Umři znovu

Umři znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265741/mid_umri-znovu-dK2-265741.jpg 4 372 100

Rizzoliová a Islesová už viděly ledaco. Ale mrtvola, která vypadá jako po zuřivém napadení divokou šelmou? Navíc když je zřejmé, že vraždu má na svědomí jiná lidská bytost? Leon Gott byl proslulý vycpávač zvěře. Teď se však sám stal něčím úlovkem. Probudil snad Leon predátora mnohem nebezpečnějšího, než byli ti, jejichž trofeje mu visí na stěnách? Doktorka Islesová tuší, že tato vražda není ojedinělá a že souvisí se staršími případy. Jen o tom musí přesvědčit své kolegy. A najít důkaz. Pátrání ji s detektivem Rizzoliovou zavede do Botswany, kde měl před sedmi lety za děsivých okolností zemřít Gottův syn. Začíná to vypadat, že dravec, který řádil tehdy v Africe, změnil teritorium. Bude třeba vylákat ho ze skrýše, nastražit past – a použít živou návnadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery

25.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha.

lea735
08.08.2018 5 z 5

V půl třetí ráno dočteno. Pěkné , nejhezčí byly kapitoly z Botswany a z Afriky. Čekala jsem, jak to dopadne....napětí kombinované s chutí exotiky, divokých zvířat a buše. Miluji zvířata, tahle knížka je detektivka pro ty , co mají rádi šelmy a divokou přírodu.

efka.saf
07.08.2018 5 z 5

Další excelentní zážitek zprostředkovaný Tess Gerritsenovou! Toto je Tess, jak ji znám a jak si ji pamatuji - svižná, strhující, dokonale promyšlená a opět s originální a nevšední zápletkou.

Kniha si mě zaháčkovala doslova od první kapitoly a já ji začala polykat každou volnou chvíli. Enormně mě tentokrát bavila část odehrávající se v Africe a nemohla jsem se dočkat, až se pročtu k další africké části. Působila na mě atmosférou Deseti malých černoušků, tzn. stísněně, paranoidně a tak, že vlastně nevíte, jestli vůbec někomu můžete věřit, a to doslova miluju! Ale bostonská část nezůstávala moc pozadu a vše se nakonec hezky začalo spojovat v jeden skvělý funkční celek.
Obdivuji, že každý případ se zabývá naprosto odlišným a velmi originálním tématem, u kterého je znát, že autorka musela ledacos prostudovat, aby kniha vůbec mohla vzniknout. Proto na mě její knihy nepůsobí šablonovitě jako u některých jiných autorů.

Tento (v pořadí již 11.) díl s Jane a Maurou jsem si opravdu neskutečně užila a opět jsem se utvrdila v tom, že Tess je spisovatelka s velkým S, která vždy v mém žebříčku oblíbených spisovatelek bude stát spolu s Yrsou Sigurdardóttir a Sharon J. Bolton na jeho vrcholu.

Olous1
29.07.2018 5 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka...chvilkama až morbidní. Určitě tato série není pro slabé povahy.Od začátku mě opět kniha vtáhla do děje a nepustila.Doporučuji.

missa85
28.07.2018 5 z 5

Takzvaně "jedním dechem" ... jinak to u této autorky ani nejde :-)

mirunda
22.07.2018 5 z 5

I přesto, že nejsem poslední dny naladěná na knihy, tak mě tato kniha bavila moc. Autorka mě zatím nikdy nezklamala a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne.

Szekynka
11.07.2018 2 z 5

Příběh mě nenadchl, na můj vkus byla kniha až moc nechutná. Knize jsem obětovala 50 stránek a nic, jako jedna z mála knih je tato nedočtena.

muchomurka
12.06.2018 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že tenhle díl mě nebude bavit, protože se část odehrává v Africe, ale spletla jsem se. Hned od prvních stránek jsem byla vtažená do děje a nemohla se od něj odtrhnout. Sice čím víc se blížil konec, tím víc jsem tušila, kdo je vrah, ale vůbec to nevadilo. Jen bych opět ocenila po skvěle rozvíjeném příběhu i méně useknutý konec.
A co mě hodně vytáčelo, byl mužský rod u slova buš. Vím, že je to gramaticky správně, ale mně to tahalo oči.

kahuda01
21.05.2018 5 z 5

Pasáže z Afriky byly lepší než z Bostonu, ale celkově super.

Kerberos
17.03.2018 4 z 5

Tess patří mezi mé oblíbené autorky,dobrá detektivka a dostala mě - podezřívala jsem někoho jiného.

terka95
11.03.2018 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě kniha držela neustále v napětí, ale celkově se mi knížka líbila. Hlavně děj v Africe byl super, bostonská linka příběhu za tím docela pokulhávala.. Určitě se nebráním dalším knihám od autorky:)

jana3099
09.03.2018 4 z 5

Tak dočtena další kniha od mé oblíbené Tess. Opět napínavé, dobrodružné, velice čtivé ...... a ke konci překvapivé rozuzlení - jak jinak ;-) Tess je prostě vždy skvělá :-)

harena
18.01.2018 4 z 5

Tak od Tess Gerritsen už budu mít brzy přečtenou celou sérii, teď je to zatím její jedenáctá kniha a má vše, co od detektivky očekávám. Jak už jsem psala, je to příjemný styl psaní, dobře se čte, napětí od první stránky, žádná hluchá místa. Dvě dějové linie, zvlášť ta v Africe byla výborná. Tess mě opět nezklamala, těším se na další.

Ruxandra
18.01.2018 5 z 5

Rozhodně jedna z těch top ze série Rizzoli & Isles. Četla jsem a nemohla se odtrhnout, abych už konečně věděla kdo byl vrah, jelikož se mi nechtělo věřit, že by to bylo tak jak je od začátku nastíněno.
Tess nikdy nezklame, její knihy jsou prostě má srdcovka.

Peslik
14.01.2018 4 z 5

Čtivé a napínavé od začátku do konce. Vraha jsem tušila, ale opět bylo vše jinak. Tuto sérii doporučuji.

Chesterton
11.01.2018 5 z 5

Drsné a přesto půvabné:) přečteno jedním dechem jako vždy:))

klokan.1905
13.12.2017 5 z 5

Umři znovu...
Již jedenácté pokračování ze série s detektivem Jane Rizzoliovou a patoložkou Maurou Islesovou... Hned na úvod bez mučení přiznávám, že obě tyto dámy mi opravdu moc přirostly k srdci... ;-) Na každou knížku od Tess Gerritsen se nesmírně těším a pak lituji, že knížka neměla alespoň o sto stránek navíc... :-)
V tomto díle se naše hlavní hrdinky snaží vyřešit, kdo zavraždil proslulého vycpávače zvěře - Leona Gotta... Ten byl zavražděn obzvlášť ohavným způsobem... Postupem času zjišťují, že podobných vražd je více, a že tedy mají co do činění se sériovým vrahem...
Prostě a jednoduše si i toto pokračování určitě přečtěte... Sérii čtu pěkně postupně, knížky mám hezky vyrovnané vedle sebe v knihovně - a že jim to tam sluší... :-D
Poprosil jsem Ježíška, aby mi donesl pod stromeček novinku od Tess Gerritsen - Znám tajemství... Ježíšku, doufám, že už máš nakoupeno... :-D Jenom, abys ty všechny knížky unesl...

ArwenAragorn
12.11.2017 5 z 5

Jedna z nejvydařenějších detektivek od Tess. Úžasně čtivá, s neobvyklým námětem, dvěma dějovými liniemi a stupňujícím se napětím.

ivulka15
30.10.2017 5 z 5

Další dobrá detektivka od mé oblíbené autorky.

thrillery jižní Afrika Botswana

Tess Gerritsen