Jak je důležité míti Filipa

Jak je důležité míti Filipa https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80018/bmid_jak-je-dulezite-miti-filipa-uK7-80018.png 4 1615 202

Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika, to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

The Importance of Being Earnest , 1895

evonra
21.02.2017 5 z 5

Jednoduše geniální, moje srdeční záležitost.
Pravidelně si ji ordinuji jako spolehlivou knižní léčbu při nemoci.

globetrotter
20.02.2017

Poslech knihy Jak je důležité míti Filipa zdarma online: https://www.youtube.com/watch?v=qIU0iRY7Sq0

Madlobina
05.02.2017 5 z 5

Chasuble: Co myslíte, že to znamená, lady Bracknellová?
Lady Bracnellová: Netroufám si to ani tušit, pane doktore. Jistě vám nemusím říkat, že v lepších rodinách se neobvyklé náhody vůbec nepředpokládají. To se přece nepatří.

JulietRocks
30.11.2016 5 z 5

Naprosto skvělé, zábavné, svižné čtení!

Skaen
12.10.2016 5 z 5

Četla jsem v originále a je to naprosto kouzelné. Neznám jiného autora, který tak bravurně vládne ostrovtipem v konverzacích, a tady je to nádherně vidět.

cincina
09.10.2016 5 z 5

Další srdeční záležitost:) Byla jsem jak na divadelním představení, tak jsem četla i knihu samotnou. Jako četba k maturitě skvělé! Vtipný děj i samotné postavy.

barleyfox
23.07.2016 5 z 5

Prostě paráda! Nasmála jsem se i víc než jsem očekávala. Rozhodně neváhejte s přečtením!

teer.h
11.07.2016 5 z 5

Knížku jsem četla dvakrát a byla jsem i na divadelním představení, mám ji opravdu ráda Dala jsem si ji i do seznamu k maturitě :) Je to sranda a kniha má skvělé téma :) doporučuji :)

PriyaTv
09.07.2016 5 z 5

Prostě nejlepší!

Pawlisman
01.07.2016 3 z 5

Začátek slibný, ironický, se spoustou výroků, které se staly již známými citáty. Bohužel střed a závěr není příliš ohromující, konec spadá do běžné komediální hry. Komedie prolnutý satirou, ironiíí a posměchem nad vysokými třídami.

aginecka
14.06.2016 5 z 5

Brilantní!

mišaša16
22.05.2016 3 z 5

Kniha se četla dobře, na to, že se jedná o povinnou četbu. Místy to bylo zábavné i napínavé a zajímalo mě, jak to nakonec dopadne. Některé postavy mě dost rozčilovaly svými názory a chováním (podle mě dost naivním) ale taková dřív asi byla doba.

BastMetztli
12.05.2016 4 z 5

Výborná konverzační komedie, ideální odpočinková četba.

Sova15
30.04.2016 5 z 5

Nenáročné, velmi vtipné čtení. Před mnoha lety jsem viděla divadelní hru v televizi. Jedna z knih co nezklame

I_love_books
24.04.2016 5 z 5

Na začátku jsem měla rozporuplné pocity, ze kterých se vyvinulo pobavené nadšení nad touto skvělou komedií. Jak je důležité míti Filipa je první dramatická komedie, kterou jsem četla, a, díky této dobré zkušenosti, nebude poslední.
Příběh je velmi dobře propletený a zábavný, ráda se k němu někdy vrátím.
Jediné, co mi kazilo zážitek, byly časté překlepy a chyby, kterých bylo až moc, ale to není chyba autora.
Knize dávám pět hvězdiček, je opravdu dobrá a pobaví.

johannis
07.01.2016

Kniha je velmi milá. Hezké čtení, jemný humor a čtenář usíná s příjemným pocitem. Příběh se postupně zamotává, aby se na konci zcela vyjasnil.
Jack Worthing, alias Filip, se zamiluje do Gvendoliny, sestřenice svého přítele Algernona a chce si jí vzít, čemuž brání její matka Lady Bracknellová. Když ho jeho přítel Algernon, vydávající se za smyšleného Jackova bratra Filipa, navštíví neplánovaně u něho doma, ihned se zamiluje do jeho mlaďounké schovanky Cecilky. Štěstí dostane trhliny, když se obě dámy sejdou a obě se domnívají, že se mají vdát za Filipa Worthinga. Vše se vysvětlí, po krátkých peripetiích, oba páry dostanou požehnání vzít si svoji lásku. Na konci se Jack dozví, že je ve skutečnosti ztraceným Algernonovým bratrem, kterého ve zmatení zapomněla chůva v brašně na Viktoriině nádraží a kde ho našel a následně osvojil Cecilky dědeček pan Cardew. Příběh tak zamotaný, plný překvapení, zaujme a nepustí.

Gold351
06.01.2016 5 z 5

Kouzelné čtení, ukázka suchého anglického humoru, vtipu a směšných záměn. Před lety jsem si oblíbila Strašidlo cantervillské a "Filip" mě tedy rozhodně nezklamal.

jitka3162
31.12.2015

Wilde opět nezklamal. Skvělý, duchaplný, absurdní humor. Tady Woody Allen hledá inspiraci pro svá díla

Petra de Valo
10.12.2015 5 z 5

Vynikajúca vtipná dráma, plná briskného Oscarovho humoru a priam sršiaca iróniou. Suchý anglický humor sa môže zdať miestami nadnesený, ale je plný pravdy. Čo veta, to perla, za ktorou nasleduje ďalšia a ďalšia.

Půca4
30.11.2015 5 z 5

Drama vůbec nečtu, ale tato knižní podoba je od mého oblíbeného autora. K tomu mám přítele stejného jména :DD