Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1460 427

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

lištička123
05.11.2021 3 z 5

Kinga jsem nečetla, takže podobnost nemohu posoudit, ale za mě byl Kříďák o malinko lepší.

wlado
02.11.2021 3 z 5

Autorka zjavne čerpala námet z Kingových kníh. Samotný štýl autorky ma však nenadchol, chýba mi podrobnejší popis prostredia a samotného deja. Kniha je určite čitateľná, no radšej si prečítam Kingove originály.

pohoda58
28.10.2021 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha, spisovatelka mne nezklamala, těším se na další novou knihu.

boruf
27.10.2021 4 z 5

Je zřejmé, kde autorka čerpala inspiraci, ale abych pravdu řekl, vůbec mi to nevadilo.
Naopak, kniha je skvěle napsaná, opravdu mě velmi bavila a přečetl jsem ji takřka jedním dechem.

chrudas
24.10.2021 5 z 5

Zajímavý příběh, líbilo se mi to. V knize je vše tak pochmurné (šedivé), člověk by se nejradši tomu místu vyhnul obloukem a přeci vás tam něco láká. Velmi přesvědčivě napsané.

Siege03
22.10.2021 5 z 5

Super,jako vždy

V.Krej
12.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi četla mnohem lépe než předchozí Kříďák, děj byl ucelený a velmi zajímavý, i když podle zdejších komentářů je ,,lehce" obšlehnutý. Nicméně mě to nevadilo, protože Kinga jsem ještě nečetla a aspoň vím, na co se těšit... Co mi do teď leží v hlavě (a možná jsem to prostě nečetla dost poctivě), proč Annie zabila a co se s ní sakra stalo?!

Veron1ca
11.10.2021 2 z 5

Moc jsem se těšila, až se pustím do čtení další knihy od autorky Kříďáka, ale musím říct, že mě děj zklamal. Kříďák se mi líbil hlavně protože 'za všechno mohl člověk', žádné nadpřirozené bytosti. To se bohužel o Jámě říct nedá. Na druhou stranu nemůžu říct, že mě knížka nebavila. Četla se dobře, jen jsem asi čekala podobný konec jako v autorčině prvotině.

Violliga
10.10.2021 3 z 5

Musím se přiznat že kniha pro mne byla tak trochu zklamání. Ačkoliv mě příběh ze začátku zaujal a byla jsem zvědavá jak to dopadne konci prostě něco chybělo....A to dost. Předchozí kniha od autorky Ti druzí byla tedy rozhodně lepší a proto jsem i Jámě chtěla dát šanci, ale asi bych se bez ní obešla.

kokosek
03.10.2021 3 z 5

Opět tajemné, temné a prostoupené hrůzou? Vlastně Kříďák takový nebyl, ten byl dost jiný. A asi tohle není úplně to co bych tedy čekla, jenže ono to bylo celekem fajn. Jen těch zvratů bylo nějak moc a vlastně jsem tedy vždy čekal jak se to změní.

Leny66
29.09.2021 5 z 5

Jáma je první kniha, kterou jsem od této autorky četla. Musím říct, že mě uchvátila moudrostí, kterou do knihy (i tomto žánru) vložila.

Belanna
28.09.2021 4 z 5

Knížka Jáma se mi líbila trochu méně než dvě předešlé, přesto to bylo napínavé čtení.
I když byl Joe zkrachovalec, nebyl mi nesympatický. Sedly mi pohledy do dětství.
Mísily se mrazivé chvilky i ty, které vyvolaly úsměv nad ironickými hláškami Joa, atmosféra knížky na mě zapůsobila.

Kami33
27.09.2021 3 z 5

Takže úplně špatné to nebylo, ale bylo zde pár věcí, které mě dost rušili. Například hlavní hrdina - gambler, alkoholik... a vůbec tak trochu ztroskotanec, vymahačka dluhů Gloria (ta mi tam vyloženě neseděla) a celkově většina děje byla dost předvídatelná. Všechny postavy byly takové zkratkovité. O podobnosti s Kingem už tady psáno bylo.Nicméně četlo se to dobře.

Cher
11.09.2021 3 z 5

Ti druzí se mi líbilo více. Tenhle příběh mi hodně připomínal Řbitov zvířátek od Kinga.

zuzca.h
01.09.2021 3 z 5

Křídák se mi líbil mnohem víc byl takovýj propracovanější čtivější. Jáma nenadchla ale ani neurazila. Nádech mystična mohl být víc rozveden, postavy byly takové ploché bez výrazných emocí a když už tam něco bublalo tak se to vždycky tak nějak vypařilo bez větší odezvy.

krejcovka76
31.08.2021 3 z 5

Protože z Kříďáka jsem byla zklamaná, tak jsem dlouho oddalovala tuhle knížku. Za mě o malinko lepší než Kříďák, ale žádná hitparáda to pro mě nebyla. Dobře se četla, příběh už víckrát zpracovaný. Nenadchne ani neublíží.

Petule30
31.08.2021 2 z 5

Po přečtení,, Ti druzí,, byla ,,Jáma,, pro mě zklamání.Nuda,nezachránil to ani konec.Dočetla jsem do konce,protože jsem chtěla vědět jak to dopadne.Myslím,že bych se bez této knihy obešla a o nic bych nepřišla.

Angell328
30.08.2021 odpad!

Křídák byl TOP. Ale jáma je opravdu katastrofální kousek, to je opravdu strašný. Doufám že další kousek: TI druzí, dopadne mnohem líp

ZuzanaZ83
17.08.2021 3 z 5

Temný román s prvky hororu vyprávějící o temném místě i lidech. Knihy C. J. Tudor mám ráda a ani tahle nezklamala.

Rade
12.08.2021 4 z 5

O fous lepší než Kříďák. Líbil se mi styl psaní, návraty do dětství, dávné křivdy, dávná tajemství i pochmurná atmosféra anglického zapadákova s hornickou minulostí.
Lepší o ten mysteriózní šmrnc, proto zde celkem beru i ten trochu překombinovaný konec, který mi tak vadil u Kříďáka. Tady se mi to prostě k té záhadě víc hodilo. Gemblerství, sadistická vymahačka, to tu být nemuselo, na druhou stranu bychom přišli o jednu nečekanou pointu…
Inspirace Kingem mi tady už malilinko vadila (ta jedna hodně stejná věc, jako v Řbitově zvířátek), na druhou stranu to stále beru jako inspiraci, autorka neopisuje a stále je v mnoha věcech originální, svá, navíc vše se napodobit prostě nedá.
Celé poněkud pochmurné, všichni jsou spíš hajzlíci či podivíni, tak nějak jsem měla pocit, že zaprášený nehostinný Arnhill je to poslední místo na světě, kde bych se chtěla ocitnout. Což byl jistě záměr, takže i tohle bezútěšné depresivní vyznění se autorce celkem povedlo…