiného. V tomhle si autorka s námi dokonale pohrávala. Tak krásně nám podsouvala možného podezřelého a tak krásně vymýšlela příběh tak, aby všechno skutečně ukazovalo na něj! A pak bum… vyplouvá na povrch další skutečnost a najednou podezíráte někoho jiného. A téměř až do samotného konce si nejste jistí tím, jestli váš tip na vraha je ten správný. Tohle bylo naprosto dokonalé a tímhle si mne kniha získala.

Tak jako všechny knihy od Shari Lapeny byla i tato kniha velmi čtivá. Její styl psaní je tak jednoduchý a přímý, že se čte dobře prostě všem. I proto má autorka tolik fanoušků. Zde ale musím také pochválit překladatelku, která má právě na čtivosti velký podíl.

Tempo celé knihy bylo velmi příjemné. Hned v úvodu nám autorka popíše vraždu. Tím nás všechny hned na začátku zaujme… a pak si nás už drží a drží a vy čtete a čtete a nechcete přestat. Příběh začíná hezky nabírat na otáčkách, když se začnou objevovat nové skutečnosti. A rozuzlení je také moc zajímavé.

Knize Jeden z nás nemám opravdu co vytknout. Nebylo tam žádné hluché místo, nic mě při čtení nerušilo, postavy byly skvělé, děj měl spád, mnoho zvratů, které ovlivnily váš názor na vraha… prostě vše bylo naprosto perfektní.

cleopatra11
03.06.2020 5 z 5

Musím říct, že kdykoliv uvidím novou knihu od této autorky, neodolám.
Opět skvělá jízda. Podezíráte úplně všechny, protože všichni mají motiv.
Bravo..těším se na další knihu.

Brembelik745
02.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Zatím nejlepší díl. Jak už někdo psal "každá rodina má své tajemství"... A díky tomu je kniha skvělé zamotaná... Jsou chvíle kdy podezírate už úplně každého.... Perfektní příběh. Rozhodně doporučuji si tuto knihu přečíst.

Januli
02.06.2020 4 z 5

Tím, že jsem četla předchozí komentáře a stalo tam, že vraha nikdo netipoval, tak jsem se zaměřila kousek jinam a vraha odhadla. Takže překvapení se nekonalo. Závěrečná kapitola možná zbytečná, ale zase můžeme zapojit fantazii a závěr si udělat dle svého. Určitě knížku dobrá, bavilo mě i to, že nemá zbytečných 400 stran, ale je kratší, tím pádem to i více odsejpá a nutí Vás to číst dál a dál.

andy_nejedla
02.06.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala! Kniha byla napínavá zase až do konce a tato varianta mě během čtení vůbec nenapadla. :-)

Abikk
02.06.2020 3 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí. Klasická Lapeňácká oddychovka. Trochu mi to připomínalo seriál Zoufalé manželky. Každá rodina má svá tajemství.

monika0356
02.06.2020 5 z 5

Tuto autorku prostě můžu...Vždycky její knihy přečtu téměř na jeden zátah. Těším se na další, pokud budou :)

Zzofinka
01.06.2020 5 z 5

Taky jsem tušila vraha :-) Ale četla se dobře, autorčin styl mi vyhovuje, miluji pohledy více vypravěčů a krátké kapitoly, které dodávají knize spád.

Ridley
01.06.2020 4 z 5

Tak, podle recenze, to je nejlepší kniha Shari Lapena....tušila jsem zde vraha, takže za mě je nejlepší Nevítaný host...ale dobře se čte, zápletka dobrá, takže určitě doporučuji jako odpočinkové nenaročné čtení...

Matita310
01.06.2020 5 z 5

Shari Lapena opět nezklamala!!! Dokonale promyšlený příběh, u kterého do samotného konce nevíte kdo je vrah. Skvěle! Doporučuji!

Mesicnililie
01.06.2020 4 z 5

Napínavé čtení. Celou dobu si myslíte, že víte kdo to udělal a pak zjístíte, že to bylo jinak.

kalinkacz
31.05.2020 5 z 5

Shari počtvrté aneb tohle byla pecka! Autorka opět překvapila... V této knize je vše, co můžete od skvělého a napínavého psychothrilleru čekat... Hned na začátku vás příběh vtáhne do děje a nepustí, to na thrillerech opravdu miluju... Máme tu hned několik podezřelých a jeden je divnější než druhý a každý v tomto sousedství něco tají... Dobrý thriller se pozná tak, že čtenář neodhalí vraha a hltá každou stránku... Tohle všechno Jeden z nás splňuje, takže není na co čekat, pusťte se do čtení!

anája
31.05.2020 5 z 5

Naprosto perfektní, přečteno na jeden zátah. Trochu jsem tušila vraha, ale nebyla jsem si jistá, podezřelých bylo hodně takže to ničemu neubralo. Jen ten konec, znamená to snad, že bude pokračování? Doufám že ano a brzy, protože mě to nechalo v hrozném napětí a zvědavosti. Hledala jsem další stránku a dovysvetleni a říkala si co tam mohlo být? Po knize Nevítaný host, jsem už nečekala,nic, protože ta se mi nelíbila, i když konec měla napínavý a promyšlený. Proto jsem mile překvapena.

Acinore

Není co vytknout :)

Warty
31.05.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale jelikož jsem od půlky věděla, kdo to udělal, dávám jen tři hvězdy.

Ráčkajda
30.05.2020 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo takové strohé, nepropracované, ale pak jsem si na styl zvykla a začetla se. Podezřívala jsem skoro všechny a pachatele jsem zjistila až ke konci, takže jsem spokojená.

Crimidetectiv
30.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak, jedno slovo WOW. Dějově napínavé už od začátku do konce. Mohu říci, že toto se mi líbilo o hodně víc než Nevítaný host. Sice jen dvě vraždy, ale víc napínavé. Kapitola co kapitola, víc a víc zvratů. Od začátku jsem měla podezřelého, kdo by mohl být vrah. Nakonec až na konci než jsem si to přečetla, jak to bylo doopravdy, mi to taky došlo. Ale jen chvíli před tím, než jsem to zjistila. A ten konec? Zajímalo by mě jak to bude pokračovat. Ale asi příští příběh bude o ničem jiném. Uvidíme no. :)
Postav bylo v podstatě požehnaně. Manžel zavražděné Amandy Robert mi byl nesympatický od začátku, ale co jsem víc četla přála jsem si, aby byl potrestaný. Olivia i Raleigh se mi líbili už od začátku. Měli své chyby, ale prostě ze všech těch postav byli pro mě dost oblíbení. A kdo mi lezl na nervy, ale nakonec mi ji bylo líto, že byla zavražděna byla Carmine. Postav bylo opravdu hafo, ale abych nevyzradila něco z děje což nechci, tak je zmiňovat nebudu. Tuto knihu opravdu doporučuju a mohu říci, že tato spisovatelka bude patřit do mé skupiny oblíbených spisovatelů. Určitě si od ní zase něco přečtu. Nemohu hodnotit než všemi pěti hvězdičkami. :)

oleg121
30.05.2020 3 z 5

Neviem, pre mňa o kúsok slabšie než je autorkin štandard...

Bezkyne9
29.05.2020 4 z 5

Shari Lapena, kralovna napinavych thrillerovych jednohubek, nam tentokrat serviruje predmestske sousedstvi, jak ho zname a radi bastime, s vlastnim puncem a stylem :) ... neni to muj nejoblibenejsi chod, ale jednou za cas... a byla jsem zvedava :) a taky autorcina predchozi kniha u me vcelku zabodovala. Velmi napinavy psychothriller, s povedenou obalkou, bez hlucheho mista, vse uzavreno, na oddych rada doporucim :)

klaraj093
29.05.2020 3 z 5

Za mě nejslabší z těch všech 4..Ale špatná není, četla se rychle a je napínavá.