Jak je důležité míti Filipa

Jak je důležité míti Filipa https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80018/bmid_jak-je-dulezite-miti-filipa-uK7-80018.png 4 1615 202

Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika, to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

The Importance of Being Earnest , 1895

knihomolka01
25.11.2015 5 z 5

Úžasné, krásně vtipné, lehké, svěží, zamotané:)

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Skvělá hra, neustále se ke knížce vracím.

natalie8531
02.10.2015 4 z 5

Má to zápletku, má to spád, má to humor. Je to přesně takové drama, jaký by mělo být.

woodward
28.06.2015 5 z 5

Oscar Wilde nejenom že vysvětlil, jak je důležité míti Filipa, ale vymyslel i důležité slovo "bunburizovat". Budiž mu za to dík a chvála na věčné časy.

Karolína18
17.06.2015 4 z 5

Kniha plná humoru a spletitých zápletek. Některé události mi přišly zbytečné a ze začátku jsem se nemohla vyznat v postavách. Jinak vynikající dílo, které vám zabere maximálně tři hodinky času. Popis: lehkovážná komedie jí naprosto dokonale sedí. Rozhodně bych tuto hru chtěla vidět někdy naživo.

sarekaslukova
14.06.2015 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Je napsána opravdu mimořádně, tak jak jsem na knížky od Oscara Wilda zvyklá. Sice jsem nejdříve nechápala celou aférku s jmény, ale pak mi to došlo a musela jsem se smát. Oddychová komedie a krásným závěrem.

KS-Jerryn
20.05.2015 5 z 5

Nadoceneny autor, ktery napsal relativne malo knih, ale kazda je plna hlubokych myslenek. Drama Jak je dulezite miti Filipa nepostrada jak vtip, tak kousek pravdy.

"Příbuzenstvo, to je prostě smečka nudných lidí, kteří nemají nejmenší ponětí, jak žít, a ani trochu instinktu, kdy umřít. "

RobertRoberts
19.03.2015 4 z 5

4/5 a to jen z důvodu, že jde o divadelní hru, která tedy patří především na divadelní prkna a já nejprve viděl její brilantní televizní adaptaci v podání Abrháma, Hanzlíka, Šafránkové, Konvalinkové atd. a ať jsou knižní dialogy sebeskvělejší, tak živé zpracování navíc mistrně sehrané posouvá tuto hru přeci jen ještě o level výš. Pouhá kniha oproti tomuto zůstává jen “chudou“ příbuznou ať je to jak chce..

Ryan
25.11.2014 5 z 5

Hra, co nemá chybu. Jak je důležité míti Filipa jsem prvně zaregistroval ve filmu Olivera Parkera, kde mě tato konverzační komedie nadchla. Totéž mohu říct i o předloze. Skvělá záležitost.

knihamouder
16.09.2014 4 z 5

Vtipné situace mě bavili celou knihou, akorát začátek byl malinko strohý. Mohu doporučit. A co vy? Máte svého Filipa? :-)

Andy74
18.08.2014 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček už jen proto, že jsem se už dlouho tak od srdce nezasmála :o) Moc se mi do téhle knížečky (je to tak uzoučká brožurka, že to snad ani knížka není :))) nechtělo,
ale pak jsem nemohla přestat.
Nejde abych se nepodělila o některé momenty, které si musím číst stále dokola ....

,,...... nevím sice, jak Gorgóny vypadaly, ale lady Bracknellová je určitě jedna z nich. Rozhodně je to obluda, a tak je od ní hanebné, že není jenom vybájená ".

,,Drahý hochu, vlemi rád slyším nadávat na své příbuzné. Jedině tak to s nimi vůbec vydržím. Příbuzenstvo, to je prostě smečka nudných lidí, kteří nemají nejmenší ponětí, jak žít, a ani trochu instinktu, kdy umřít. "

,,Nemyslíš si snad, že by se Gvendolína mohla za takových sto padesát let podobat své matce, či si to myslíš, Algy? ......Všechny ženy se časem podobají svým matkám, to je jejich tragédie. Muži ne, to je zas jejich tragédie."

Bohužel nechodím do divadla, ale tuhle komedii bych si v nějakém letním večerním divadle někde venku určitě dala :o)

Kristen23
14.08.2014 5 z 5

Vtipně napsaná, originální a prostě bezkonkurenční kniha :) ... Chvilku jsem měla trošku zmatek, kdo je kdo a co se vlastně děje, ale stejně ... Skvělá knížka. Jen mi je trochu líto, že jsem si ji nevytáhla při maturitě, jen vysvětlování děje by zabralo všechen čas vyměřený pro zkoušku :)

Elza61
16.03.2014

Knihu jsem zatím nečetla, ale byla jsem na ochotnickém představení této hry a velmi se mi líbila :) Ten jeho zvláštní druh humoru a ty zápletky!

Manyna
04.03.2014 5 z 5

Já chci taky svého Filipa, nebo alespoň Bunburyho :) supervtipná oddechovka, zbožňuju suchý britský humor, a tady jsem ho dostala pořádnou hromadu :)

imubi
24.02.2014 5 z 5

Jedním slovem: Geniální!

imubi
24.02.2014 5 z 5

Jedním slovem: Geniální!

Bunburistka
16.02.2014 4 z 5

Skvělá kniha ! Moc jsem se u ní nasmála, všem doporučuji! :)

Lenny33
30.01.2014 5 z 5

Velice vtipná kniha, i když na začátku jsem se nemohla zorientovat.
Před přečtením knihy jsem viděla velice povedené filmové zpracování.

LiLinka
21.01.2014 5 z 5

Pro Oscara Wilda mám slabost. Dokonalé dílo, stejně jako Obraz Doriana Graye. Vtipné a úžasně zpracování postav. Doporučuji! :)

lenya
20.01.2014 5 z 5

tato kniha mě přivedla do mnohých nepříjemných situací, tak například, když se během extrémně nudné přednášky začnete jediní smát...nebo jedete sami metrem a zase!! Málokterá kniha mě dovedla rozesmát, ale tenhle Filip/ové, to dokázal/i s elegancí sobě vlastní :D doporučuji všem! :)