Umři znovu

Umři znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265741/mid_umri-znovu-dK2-265741.jpg 4 371 100

Rizzoliová a Islesová už viděly ledaco. Ale mrtvola, která vypadá jako po zuřivém napadení divokou šelmou? Navíc když je zřejmé, že vraždu má na svědomí jiná lidská bytost? Leon Gott byl proslulý vycpávač zvěře. Teď se však sám stal něčím úlovkem. Probudil snad Leon predátora mnohem nebezpečnějšího, než byli ti, jejichž trofeje mu visí na stěnách? Doktorka Islesová tuší, že tato vražda není ojedinělá a že souvisí se staršími případy. Jen o tom musí přesvědčit své kolegy. A najít důkaz. Pátrání ji s detektivem Rizzoliovou zavede do Botswany, kde měl před sedmi lety za děsivých okolností zemřít Gottův syn. Začíná to vypadat, že dravec, který řádil tehdy v Africe, změnil teritorium. Bude třeba vylákat ho ze skrýše, nastražit past – a použít živou návnadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Die Again , 2014

ivoiro
20.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Dostala mne hned od začátku a držela až do konce.

nickol
12.09.2017 5 z 5

Tess Gerritsen mám velmi ráda. Žádná kniha od ní mě zatím nezklamala a moc se těším na 12 díl ze série Jane a Maura.

Lolila
21.06.2017 5 z 5

Táto séria ma baví. Opäť zaujímavá téma, prebieha v dvoch časových úsekoch, na dvoch rozdielnych miestach. Napínavé od začiatku do konca. Skvelá spisovateľka. Vie ako zaujať.

tulip131
21.06.2017 3 z 5

Zprvu jsem si myslela, že dvě linie příběhu mě budou rušit, ale opak byl pravdou, nenásilné spojení obou linek a rozuzlení bylo čtivé.

monika_v_trapu
06.06.2017 5 z 5

Paráda. Nemám co vytknout. Napětí, akce, vraha jsem poznala jen částečně. Tess mě asi nikdy nezklame.

kadgam
04.04.2017

Zaujímavé prostredie, menej napínavý dej, miestami až trochu nudné opisy, ale záver stál za to!
Odporúčam prečítať.

Olga.S
28.02.2017 2 z 5

Mám velmi ráda knihy z této serie, ale tuhle jsem ani nedočetla. Zvláštní příběh, dvě časová pásma, nuda v Africe.

kyssling
16.02.2017 3 z 5

Začátek detektivky je solidní, bohužel pak mě připadá jako by už jen autorka jela na "řemeslný volnoběh".

Věro
22.01.2017 5 z 5

Já jim říkám Rizolky a zatím mě ještě ani jedna nezklamala. Dobře psané, dobrý překlad a vždy do konce napínavé.

Nixa
10.01.2017 5 z 5

Tess Gerritsen je má nejoblíbenější spisovatelka a tahle kniha byla opět skvělá! Výborná zápletka s ještě lepším koncem. Její knihy jsou prostě geniální!

mapet85
31.10.2016 4 z 5

Prvá skúsenosť so spisovateľkou je pre mňa veľmi príjemným prekvapením. :-) Zohrané duo vyšetrovateľky Jane a patologička Maura sa púšťajú do pátrania po beštiálnom vrahovi. Okrem dejovej línie opisujúcej prítomnosť a odohrávajúcej sa v Amerike je tu aj druhá, v minulosti v Botswane. Téma Afriky bola pre mňa lákavou a aj táto dejová línia pre mňa pútavá vzhľadom na okolnosti, ktoré sa turistom počas ich výletu v buši vyskytli. Viac si prečítajte v knihe. :-) Napriek tomu, že ide o 11tu knihu v poradí a okrem hlavného vyšetrovania sa pri čítaní nevyhnete ani súkromnému životu spomínanej dvojice a miernym náznakom predchádzajúcich prípadov, plnohodnotný zážitok z výbornej, napínavej a miestami nervy drásajúcej knihy to nepokazí a odporúčam ju. :-)

MMacicekk
29.09.2016 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a hned taková bomba. Linka odehrávající se v Africe mě svým dějem a autentičností úplně vtáhla, něco tak poutavého už jsem dlouho nečetla. Škoda té druhé dějové linky, ta byla trošku slabší a té první se nemohla vyrovnat. Ale i tak se jedná o velmi kvalitní kriminální román plný napětí, který jen tak neodložíte.

konicekbily
20.09.2016 5 z 5

Povedená zápletka, dokonale navazující na předchozí díly a vydařený napinavý závěr - to se Ti naše milá spisovatelko povedlo!

šipek
11.09.2016 5 z 5

Tak jsem se po delší době dostal k mé oblíbené autorce a opět nezklamala. Dvě dějové linie paráda a ta Afrika to nemá chybu. Závěrečné rozuzlení také dost nečekané.

Toňula
05.09.2016 4 z 5

Tess Gerritsen opět nabízí napínavý příběh, který se částečně odehrává v exotickém prostředí Afriky, nechybí překvapivé zvraty i pohled do osobních životů hlavních hrdinek, další z povedených děl autorky.

kittlerka
27.08.2016 4 z 5

V duchu v jakém se kniha nesla, bylo uplně jiné než u ostatních knih série, ale bylo to zase parádní! Od počátku jsem měla vyhlídnutého vraha, ale konec byl zase překvapující. Skvělé čtení, ostatně jako u všech knih od Tess:)

pajinka2000
07.08.2016 4 z 5

Začátek mě moc nebavil, vždy jsem se těšila na část Bostwana v které se alespoň něco dělo . Konec mě ale naprosto překvapil . :D

Aliii
19.07.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Jak už psala mikika - rušily občasné chyby v textu a v překladu, které bych u této knihy nečekala.

rubit
08.07.2016 4 z 5

Standartní Tess Gerritsen, tj. kniha je výborná. Znovu musím napsat, že oceňuji autorku za to, jak dokáže pro každou svou knihu vymyslet nový příběh, nové prostředí, novou zápletku a proto je to vždycky velmi čtivé a nenudí. Super.

mikika
25.06.2016 5 z 5

Super kniha jako vždy, Tess nezklame. Co trochu zamrzí, jsou drobné výtky k redakční práci, asi dvakrát tam přehodili Richarda za Roberta... A někde tam byl i "kavkazský typ" což je začátečnická překladatelská chyba pro označení bělocha, škoda. Tahle série si jinak drží vysokou úroveň.

thrillery jižní Afrika Botswana

Tess Gerritsen