Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2673 2673

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

Beily
16.03.2022 2 z 5

Z knihy jsem spíše zklamaná. Vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala více. I když se mi to skoro nikdy nestává, od začátku jsem měla tušení, kdo by mohl být vrahem, v druhé půlce knihy jsem si byla skoro jistá, a opravdu jsem se trefila. Celý příběh byl dost nereálný, příliš mnoho náhod, všichni všechny podváději, závěrečná vražda mi přišla úplně nelogická. O epilogu ani nemluvím. A přestože kniha byla vcelku čtivá, první půlkou jsem se prokousávala dlouho a celkově mě bohužel nenadchla. Hodnotím tedy jako takový slabší průměr.

beruska
13.03.2022 3 z 5

Kdo za vším stojí, jsem si tipla a měla jsem pravdu :)... Takže žádné překvapení :)... Ale autorka umí zaujmout, jen předešlé knihy se mi zdály lepší :)...

bastes
11.03.2022 1 z 5

(SPOILER) Pardon ale četla to po sobě autorka nebo její korektor? Kniha nedává v několika případech smysl. Na začátku autorka píše, že syn náhodně ukázal na domy, do kterých se měl vloupat (takže se ve skutečnosti vloupal do jiných), ale dále v knize se řeší že tam nechal a otisky a co tam všechno viděl??? Pak tvrdí že nikdy nic nezměnil ani nijak neovlivňoval data v počítačích ale několikrát je tam jasně řečeno že posílal z jejich účtů emaily.. a o tom že by žena neměla sílu uškrtit svoji oběť nějakým provazem, o tom ani nemluvím.

bupilla
09.03.2022 3 z 5

Moja tretia kniha od autorky a táto sa mi páčila najmenej.
Samozrejme sa čítala výborne a rýchlo, autorka píše naozaj skvele, ak máte chuť na dynamický príbeh, ktorý vás nenechá vydýchnuť :)
Ale... vytušila som pointu a tak nejako dúfala, veľmi som dúfala, že sa mýlim. Ale nemýlila. A priznávam, že chvíľami som bola tým príbehom ľahko otrávená a aj som zvažovala, že knihu odložím.
A celkovo nemám rada tento typ konca a túto tému - tento typ vraha a tento motív vraždy, ktorý mi navyše v tomto prípade prišiel dosť ťažko uveriteľný.
A celkovo mi to rozuzlenie proste nesedelo, škoda.
Na knihu som sa neskutočne tešila, lebo je tak obľúbená a má tak skvelé hodnotenia, ale nakoniec to bola pre mňa priemerná detektívka a keby som ju nečítala, o nič by som neprišla.
Někdo cizí v domě je za mňa oveľa, oveľa lepšia.
A Nevítaný host tiež, aj keď ten sa mi páčil o trochu menej.

Lenyaa
09.03.2022 5 z 5

Kniha mě velice překvapila, velice mile mě překvapila!! Čekala jsem napětí, ale že budu tak napjatá, že skoro ani nebudu moct přestat číst, to jsem opravdu nečekala! Vůbec mi nevadilo to vcelku velké množství postav, po chvilce jsem měla jasno, kdo je kdo, ale tedy kdo je pachatelem, to jsem nevěděla až do poslední chvíle - a to bylo super!!
Měla jsem v pořadí jinou knihu, ale nejspíš se pustím hned do další knihy od této autorky, protože tohle mě teda fakt bavilo!!!:)

JoMia
09.03.2022 4 z 5

Jako dvě předchozí knihy mě kniha docela bavila. Je to taková oddechová knížka pro nenáročné čtenáře.

Burák
02.03.2022 4 z 5

Velmi slušná čtenářská jednohubka, s uvěřitelnou atmosférou i zápletkou. Pachatele jsem tušila delší dobu před koncem, ale i tak jsem byla napnutá do poslední stránky a závěrem jsem zklamaná nebyla.
Oceňuju, že osobní příběhy postav vyšetřovatelů se neprolínaly příběhem, což je v současných thrillerech a krimi téměř pravidlem a už mě to dost nudí. V téhle knížce prostě dělají svou práci, vyšetřují a až případ vyšetří, je konec. :)

misssicccka
02.03.2022 2 z 5

Toto ma 83%?
Proc?
Ctive to je, ale je lehke. Neuveritelne precenena hodnoceni uz na obalce knihy.
Na jednu ulici az moc, ne? Vsichni se znaji, vsichni pracuji na stejnem miste, vsichni spi s jednou zenskou, ale nikdo nic nevi.
a jeste to snad bude mit pokracovani.
No ja se zlakat nedam.
Je to ctivo pro dovolenkove ctenare. Pro ostatni ztrata casu.

DagmarMo
25.02.2022 1 z 5

Nic moc kniha, docetla jsem, ale skoda casu... nedavno jsem cetla Divka ve vlaku a Divka v ledu a tohle mi svym zpuspbem hodne pripomina obe knihy. Podobny namet a castecne prostredi. Vysetrovatele jsou nemasni neslani, o charakterech ostatnich postav by se dalo tez pochybovat, nijak zvlast dobre napsane to taky neni. Prvni a posledni, co jsem od autorky cetla.

hnilda3
23.02.2022 4 z 5

Začátek byl slibný, ale v průběhu mi dělalo problém se pořádně začíst. Přišlo mi to takové nijaké, jak nějaká telenovela, kde každý spí s každým. Každopádně konec nebyl špatný.

Amitiel76
23.02.2022 3 z 5

No, já tedy nevím. Moje třetí kniha od autorky, ale pro mě spíš zklamání.
Taková klasická sousedská detektivka. Klidná, prominentní čtvrť, jejíž stojaté vody rozvíří nečekaná smrt mladé ženy, kterou tu všichni znali. Na povrch začnou vyplouvat skrývané lži, tajnosti, manželské problémy a nevěry. Každý se náhle stává podezřelým, protože kdokoliv z nich, mohl mít nějaký motiv. A každá rodina má co skrývat. A jak už to tak v životě bývá, nic není ve skutečnosti takové, jak se na první pohled zdá.
Autorka nám tu bohužel nic nového nenaservírovala. Knih s téměř podobným obsahem jsem četla již několik. Tahle mi navíc přišla neskutečně zdlouhavá, rozvláčná, chybělo ji to správné tempo a dynamika. Dala jsem ji do půlky, a pak přečetla poslední dvě kapitoly. Tam jsem se dozvěděla vše podstatné, a ušetřila si čas na lepší knihy, které tu už mám nachystané :-)
Za mě slabý průměr.

tamdr
22.02.2022 4 z 5

dobrá detektivka,dobře se četla,někdy trošku rozvláčná,ale jsem spokojená,jen ten neurčitý konec?

Kristy78
22.02.2022 4 z 5

Svižná rychlá detektivka.

Bakana
21.02.2022 4 z 5

Určitě dobré na poslech do auta, protože se člověk nenudí a cesta pěkně ubíhá. Ale nějaké zvláštní dílo, ke kterému bych se vrátila nebo si ho třeba ještě za rok pamatovala, to rozhodně není.

MartinPetlach
19.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Od autorky už jsem četl knihu nevítaný host a tentokrát to bylo ještě lepší.
Pokaždé, když jsem knihu odkládal, cítil jsem se provinile a ještě dlouho potom jsem přemýšlel jak asi dopadne a to už se mi dlouho nestalo.
Už od začátku známe vraha, ale jak už to tak bývá, nic není tak jednoduché a nakonec jsou vrazi dva.
Jen doufám, že na konci se podařilo vraha usvědčit. Celou knihu jsem se na to těšil a autorka si tam klidně dá otevřený konec(stejně jako u nevítaného hosta).
Jen těch tajemství a nevěr bylo až moc a celé to bylo moc překombinované, ale i tak musím dát 5*
85/100

tyna_01
15.02.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od spisovatelky a hodně mne bavila. Četla se lehce, žádné překroucené a nadbytečné informace. Děj super, napínavý, udržuje v pozornosti, jen jsem zhruba v půlce začala mít podezření na vraha a to se potvrdilo, ... Ale rozhodně jdu přečíst i další knihy spisovatelky, to mne neodradilo, jen kvůli tomu ubírám jednu hvězdičku.

kudrdlinka
12.02.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audio a zase jsem si knížku S. Lapeny užila. Pro mě je to prostě příjemná detektivka na odreagování, kdy máte každou chvíli podezření na někoho jiného, na což už jsem si u autorky zvykla. Stejně jako na to, že na samém konci čeká překvapení.

snimcibdim
06.02.2022 2 z 5

Klasická sousedská podezřívačka: klidná čtvrť plná zdánlivě idylických rodin kde každý má nějaké máslo na hlavě - což ostatně avizuje už přebal knihy.
Vcelku zručně napsáno s napínavým pingpongem podezření z jedné rodiny na druhou - jen bohužel jsem vraha správně tipla hned od začátku (a to nejsem nijak zkušený čtenář detektivek).
A jeden radikální dějový obrat ke konci knihy mi přišel až moc za vlasy přitažený a pochybně motivovaný.
Takže ve výsledku lehké zklamání.
Zajímavý konec - jsem zvědavá, jestli to je "cliffhanger" k pokračování nebo pootevřený konec jen tak.

Coucouha
01.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Od Shari Lapena mám přečtené všechny knížky až na Její konec, na který se chystám. Z žádné jsem si doteď nesedla na zadek, ale čtení jejich knih mě prostě a jednoduše baví. U Jeden z nás tomu nebylo jinak.
Jen musím strhnout hvězdičky za podivný konec (epilog). Moc jsem celou tu postavu manžela zavražděné nepochopila. A taky se mi vůbec nelíbila kapitola - pro mne - jaksi navíc, v níž se R. opět vloupal do dalšího domu a přistihla ho mladá rodina. Proč tam vůbec ta kapitola byla?
No, ale jinak zase jako obvykle, kniha nešla odložit a musela jsem číst a číst.

TeriLoch
31.01.2022 5 z 5

První přečtená kniha od této autorky. Nezklamala! Napínavá a velmi mě bavila.