Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50416/bmid_chirurg-wU4-50416.jpeg 5 840 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence? V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok – jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Thomas Moore začíná věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani on ji nedokáže před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

sidonie kermack
05.02.2012 5 z 5

Tahle detektivka se mi moc líbila.

astroweb
05.02.2012 4 z 5

Nejdříve jsem četl od autorky Zahrada kostí, moc se mi líbila, ale Chirurg mě zklamal.

doliv
24.01.2012

díky za seřazení, myslela jsem, že mám všechny knížky, ale koukám, že některé mi chybí...jinak tess je bezkonkurenční!!

odejana
17.07.2011 2 z 5

Dobrá detektivka, závěr je dost strhující, ale tak nějak mi to přišlo jako trochu slabší odvar jiných thrillerů podobného typu. Psychologie nebyla nijak zvlášť vykreslená. Dost mi to připomnělo Harrisovo Mlčení jehňátek v tom daném schématu - brutální vrah, mladší policistka, která prostě nakonec dopadne zloducha, který zrovna chce zavraždit další ženu - scéna, kdy je hledá ve sklepení farmy, mi přímo připomněla příslušné scény. Něco tomu chybělo - vykreslení všech postav mi přišlo takové mělké. Možná si zlepším chuť na dalších dílech.

cherry03
06.12.2010

Já jsem četla postupně Chirurga, Učedníka, Hříšnici, Dvojče a Neznámou, teď se chystám na Mefista. Než jsem ho sehnala, četla jsem Suvenýr a podle mě patří taky k této sérii, vystupují tam stejné postavy, časově to určitě zapadá až po těch prvních pěti, ale nevím, jak to časově navazuje na ty poslední dvě - Mefista a Suterén záhad. Jinak Chirurg a Učedník jsou dosti "brutální", ale zatím jsou knihy od této autorky nejlepší krimithrillery, které jsem kdy četla. Suvenýr jsem přečetla za jeden den... Všechny knihy prošly celou rodinou a všem se velmi líbily.

slunce23

BOMBA!

Brockchen
30.11.-0001 5 z 5

Skvěle napsaná, i když dost brutální. Čte se rychle a nechybí napětí. Už se těším na další dílko.

adavilka
30.11.-0001 5 z 5

Drsný, hned se vrhám na Učedníka. Rychlečtivé ;) - a díky za seřazení, jinak bych to taky četla na přeskáčku.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.......tak a ted Učedníka!!! zase doporučuje pět z pěti pajonků

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělé, jsem uchvácena a nadšena. Děkuji za doporučení

dzejnyka
30.11.-0001 4 z 5

Tá časť autorkinej tvorby, kde vystupujú Jane Rizzoli a Maura Isles, sa má čítať v určitom poradí, a to som nevedela. Tak sa mi stalo, že som už v inej knihe narazila na informáciu, kto je "Chirurg". Strašná škoda, lebo tá kniha je super ... jedna z dvoch od Tess, ktoré mám najradšej.

Správne poradie, ak sa nechcete pripraviť o prekvapenie z rozuzlenia ako ja, je:
1. Chirurg (The Surgeon)
2. Učedník / Učeň (The Apprentice)
3. Hříšnice / Hriešnik (The Sinner)
4. Dvojče / Dvojníčka (Body double)
5. Neznámá / Posledný svedok (Vanish)
6. Mefisto / Mefistov klub (The Mephisto Club)
7. Suvenýr / Suterén záhad (The Keepsake)
8. Závěje / Údolie smrti (Ice Cold)
9. Červený fénix (The Silent Girl)