Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1462 428

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

krevetka79
30.04.2020 4 z 5

Kniha je opět čtivě napsaná, ale čekala jsem trošku víc napětí, rozuzlení dávné i nedávné minulosti , aby čtenář věděl, co se v Jámě odehrávalo....

PolBara
28.04.2020 3 z 5

Zajímavá kniha, dobře se četla, hlavní hrdina docela zvláštní, přesto celkem sympatický. Jen konec mě trochu zklamal, čekala jsem, že se dozvím víc o dětech, které zmizely, co se s nimi dělo po dobu zmizení a proč se tak změnily.

saez
27.04.2020 4 z 5

Trochu kopie Řbitova zvířátek říznutá Vymítačem s motivem vymahačského gangu. Pořád jsem měla pocit, že to už jsem někde četla. Ale zase se to četlo docela dobře.

AndreaOn
20.04.2020 3 z 5

Autor asi čerpal motiv z Kinga, to mě trochu zklamalo, ale četla se dobře...

Artinka
16.04.2020 4 z 5

Líbil se vám Kříďák? Fajn, bude se vám líbit i Jáma. Kříďák proletěl světem thrillerů a nenechal nejednoho fanouška žánru chladným, tak proč na jeho úspěch nenavázat.

A stejně jako v Kříďákovi, je libo záhadný temný příběh, doprovázející od dětství nyní již dospělého hrdinu, který se vrací do města, v němž vyrůstal, a které je poznamenáno puncem tajemství a dávného neštěstí? Postupné odhalování zápletky s četnými záblesky retrospektivy? Večery, kdy se osamělý hrdina (který není úplně bez bázně a hany) utápí v alkoholu, útržkovitě vzpomíná na události dávno minulé a vy, jakožto čtenář, máte chuť zařvat: "Tak už to konečně vyklop!", přičemž se vám chlupy na zádech ježí strachy a přemýšlíte, co ještě rozsvítit, aby ve vašem domě nebyl jediný temný kout?

A tohle byl popis Kříďáka, nebo Jámy? Aha!... Sáhněte po Jámě, fungovalo to prve, funguje to zas. Autorka je úžasná vypravěčka, kniha je napsaná velice poutavě a plná zajímavých přirovnání, slovních obratů a úvah a tajemna.

Huh, a zmínila jsem se, že hlavní hrdinové obou knížek si nějakou náhodou zvolili i stejné povolání?

jasmína
14.04.2020 5 z 5

Překvapivě se mi kniha četla dobře.

Do Kříďáka jsem se nemohla začíst, takže jsem byla mile překvapená, že jsem během tří dnů knihu zhltla.....

JankaV80
13.04.2020 3 z 5

Kdyby autorka zkrátila knihu do cca str. 130 na 20 stran, byl by to dobrý tah, ale do zmíněné str. 130 to pro mě bylo naposté utrpení. Už jsem ji chtěla odložit, ale ejhle, po str. 130 přichází zvrat a kniha je najednou zajímavá (neříkám bombastická, to ani náhodou). Pár nečekaných zvratů v knize nechybí, stejně tak překvapiv závěr, ale že by mě to ohromilo, to ani náhodou. Knihu hodnotím jako naprosto průměrnou. Jsem zvědavá na knihu Kříďák, která by měla být údajně lepší (zkusím ji dát šanci, uvidíme ...).

EvaXxX
09.04.2020 5 z 5

Líbila se mi..
I když váhám, zda byl lepší Křiďák.....asi každá má něco..

lenuskav
06.04.2020 3 z 5

ach jo... vim,ze ma Tudor rada Kinga,ale az takova podobnost? kazdej spisovatel by mel bejt original.. vtisknout do pribehu neco sveho. Nebylo to uplne spatny, ale ta podobnost me strasne mrzi

oolinkaa
05.04.2020 2 z 5

Toto se mi vůbec nelíbilo. Kridak krásně odcejpal, četl se dobře. Jáma mě nezaujala , měla jsem chuť do v půlce odložit. A jestli to někdo srovnává se rbitovem zvířátek , tak je úplně mimo ???? však to s tím nemá vůbec nic společného

Dardos
03.04.2020 5 z 5

Ja jsem spokojena. Jak uz tu bylo zmineno - Kinga nectu, Rbitov zviratek mi zatim unika, takze mi kniha nic nepripominala. Je to uplne jiny zanr, nez bezne ctu. Ale libilo se mi to. Dej krasne utikal, precteno za tri dny (i s malyma detma!!! :) ). Jen nerada jsem knihu odkladala.
Jama se mi libila i vic nez Kridak. Celkove mi to sedlo a ani nemam moc co vytknout :)
Dalsi knihu od autorky rada zkusim.

zpevSusannah
31.03.2020 3 z 5

Když nad tím tak přemyšlím, tak zase tolik zlé to nebylo :-).
Jasný, taky tu vidím vykrádání Řbitova zvířátek... a neříkám, že mě to jako skalního fanouška Kinga mírně nerozčiluje... ale když přivřu jedno oko a druhým mírně zamžourám, tak vidím celkem napínavý a lehce mrazivý příběh, který dokáže dobře zabavit. Což je asi hlavním cílem této knihy (a ještě k tomu v této nelehké době)...
Dávám průměrné tři hvězdičky a příště o trochu lépe, paní Tudor!

babsi66
30.03.2020 4 z 5

Rozjezd vypadal poměrně dobře. Pominu-li, že mi úplně nesedla na můj vkus až příliš jednoduchá stylistika autorky, tak děj celkem odsýpal a vše nasvědčovalo tomu, že by to po zapojení trochy fantazie mohla bejt fajn oddechovka. Bohužel vše pohřbil okamžik, kdy vyjde najevo, cože se to vlastně děje v té tajuplné jámě. A tenhle provar mi četbu otrávil až do konce. Není to ani originální, ani žádný stylistický zázrak. Alespoň jsem díky tomu konečně docenila formátování textu á la knížka pro prvňáčky.

Jana5330
29.03.2020 2 z 5

Nemám ráda horory, vetšinou nečtu ani bestsellery. Potřebovala jsem na chvíli změnit žánr. Kříďák mile překvapil, o to víc jsem se těšila na Jámu. Bohužel zklamala. Nečetlo se to špatně, ale přišlo mi to tak nereálné, že mě to až nebavilo. Škoda.

Val
28.03.2020 3 z 5

Nečtu Kinga, tudíž nejsem ovlivněna jeho tvorbou, kterou znám jen zběžně. Každopádně nemám ráda horory. Jáma není rozhodně thriller, nýbrž horor. Nemůžu říct, že se mi kniha vyloženě nelíbila, ale můj šálek kávy to rozhodně nebyl .

sassenkka
26.03.2020 3 z 5

Na Jámu jsem se docela těšila! Kříďák měl bezva temnou atmosféru a moc mě bavil. Doufala jsem, že autorka nepoleví a Jáma bude stejně super. Bohužel byla mnohem mnohem slabší.
Ten příběh byl vlastně fajn, hlavní hrdina mě zaujal a byla jsem většinu knihy napjatá. Nakonec mě ale trochu zklamal ten závěr. Čekala jsem mnohem více odpovědí, možná i více zvratů. Skončilo to za mě tak trochu nijak, taková ta knížka, na kterou za pár týdnů zapomenu.. a to je škoda.

Hanca91
22.03.2020 5 z 5

Já jsem po dlouhé době spokojená. Možná je to tím, že nemám přečteného Kinga, jak tu bylo několikrát zmiňováno.
Kniha se četla jedna báseň, vůbec jsem neměla chuť ji odložit. Zhruba v polovině čtení jsem se začala ohlížet přes rameno, jestli tam náhodou někde není Annie, protože z té jsem měla fakt nahnáno.
Musím uznat, že po průměrném Kříďákovi, jsem autorce už neměla chuť dát šanci, ale to bych udělala chybu. Za mne plný počet hvězd.

Bauriska
22.03.2020 2 z 5

Dala bych plný počet hvězd za velmi mrazivý, čtivý příběh. Kdybych ovšem neznala Kingův Řbitov zvířátek. Pro mě ten příběh nebyl inspirován Kingem, byl sprostě okopírován. Jako když lajdák ze školy najde referát na internetu, okopíruje ho, vymění pár drobností a vydává ho za svůj.

PHochmannova
21.03.2020 5 z 5

Hodně rychle jsem se do knihy začetla a přelouskala jí za tři dny.
Na prvních stránkách mi přišlo, že čtu nějakou zvláštní adaptaci na český film Bastardi :D
Později mě to ale vyvedlo z omylu.
V knize najdete pasáže, ze kterých vás zamrazí.
Na Kříďáka se vrhám záhy!

honza0876
20.03.2020 5 z 5

Docela by mě zajímalo jaké měla Tudorka dětství. Podle všeho si v čistých krajkových šatičkách moc nehrála.