Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50416/bmid_chirurg-wU4-50416.jpeg 5 842 192

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence? V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok – jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Thomas Moore začíná věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani on ji nedokáže před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

Fzuzik
24.07.2016 5 z 5

Prvotina, kterou jsem měla možnost od autorky číst mě nenechala klidnou a přečetla jsem ji jedním dechem.
S radostí se k její tvorbě vracím.

konicekbily
16.05.2016 4 z 5

Hezká detektivka s dobrou zápletkou a rychlým závěrem.Přečtu si i další autorčiny knihy.

ciaram
22.04.2016 5 z 5

Kniha je výborná a čte se sama. Protože jsem nejdřív viděla seriál (a miluju ho) - musela jsem se nejdřív popasovat s knižní Rizzoliovou. Po dočtení musím konstatovat, že obě díla - jak seriál - tak kniha - mají své kvality, byť každý trochu někde jinde. Ale je to stejné jako u Reichsové - rozdíl mezi knižní Brannanovou a seriálovými Sběrateli kostí, ale stejně tak obojí stojí jak za vidění tak za přečtení.

aralka
13.03.2016 4 z 5

Detektivka slušné úrovně z lékařského prostředí.... psychologický ponor do vrahova smýšlení a spletité vztahy mezi policisty, ta Rizzoliová mi tedy není moc sympatická... ale poctivé 4 hvězdičky :-)

Modrásek16
17.02.2016 5 z 5

Dost dobrá detektivka. Už se těším na další.

kyssling
14.01.2016 4 z 5

Skvělá detektivka plná pěkně napsaných postav, čte se jedním dechem, nebýt trochu odbytého úplného závěru dám pět hvězd.

Papik.21
10.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Toto je detektivka jak má být - chytnete knihu, začnete číst a už ji nechcete položit, dokud ji nedočtete. V rámci procvičení angličtiny jsem knihu četla také v originále. Ten také můžu vřele doporučit. Její způsob psaní (angličtina) se výborně čte. A i přesto jak jsem si myslela, že jsem špatný angličtinář, jsem se začetla a knihu nechtěla odložit. Doporučuji.

genie
20.11.2015 5 z 5

Jednoznačně skvělá detektivka - styl psaní mě v podstatě uchvátil, žádná nadbytečná slova nebo předlouhé popisy čehokoliv, neustále se něco dělo ... jen s menšími "pozastaveními", když přišly na řadu "poetické" myšlenky vraha. Určitě si od autorky přečtu další díla ...

Ben Nevis
19.11.2015 5 z 5

V rámci žánru je kniha příjemné překvapení. Autorka se sice nevyvarovala některých logických chyb, ale nebyly to chyby, které by kazily zážitek ze čtení.
Oceňuji hlavně dobře zvládnutou psychologii hlavních postav. Obzvláště policistka Rizzoliová vyniká a přitom ji autorka nijak nešetří. Feminismus i šovinismus tu dostávají společně na budku.

Iren80
07.10.2015 5 z 5

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Doporučuji!

fis.rena
07.10.2015 5 z 5

Neodtrhla jsem se od knížky a nesousředila se na nic pořádně,dokud jsem nedočetla. TOP!

markéta23
04.10.2015 5 z 5

Tess mě ještě nezklamala. Super čtení, těším se na další z této série.

jarka2222
06.09.2015 4 z 5

Kvalitní detektivka, výborně se čte. Nemám co vytknout, snad jen to, že už jsem četla lepší. Proto jenom čtyři hvězdičky, ale jinak doporučuji k přečtení.

NikaMirka
03.09.2015 5 z 5

Neuvěřitelná to záležitost. Jsem naprosto nadšená stylem autorčina psaní. Jsem okouzlená tím, jak dokáže příběh čtenáře vtáhnout, chytit, šokovat, vyděsit a přesto, něco stále nutí číst a číst, dokud nejste u poslední strany. Teď jsem knihu odložila a právě sahám po druhém dílu, který je volným pokračováním pod názvem Učedník. Začínám dost silně uvažovat nad tím, že od dalšího dílu si knihy začínám kupovat! Pokud se někdo chystá na četbu doporučuji opravdu začít od prvního dílu a pokračovat dál, děj na sebe sice nenavazuje, ale ošidit se o tak dobrou četbu a požitek by byl hřích.

Kamil2
23.08.2015 5 z 5

Moje první setkání s Tess Gerritsen...a rozhodně ne poslední. Všechny její knihy se série Rizzoliová a Islasová jsou parádní, napínavé a čtivé. Její knihy jsou pro mne "the best" mezi thrillery.

Poky
17.07.2015 5 z 5

Tak to čumím jak péro. Tahle spisovatelka mě naprosto překvapila. Komentář píšu trošku opožděně (mám od Tess už 8 knížek hotových) ale to proto, že chci okomentovat tu úplně nejlepší z "celé" série. Skvělé postavy (postupem sérií se dovídáme ze života hlavních hrdinek čím dál víc a tyhle dvě ženský mě prostě baví), zajímavý případ a úžasně vykreslené a brutálně popsané Chirurgovo počínání zajišťuje skvělou zábavu po celou dobu čtení. Doporučuju všema deseti, tohle je prostě výborné čtení.

renefer
21.06.2015 4 z 5

Napínavá detektivka, kdo viděl seriál, trochu ho zklame postava Rizzoliové. U téhle autorky mi vadí jediné - popis příliš násilných scén, kdyby něco nechala jen v náznacích, určitě by se mi to četlo lépe.

ovpana
20.06.2015 5 z 5

Úžasně napínavá kniha,žádné nudné pasáže čte se jedním dechem.

bezzink
10.06.2015 4 z 5

Moje prvni seznameni s autorkou a muzu rict, ze jeste dnes pobezim do Luxoru pro dalsi knihu v serii..:) Kniha byla velmi ctiva a cetla se doslova jednim dechem..Muj znamy tlukot srdce a zrychleny tep, ktery mam u jinych thrilleru, se sice nekonal, ale i tak byla kniha hodne zajimava. Hlavne byla logicka a neprekombinovana..Co mi ovsem vadilo, jak uz tu nekdo psal, byl feministicky raz hlavne v souvislosti s vysetrovatelkou..Prislo mi to zbytecne moc vyhrocene..Jinak spokojenost :)

rose
03.06.2015 4 z 5

Dosti drsné, ale napínavé, přehledné, s dobře vykreslenými postavami. Žádné zbytečné stránky, děj vás pohltí hned na začátku.