Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1462 428

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

anet8843
01.07.2020 2 z 5

Tohle byla hrozná nuda. Od počátku do konce, takové divné, nijaké. Očekávala jsem na konci wow efekt jako v první knize autorky, ale tady mi to přišlo takové nedotažené. Podprůměr.

martin3554
12.06.2020 4 z 5

Mám rád tento druh knih. Thriller jak má být, ikdyž je hodně temný.

ViktorieMars
10.06.2020 3 z 5

Od začátku byla kniha zajímavá a četla se moc dobře. Akorát konec nebyl úplně stoprocentní.

Lokina
09.06.2020 4 z 5

Jáma se dobře četla, autorka umí psát velice poutavě, styl je jednoduchý a srozumitelný.
Začátek byl zajímavý, zejména první kapitola, která mě navnadila pokračovat ve čtení. Postupem času mě to napětí trochu opustilo a už jsem taková očekávání neměla. Závěr měl asi šokovat, já na něm neshledala nic zázračného, jistě pár překvapivých momentů se tam najde, poslední kapitola má mrazivější atmosféru, ale to mi nestačilo. Co mě bavilo, byly kapitoly z minulosti, těch tam mohlo být více.

Janetg
09.06.2020 3 z 5

Obecně je známo, že autorka se inspiruje Stephenem Kingem. Ale až tak? Na konci jako bych dočetla Řbitov zvířátek, akorát jinak napsaný. Inspirace je důležitá, ale tohle už byla tak trochu kopírka. Přesto mě kniha bavila, bohužel na konci mě žádné napětí nečekalo.

Janadvorackova
04.06.2020 2 z 5

Trochu nuda, ale doposlechla jsem. Zajímalo mě, kam "to povede," ale nevím, jestli si od autorky ještě něco přečtu.
Tajemné dějiny maloměsta opět v Kingově stylu.
Děti najdou divné místo. Ve městě se ztrácejí děti. Učitel se do města vrátí po letech, protože minulost se mu furt připomíná a nedá mu pokoj. A krom toho na začátku jsou dvě hnusně napuchlé mrtvoly, jedna z nich dětská.

burilltomas
02.06.2020 4 z 5

super čtení...místy trošku roztahané a matoucí, ale celkově super:)

lucakuca
31.05.2020 3 z 5

Čtivá kniha, to tedy je. Ale! Tady bych pro změnu přidala klidně dalších 300 stránek a víc se do všeho ponořila. Očekávala jsem přes noc bublající, silný vývar a dostala masox zalitej studenou vodou z konvice.

Sarrah
31.05.2020 4 z 5

Kinga jsem nikdy nečetla, horory nejsou můj šálek kávy, ale tohle se mi líbilo. Možná trochu více napětí by neuškodilo, proto jedna hvězdička dolů, ale kniha je velice čtivá. Rozhodně se nebudu bránit další tvorbě od autorky.

Katulinka69
29.05.2020 3 z 5

Úžasně se četlo, jen bych víc přitvrdila

Januli
23.05.2020 3 z 5

Mrazí z toho, ale jsem zklamaná tím duchovnem, není to můj žánr.. špekoun překvapení, které jsem vůbec nečekala. Neřekla bych, že je kniha lepší než Kříďák, dávám na stejnou úroveň.

Katania
23.05.2020 4 z 5

Lepší než autorčina první kniha. Opět chválím monology hlavního hrdiny. Jinak zápletka poměrně tuctová.

Plaknel
22.05.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila o trochu víc než Kříďák. Přišlo mi to víc napínavé, mělo to spád. Nechtěla jsem knihu odložit, chtěla jsem vědět, co bude dál.
Souhlasím tady s komentáři, že mě mrzí, že nebylo vysvětleno, proč se tak děti změnily, když se vrátily.
Srovnání s Kingem nemohu, od něj jsem nic nečetla.

Doubravka1975
16.05.2020 5 z 5

Super! Čtivý, mrazivý thriller s hororovými prvky.
Ze všech zúčastněných mi tentokrát nebyl nikdo sympatický, ale na Abbyočku s Annie dlouho nezapomenu

Janniska
15.05.2020 1 z 5

Docela zklamání.Nebudu v tom hledat nic, co tam není
Po 130. straně né a né udržet pozornost.
Poslední stránky jsem jen přelétla.
Na to ,jak jsem se na knihu těšila..

cmelda26
13.05.2020 4 z 5

zajímavá zápletka , pěkně se četla , ale mám raději "reálnější" thrillery

BariEli
12.05.2020 3 z 5

Když jsem si tu přečetla, že je to inspirováno Kingem, zajásala jsem. King v sukni! Wow, sem s ní!

Bylo to čtivé, ale místo napětí a známého "Kingovského" mrazení v zátylku jsem měla otevřenou napodobeninu. Repliku, podvodnici, kopii nebo jak to správně vystihnout. Jako když máte všechny ingredience na šéfkuchařovu specialitu, ale ne a ne dochutit to jako on.

Čtete to a čekáte na ten správný pocit. A on nikde. A co mi drásalo nervy byl ten karetní žargón. Pořád a pořád dokola. Jak otravné!

Varjohukka
10.05.2020 5 z 5

Autorka se nijak netají tím, že Stephen King je jejím velkým vzorem a jak v Kříďákovi, tak i v této knize je to znát. Kdo má načteno dílo mistra hororu, tak ihned pozná, která kniha byla inspirací pro tajemstvím opředenou Jámu.
Já jsem si při čtení vzpomněla ještě na jednu knihu, která má podobné téma, a tou je Hra na smrt od Davida Almonda.
Ačkoli příběh není úplně originální, nemohla jsem se od něj odtrhnout a čtení jsem si dokonale užila. Byl to přesně můj šálek čaje, takže nemůžu jinak než dát plný počet.

Monika1717
07.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Naprosto souhlasím s Trolicí. Já jsem knihu zas až tak moc nepochopila. Co se stalo s dětmi? To je tam v té díře ofoukl zlý plamínek? Nikdy mi nevadilo v knize prolínání časů, tady mi vždycky chvilku trvalo než jsem se zorientovala. Nemohla jsem se začíst, knihu jsem nakonec dočetla, pak jsem v ní ještě listovala, ale moudrá z něčeho nejsem. Hvězdičku za Abbyočku / jméno /, myšlenky o smrti a Špekouna - to jsem opravdu nečekala.

Trolice
06.05.2020 4 z 5

Musím souhlasit s PolBarou. Po Kříďákovi, který se mi moc líbil, jsem čekala, že mě to bude bavit přinejmenším stejně. Joe mě svým chováním trochu štval, ale líbil se mi jeho humor. A taky jsem čekala vysvětlení, proč děti z jámy byly po zmizení divné.