Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2691 2691

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

Coucouha
01.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Od Shari Lapena mám přečtené všechny knížky až na Její konec, na který se chystám. Z žádné jsem si doteď nesedla na zadek, ale čtení jejich knih mě prostě a jednoduše baví. U Jeden z nás tomu nebylo jinak.
Jen musím strhnout hvězdičky za podivný konec (epilog). Moc jsem celou tu postavu manžela zavražděné nepochopila. A taky se mi vůbec nelíbila kapitola - pro mne - jaksi navíc, v níž se R. opět vloupal do dalšího domu a přistihla ho mladá rodina. Proč tam vůbec ta kapitola byla?
No, ale jinak zase jako obvykle, kniha nešla odložit a musela jsem číst a číst.

TeriLoch
31.01.2022 5 z 5

První přečtená kniha od této autorky. Nezklamala! Napínavá a velmi mě bavila.

Nikkiproch
28.01.2022 3 z 5

Klasická detektivka jako podle nějaké učebnice psaní detektivek. Nicméně velmi čtivá, napínavá, nenudí.

PeM
28.01.2022 odpad!

Kniha ala seriál Zoufalé manželky.....každý s každým, každý má svůj malý soukromý problém, nikdo o ničem neví, ale vlastně ví ten na toho tohle, tamta na tuhle tamto, do toho si dáme nějakou tu vraždu, ať je chvíli "zábava" v těch nudných životech....tohle téma už je fakt nuda....

Lily101
25.01.2022 5 z 5

Detektivní jednohubka v tom smyslu, že se od ní nemůžete odtrhnout a je mimo to dost čtivá.

Za mě skvělá a rozhodně se vyplatilo si na ni počkat skoro 3 roky v rámci rezervačního systému veřejné knihovny.

petrzel
21.01.2022 5 z 5

Perfektní příběh.Kniha mě bavila.

Karoley
19.01.2022 5 z 5

Každý něco tají.

Moje čtvrtá kniha od Shari Lapeny (Manželé odvedle, Její konec, Nevítaný host, Jeden z nás) a opět jsem nadšená!
Poklidný život obyvatel jednoho newyorském předměstí rozvíří nejprve série podivných vloupání a pak brutální vražda jedné z místních žen. Každý v ulici má, co skrývat.. a jeden z nich je vrahem. Podezdřívala jsem postupně skoro každého, ale tohle mě vůbec nenapadlo! A ten epilog!

martina1321
18.01.2022 4 z 5

Shari Lapena je pojem, čo sa týka psychothrillerov. Jej kniha Manželé odvedle pozná asi každý, kto má tento žáner rád. Toľkokrát som počula ľudí hovoriť o tej knihe, až som si myslela, že som ju čítala. Až Goodreads ma opravil, takže Jeden z nás je prvá kniha od autorky. A sklamala ma. Lebo príliš veľké očakávania.

Psychothrilleri mám rada. Najradšej mám, keď autor sa s vami hrá, dáva vám indície a vy si na konci plesknete po čele a hovoríte si, ako to, že ste to neodhalili. Táto kniha nebola ten prípad.

Newyorské predmestie, anonymný list ohľadom vlámania a mŕtva žena. Kľudné susedstvo sa mení  a každý podozrieva každého. Odhaľujú sa tajomstvá a my čakáme, čo sa z toho vyvrbi.

A presne to sa stalo. Čakala som a celkom mi to bolo jedno, kto to spravil. Necítila som žiadne napätie a ani mrazenie po chrbte. Prečítala som si koniec, ktorý áno, bol dobrý, ale necítila som žiadne “wau, to čo bolo, to je ako možné?”.

Musím skúsiť aj iné knihy, nech si viem spraviť širší názor.

Knihu som hodnotila 4 z 5. Začiatok a koniec to vytiahli.

Monni
18.01.2022 4 z 5

Pěkně svižná kniha. Do konce jsem nevěděla kdo to udělal a mé typy se stále měnily :D ovšem ke konci už jsem tušila. Celkově bych knihu doporučila

sarkaditt
18.01.2022 4 z 5

Audiokniha: Hezky namluvené, takže se audiokniha dobře poslouchala. Děj pěkně ubíhal a neměl žádná "hluchá místa", kde by se člověk nudil. Vůbec jsem předem neodhadla, jak se to celé vyvine, konec mě překvapil.
Spisovatelku mám ráda, už mi chybí přečíst jen její nejnovější kniha :)

Mayaotzin
12.01.2022 4 z 5

Na předměstí má každý své tajemství, odhalujeme jedno po druhém. Děj cválá svižně až do poslední stránky. Konec je trochu překombinovaný, ale v podstatě dává smysl. Určitě od této autorky ještě něco vyzkouším :-)

roman9276
10.01.2022 5 z 5

Příjemná oddechovka, děj ubíhal rychle, skvěle se to četlo, oproti předchozímu dílu nevítaný host, kterej hodně ztrácel dech, tak tohle bylo nebe a dudy. Překvapivej konec a zajímavej pohled na předměstí, kde se hodně drbe, za mě doporučuju.

Laura99
03.01.2022 5 z 5

Výborná.

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Jednalo se o 2. knihu, kterou jsem od Shari Lapeny četla a byla jsem opět velice příjemně překvapena, autorka prostě thrillery umí.
Kniha byla plná zvratů, takže chvílemi nešla vůbec odložit a neustále mě zajímal další vývoj příběhu. Na konci knihy, když jsem si myslela že už mám v odhalení pachatele jasno, tak to bylo nakonec úplně jinak- zvratů tam byl opravdu nespočet a v momentech kdy by je člověk ani nečekal. V knize je krásně popsáno že ani v tak malém okruhu lidí, jako bylo městečko popsané v knize se žádná tajemství neutají a vše se časem dostane na povrch.
V knize též musím ocenit skvěle vykreslené postavy, za kterými se vždy skrýval příběh a nějaká ta tajemství. Postavy byly tak dobře vykreslené, že člověk vůbec netušil komu věřit a komu ne.
Styl psaní mi též sedl a knihu tak dělal čtivou od začátku do konce, místy zde byly méně poutavé pasáže, ale to je detail, který mohu tak dobré knize prominout.
Všem milovníkům thrillerů, kteří milují napětí od první do poslední stránky knihu mohu doporučit.

PetraDD
01.01.2022 3 z 5

Oddechovka s zadnym prekvapivym zvratem. Mam rada, kdyz me autor na konci sokuje, coz se tu bohuzel nestalo..

Mabie
31.12.2021 3 z 5

Obecně je Shari Lapena hodnocena velice kladně, ale já z jejích knih nebývám až tak nadšená. Tato mi připadá zatím nejlepší, trebaže hodně zamotaná. Jak psali již mnozí přede mnou, je to hodně přehlcené postavami, z nichž každá něco skrývá a každá se nakonec na policii vyzpovídá jak v kostele. Klasické maloměsto s běžnou drbárnou, kde si lidé vidí do talíře, ale díky množství postav je těžké odhadnout vraha. Takže vlastně dobrá detektivka.
Už jsem z tohoto žánru načetla hodně a tak hodnotím jako slušný průměr, který neurazí.

sgjoli
31.12.2021 3 z 5

Tahle kniha se mi do rukou dostala jen náhodou, neměla jsem původně v plánu ji číst, ale tak stalo se...
Z knihy Jeden s nás se pro mne vyklubal vcelku průměrný příběh, který (uznávám) se čte skutečně dobře, rychle to odsýpá, nezadrhává se - tak, jak by to člověk od thrillerů či detektivek očekával. To autorka umí a já jí za to určitě dávám palec nahoru. Její styl psaní je skutečně svižný, nekomplikovaný a člověk knihou doslova proletí.
Kniha je označovaná jako thriller, někdo by označil možná za detektivku. Zápletkou asi ano, ale já se nemohu ubránit pocitu, že kniha v některý pasážích působí spíše jako společenské drama s detektivní zápletkou. Nicméně se tu vyskytuje určitá míra napětí a hlavně to ve mně umělo vyvolat jistou zvědavost, která z toho množství postav je teda pachatelem.
Postav tu je jak na orloji, takže teorií si čtenář může vymyslet kolik chce, aby se nakonec nechal překvapit, zda pachatele odhadl správně či nikoliv. Již obálka knihy slibuje, že v knize "každý něco tají", což je jistě pravda. Těch tajemství jsou v knize mraky, že jsem si občas nezvládala pamatovat, co kdo skrývá... V tomto ohledu je kniha dost propletená, na někoho by mohlo působit zmatečně.
Zároveň ve mně kniha vyvolávala dojem jakési mezisousedské drbárny, kdy každý na každého něco ví, každý chrání sebe sama, a i když občas postavy chrání i své blízké, nakonec každý kápne božskou a někoho napráská, jen aby si u policie udělal oko.
Nakonec hodnotím průměrně. Už mám z tohoto žánru něco načteno a prostě jsem četla lepší tituly, takže mne toto dílo nepohltilo tolik jako jiné čtenáře. Nicméně u této knihy musím autorce přiznat k dobru, že mne překvapivě nenaštval konec (jak jsem to měla u autorky s jinými jejími knihami). Nenadchne, neurazí.

ewi
28.12.2021 4 z 5

po tych skvelych hodnoteniach som cakala mozno malicko nieco viac...ale inak je kniha ctiva, putava, i ked trochu prekombinovana...ale asi skusim i dalsie diela autorky...

Mojepočteníčko
26.12.2021 5 z 5

Tak tohle bylo super. Napínavé, svižné, zamotané a překvapivé. Pokud jste od autorky nic nečetli, tato kniha vás rozhodně nezklame. Doporučuji!

Jenny055
22.12.2021 5 z 5

Počúvala som ako audioknihu. Vynikajúca.