Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2691 2691

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

XenasChakram
17.12.2021 4 z 5

Takové Beverly Hills, každý s každým...

Devorah
13.12.2021 4 z 5

Rozjezd má tato kniha více než slušný. Čtenáře naláká od prvních stránek tak, jak to aurorka umí. Hlavní roli zde opět hrají mezilidské vztahy, které mezi sebou postavy mají, ale také vzájemná důvěra, nebo spíše nedůvěra, faleš a lži.
Nemohu mít autorce za zlé, že vraha jsem odhalila v polovině knihy, motiv pro mne byl ale překvapením. Nicméně dobře se kniha četla, děj parádně ubíhal možná i díky krátkým kapitolám. Opět velmi dobře odvedená práce, možná jen ten nedotažený konec s otevřeným dějem u mne sráží celkové hodnocení, což je jinak škoda.

Bustedka
25.11.2021 5 z 5

Další mini oddechovka. Čte se rychle a dobře. Lapena prostě umí. Nic složitého, extra dramatického. Bavilo mě to od začátku do konce.

Mishak
24.11.2021 5 z 5

Po autorčině knize Nevítaný host, ze které jsem moc unešená nebyla, pro mě tahle kniha byla pravým opakem. Napínavá, trochu jednodušší, to ano, ale přesto velmi čtivá a až do posledního momentu jsem netušila, kdo je vrahem!

Ze začátku je tady však ohromná spousta postav a chvíli mi trvalo se v nich zorientovat, ale zvykla jsem si celkem rychle.

Za mě je to oddechový thriller, u kterého jsem nemusela moc přemýšlet, ale maximálně si ho užila!

Nelička
21.11.2021 5 z 5

Strhující, čtivé, napínavé. Do poslední chvíle jsem neměla ten nejmenší ánunk, jak to vlastně celé bylo. Fakt parádní! :)

Edona
21.11.2021 5 z 5

Na Shari Lapenu jsem se moc těšila a konkrétně na všude vychvalovaný thriller Jeden z nás. Bylo to napínavé, strhující a v podstatě neodložitelné. Ano, občas jsem měla pocit, že se ve všech postavách ztrácím, ale autorka mě vždy znovu navedla, kdo je kdo. Přijít na to, kdo je vrah, nemáte asi šanci až do úplného závěru. Moc doporučuji.

Restang
21.11.2021 3 z 5

No rozhodně lepší než Manželé od vedle, čtivé, celkem napínavé s otázkou, kdo za tím stojí. Slušné 3,5 *

Prske
20.11.2021 4 z 5

Příběh se rychle vyvíjel, vraha jsem jako vždy tipovala úplně špatně :D a konec byl možná trochu překombinovaný a trošku zklamal.
Zajímavý pohled do života jednoho sousedství.

genie
19.11.2021 2 z 5

Že by mě kniha nějak nadchla, to ne ... sice se to rychle četlo, ale bylo to (opět) takové jednodušší, a spousta tlachání ...

Mruskulka
15.11.2021 5 z 5

Autorku a její knihy žeru a tak jsem po přečtení některých komentářů měla strach, že mě nyní tato kniha zklame. Vůbec. Kniha opět perfektně napsaná, nechybí napětí, příběh, super děj. Doporučuji

Karin94
10.11.2021 4 z 5

Milujem autorkine knihy, a hlavne zbožňujem jej štýl písania. Shari Lapena je jednoducho profík v zapletaní týchto medziľudských vzťahov a neočakávané konce.
Autorka síce nepíše dlhé knihy, ale aj tie, ktoré si mám možnosť prečítať, ma veľmi bavia.

Príbeh sa odohráva na predmestí, kde sa pozná skoro každý s každým. V jedno pondelkové ráno, nahlásila zmiznutie Amandy, ktorá mala údajne odísť z kamarátkou niekam na víkend. Lenže s kamarátkou nebola, a v nedeľu sa ani len nevrátila. Polícia začne zmiznutie vyšetrovať, až sa na koniec zistí, že Amanda je mŕtva.
Spojenie s tým sa odvíja aj príbeh rodiny, ktorá zistí, že majú syna, ktorý sa vláme do okolitých domov pre zábavu. Jeho matka to jednoducho nevie predýchať, tak sa rozhodne, že napíše listy, ktoré následne hodí do domov, ktoré jej syn ukázal.
No ale ako to bude nakoniec? Čo majú tieto dva prípady spoločné?

Myslíte si, že viete kto je vrah? Ste na veľkom omyle! Ja som tipovala štyroch ľudí, ktorí by mohli byť vrahovia. Čo myslíte, trafila som sa? Ani náhodou. Ten koniec ma úplne odrovnal, a mne padla sánka až na zem. Autorka dokáže čitateľa napínať až do samého konca.

Trocha čo by som vytkla je jediné to, že to autorka mohla poňat viac napínavo - nemyslím teraz čo sa týka vraha, ale celkovo knihu. A potom to, že mi to viacmenej prišlo ako nejaká detektívna zápletka a nie ako thriller.
Ale aj tak každopádne odporúčam! A už teraz sa teším na autorkine ďalšie knihy :)

animovanej medv
08.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Fajn krátká detektivka.

Líbilo se mi tam, že každá kapitola byla psaná z pohledu jiné postavy a líbíl se mi ten jakože otevřený konec.

Ale jako znovu bych to nečetla a ani si od autorky nic číst dál nebudu. Beru to jako odlehčené čtení. Zase se mi potvrzuje, že nálepka Bestseller je jen nálepka. Není to žádné ocenění, které by nás mělo upozornit, že to je kniha, co nesmíme přehlédnout. Pokud chcete pořádný drama a dobrou detektivku, sáhněte raději po něčem jiném ;)

Čtenář112
08.11.2021 5 z 5

Ne nadarmo je tato kniha bestselerem. Sám jsem byl překvapený, že se mi líbí kniha o vraždě(moc toto téma nemusím). Vše se odkrývá postupně a pomalu. Vrah bude pro mnohé překvapením.

Leona333
31.10.2021 2 z 5

U této autorky mi poslední dobou přijde, že její styl psaní a i zápletky..., jdou tak nějak do kopru a to nemluvím o neuzavřeném, za mne neuzavřeném ději, konci knihy. Možná Lapenová stagnuje, nebo při čtení jejich knih, začínám stagnovat já...? Ale tentokráte ne. Moc se mi kniha nelíbila. Všeho, od všeho moc, až k přesycení a efekt z toho při čtení žádný.

prochyZ
29.10.2021 1 z 5

(SPOILER) Tak já jsem se tímto necítila moc "lapená" a přidám se spíše ke kritikům. Je to taková variace na mýdlovou operu, kde jeden spí s druhým a druhý se všemi. Žádná alespoň povrchní psychologie postav, pouhé konstatování chování. Detektivové to na obviněné postupně zkouší a občas se to nepovede, asi jako dostat do pekla Dorotu Máchalovou, ale nakonec se přece jen někdo přizná. Když si dáte dohromady počet zbývajících postav, skandální odhalení nelze očekávat. Velké napětí se také nekonalo, takže toto dílo může v klidu zapadnout do literárního semeniště.

jaroiva
16.10.2021 4 z 5

Ten konec jsem asi nepochopila. Celkově už nějak ten epilog mi připadal navíc. Konečné rozuzlení mě taky nenadchlo.
Celou dobu mě to ale bavilo, přestalo až někde krátce před koncem, kdy se to vyjasnilo.
Takové docela zvláštní sousedství, každej s každým...

Wladimirski
15.10.2021 4 z 5

Hihi, taková málem "swingers" detektivka :-). Pro mne nový styl, musel jsem si zvykat na ten "přítomný čas", ale poměrně rychle jsem se začetl. Množství postav vyžaduje určitou dávku soustředění, aby se čtenář neztratil. Děj se odvíjel tak samovolně, mohlo být více napětí, ale závěr přeci jen trochu gradoval a jako oddychovka mne kniha bavila. Kdyby bylo možné hvězdičky půlit, hodnotil bych 3,5*.

Comelye
13.10.2021

...A to já ráda odkládám knížky které mě nebaví :D
Takže tohle fakt ne, děj se táhne, prolíná se docela dost osob, nechybí detektivové a vyšetřování - nuda. Samé drby, debilní úvahy. Nic se tam neděje, od půlky dál nevím protože jsem to přestala vnímat. Ale ráda bych dala Shari ještě šanci.

edith79
13.10.2021 3 z 5

Nooo...Nemůžu autorce upřít, že když se člověk začte do její knihy, těžko se dá přestat. Ale mám pár výhrad. Nechápu jak to Lapena dělá, že všechny postavy (hlavně ženy) v knize jsou silně nesympatické. Opravdu tam nebyla jediná pro mě příjemná osoba. Také mi vadil ten kolovrátek podezřelých a stále stejné myšlenky a otázky. Pachatele jsem také bohužel odhalila celkem brzy. Takže tentokrát za tři, autorka umí i lépe.

LeSk
12.10.2021 5 z 5

Vynikající, čtivé, záludné, poutavé, napínavé, úchvatné ... Jedním slovem naprostá bomba. Dokonalý děj, kdy do poslední stránky netušíte, kdo je vrah. Úžasná autorka, která ví, jak psát psychothrillery. Doporučuji.