Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50416/bmid_chirurg-wU4-50416.jpeg 5 840 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence? V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok – jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Thomas Moore začíná věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani on ji nedokáže před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

kolacky
27.07.2021 4 z 5

=Marquette se podíval na Zuckera. "Hledáte včerejší den?"
Zucker klidně odpálkoval zpět: "Někdy ho dokonce najdu."=

Dandy1
19.06.2021 4 z 5

Proč jsem četbu této knihy tak dlouho odkládala? Popisy lékařských zákroků mě bavily. Děj byl sice lehce předvídatelný, ale to vůbec nevadilo. Jen ta Rizzoliová mi lezla na nervy. Snad se v dalších dílech umoudří.

Nixa
17.06.2021 5 z 5

Knihy od autorky jsem četla několikrát a vždy je to skvělý zážitek. Kniha Chirurg odstartovala mou vášeň a lásku k thrillerům a detektivkám. Četla jsem ho snad desetkrát, Jane mi byla sympatická od samého začátku, přestože je taková nerudná a někomu by se mohla zdát protivná, já jí mám ráda :) Určitě se znovu chystám na re-reading i dalších dílů, protože série s Jane a Maurou jsou jistota kvality!

Martin1974
13.06.2021 5 z 5

No, ak sú aj ďalšie knihy takto dobré, asi som objavil nového top autora detektívok po Connellym ..

pollyanna
20.04.2021 2 z 5

Kniha mě nezaujala. Musela jsem přeskakovat pasáže. Bylo to takové příliš... krvavé, nechutné, podrobné. A ne nějak věrohodné.

raty
19.04.2021 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá detektivka.

lindaaa
31.01.2021 5 z 5

Uzasne...nedokazala som prestat citat....skvela kniha

EvikU.
30.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Velmi povedená detektivka. Líbila se mi i linka osobní hlavního vyšetřovatele. Bylo to tím víc takové lidské. Vždyť láska může přeskočit v obchodě u rohlíků zrovna tak dobře jako při vyšetřování mezi policajtem a vyslýchaným. Jsme jenom lidi a ne stroje. Moc se mi líbilo, že ho nechali u případu, i když ho poslali vyšetřovat jinam, aby získal odstup. Trochu moc si myslím, že potrestali Jane, ale asi je fakt, že to tak u policie chodí, kdyby i ona zabíjela koho se jí zachce, tak už by to bylo úplně v....

Kniha je čtivá (možná až moc, zase jsem ji musela dočíst, jinak to nešlo, spánek až v 00.30h), napínavá, linka vyšetřování super, opravdu moc jsem si knihu užila a mohu jen doporučit.

Další detektivní série, kterou začnu číst. :-)

judith141
22.01.2021 5 z 5

První kniha od této autorky a musím ji pochválit. I když místy bylo vyprávění až moc přehnané, morbidní či krvavé, kniha se mi líbila, upoutala mě a rozhodně budu pokračovat ve čtení dalších v sérii.

Rup
13.01.2021 3 z 5

Nemohu si pomoct, klišé, byť solidně zpracované. Nicméně oproti severským detektivkám, kde potřebují vyšetřit především hlavní protagonisté (čti alkoholici a feťáci) a možná i autoři, hotová pecka. Pominu už stabilní chudobu slova, leč nepominu a neprominu slaďounký závěr. Chybí už jen snivé pohledy radostně upřené k východu slunce nad mořem (údolím, horami a podobnými artefakty). Lepší průměr.

mi-380
15.12.2020 3 z 5

Standardní, krví přehnaně okořeněná detektivka s podivnou, nevěrohodnou motivací vraha a s důrazem na zoufalý emancipační boj osamělé policistky.
60 % (zatím 675 hodnotících je v průměru nadšeno mnohem víc - na 92 %).

Svabik
29.09.2020 5 z 5

Super čtení, krásně a rychle se čte, napínavá až dokonce. Zpočátku jsem byla zklamaná, že charakter postav je tak jiný od seriálu, ale pak jsem si zvykla. Proste nesrovnávat! Filmové postavy jsou mnohem líbivější pro scénu a knižní verze spíše reálnější. Těším se na další díly.

Arkagas
15.09.2020 4 z 5

(SPOILER) starší kniha, která je ale výborná! Po hodně dlouhé době je tohle thriller, ve kterém jsem až do odhalení vraha nebyla schopná určit, kdo to je.
Příběh se odehrává v Bostonu, kde působí Dr. Cathrin Cordellová na oddělení chirurgie vážných případů společně s doktorem Falcem.
Nikdo kromě ní netuší, že před dvěma lety byla brutálně znásilněna a málem zabita v Savaně, odkud se jí povedlo dostat jen díky tomu že zabila vraha. Odtud utekla právě do Bostonu. Když se ale začínají objevovat vraždy, které vypadají stejně jako její případ, začíná se bát - a má čeho, vrah, kterému se přezdívá Chirurg, jelikož jeho modem operandi je vyříznutí ženských orgánů a následné podříznutí skalpelem má spadeno právě na Cathrin.
Zabila onehdy tedy opravdu vraha? Nebo se jedná o jeho napodobitele? A opravdu si Cathrin nic nepamatuje?
Kniha je dokonale zamotaná a přesto jednoduchá o pár postavách. Vyšetřovatelé Moore a Rizzolová jsou oba svým způsobem sympaťáci, i když se navzájem moc nemusí.
Místy je to i vtipné, ale komu vadí v knihách krev - nečíst, tady je jí vcelku dost, i když se jedná spíše o kult krve, než o vraždění.
Co je za mě v knize zbytečné a ubírá ji jednu hvězdu je romantická linka, ale ničemu tam nevadí.

Moje hodnocení: 9/10

ydnac
09.09.2020 4 z 5

Dobrá detektivka :-)

Shanib
10.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Popravdě jsem trochu zklamaná. Asi mě zmátl seriál, ale očekávala jsem známou dvojku Rizzoliovou a Islesovou (později jsem zjistila, že toho se dočkám ve třetí nebo čtvrté knížce, myslím). Nevadí, budiž. Co mě ale překvapilo, že Rizzoliová hrála druhé housle. Vlastně spíš tak třetí. Mohla bych spočítat, kolikrát se objevila na "scéně". Na posledních cca 50 stránkách si pak spisovatelka asi uvědomila, kdo má být vlastně hlavní postava, a tak Rizzoliová, která do té doby k dopadení vraha nikterak nepřispěla, s jedinou trefnou otázku udělá díru do případu a vraha chytne. Ne počkat. Vlastně ani to neudělá. Oběť nakonec svého vraha sundá už podruhé sama.
Dále mi není jasné, proč policie říká, že musí najít Chirurgovu skrýš, protože právě tam své oběti zabíjí, aby si to mohl nerušeně užít. Pokud vím, tak všechny oběti byly nalezené u sebe doma, ne? A to už vůbec nemluvím o té slavné rozhodující otázce, zda prodavač ve městě nezná nějakou Asiatku nebo Indiánku a ten poukáže na ženu, kterou je ve skutečnosti přestrojený vrah. Ptám se - co se stalo s fyzickými rysy, charakteristickými pro tyto národnosti? Chirurg měl asi doma takovéto udělátko z Mission Impossible, které dělá obličejové masky.
Abych to shrnula, tato detektivka nebyla špatná, ale určitě jsem četla o hodně lepší knihy tohoto žánru. Hlavními postavami byli asi Catherine a Moore, ale příliš mi k srdci nepřirostli. Až se budu v budoucnu někdy nudit, asi dám šanci dalšímu dílu a budu doufat, že bude lepší.

petulik330
08.06.2020

Dobrý příběch i skvělé hlavní postavy. Líbilo se mi, jak autorka popisuje to, jak musí Jane neustále někomu něco dokazovat jen proto, že je žena.

JitkaHambi
27.05.2020 3 z 5

Já nevím..... má první kniha od této autorky a nebyla špatná, to ne, četla se dobře, ale dle tak vysokého hodnocení jsem čekala opravdu víc.Pro mě je to průměrná detektivka a už jsem četla mnohem lepší, propracovanější, napínavější.Ale samozřejmě další knihy od Tess si ráda přečtu :-)

ElikaS
05.05.2020 4 z 5

Knížka byla fantastická. Opravdu propracovaná, libil se mi pohled do hlavy pachatele. Ale jednu hvězdu musím srazit za neskutečne otravnou Rizzoliovou, ta me neskutečně iritovala.

Anyt0crappy
30.04.2020 5 z 5

Zasloužených pět hvězd! Rizzoli a Isles jsou moje krevní skupina. Celou sérii, kde figurují tyto dvě dámy, úplně zbožňuji. Skvělá detektivka, při jejímž čtení, o samotě doma, běhá mráz po zádech. Konkrétně kniha chirurg mi přijde jako jedna z nejsilnějších. Ráda se k ní vracím.

MirkaProk
25.04.2020 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Velmi dobrá kriminálka. Čtivě napsáno, přečteno za dva dny.