Zítra bude po všem

Zítra bude po všem https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30687/bmid_zitra-bude-po-vsem-RTW-30687.jpg 4 286 39

Jack Reacher série

Sebevražední atentátníci se snadno poznají. Vysílají nejrůznější varovné signály. Zejména proto, že jsou nervózní. Z podstaty věci totiž vyplývá, že to všichni dělají poprvé. Existuje dvanáct věcí, na které si je třeba dávat pozor. Utkvěly v paměti každému, kdo někdy sloužil v ozbrojených složkách. New York. Podzemní dráha, dvě hodiny ráno. Jack Reacher si prohlíží spolucestující. Čtyři jsou v pořádku. Pátý není. Vlak brzdí před Grand Central Station. Zasáhne Reacher, aby zachránil životy? Nebo se mýlí? Bude ten zásah stát životy – včetně jeho?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Gone Tomorrow , 2009

rimar
24.11.2017 5 z 5

Pro mne je to pokud ne nejlepsi tak jedna z nejlepsich Reacherovek. Nejvic se mi libila posledni veta Springfilda v pribehu kdy ho moc pekne utrel. Je skoda ze se neobjevuji takoveto postavi v dalsich dilech ale chapu ze pribeh je o Reacherovi. Jinak dej se paradne rozjel a rozhodne patri k tem drsnejsim z teto serie hlavne diky zaporakum.

Aymira
20.09.2017 4 z 5

Pro mě zatím ze všech předchozích asi nejlepší reacherovka. Děj se celou dobu odehrává v New Yorku a Jack se tentokrát sám postaví Al-Kajdě. Vlastně se do toho celého zamotal zase úplnou náhodou, jak je u něho zvykem. Je to sice přehnané, dost nerealistické, ale tak už to u příběhů s ním bývá a není to rozhodně na škodu. Z knihy se dozvíme pár poznatků ze sovětské invaze do Afghánistánu.

missana
28.07.2017 3 z 5

(Asi malý spoiler, který ale věrného čtenáře nepřekvapí.) Pořád čekám a marně...mohl by tu ženskou aspoň jednou nechat na pokoji..? Nebo prostě aspoň vybočit ze vzorce? :D :D :D Jinak standard. Od New Yorku jsem si ale slibovala setkání se starými známými, které se bohužel také nekonalo :(

soukroma
01.01.2017 5 z 5

Velice drsné, velice hrůzné a velice aktuální. Skvělý thriller, zneklidňující obsah - po všech stránkách. Reacher bez chyby, tvrďák, vždy připraven, stále přemýšlivý se skvělou dedukcí i předvídající prakticky vše, ... a také nadán rychlým zapomínáním ohavností.

mispulin
27.10.2016 5 z 5

Lee Child nikdy nezklame. Tudíž Jack Reacher taky nemůže zklamat. Rád čtu jeho příběhy, protože je to skvělé čtení od kterého se nejde odtrhnout...

3DD!3
13.05.2015 5 z 5

Skvěle se trefující do dnešního šílenství okolo ISIS. Hodně zajímavý úvod v metru a následná naháněčka New Yorkem skvěle odsýpají. Reacher zase jednou vypráví z první osoby a tyhle díly vždycky stojí za to. Netradiční záporné duo vede k nápadité závěrečné konfrontaci (možná až příliš) ve stylu Chucka Norrise. I tak výborné čtení. Jedna z těch lepších.

Moniks
24.02.2015 4 z 5

Celkem pomalý rojzedk tak do půlky ..pak super čtení .Nakonec nezklamalo.Knížka se povedla pořád skvěle čtení!

astroweb
03.11.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších děl Childa, tentokrát je opravdu " o něčem. "

Kenji
27.10.2014 5 z 5

Jack Reacher. Bývalý vojenský policajt. Major degradovaný na kapitána a znovu povýšený na majora. Veliteľ špeciálnej jednotky vyšetrovateľov. Zásadový. Nekompromisný. Stodeväťdesiatpäť centimetrov, stodvadsať kilo svalov. Skvelý strelec, výborný bojovník a hlavne neskutočný sympaťák. Lee Child stvoril hrdinu, ktorého si obľúbite aj keď nechcete.

K Lee Childovi som sa dostal okľukou. Jeho prvý román „Jatka“ som mal v rukách niekoľkokrát, no keďže je napísaný v prvej osobe, tak som ho vždy odložil späť. / Tento typ rozprávania veľmi neobľubujem. /
Po čase som zistil, že autor píše svoje príbehy aj v tretej osobe a tak som sa do toho pustil. Odvtedy čítam Lee Childa pravidelne a s radosťou. Nečítam chronologicky. Jednotlivé príbehy si vyberám podľa obsahu a nálady. Podľa toho či mám náladu na malomesto, veľké mesto, alebo obdobie kým bol Reacher ešte v armáde.
Niektoré časti sú lepšie, iné horšie. Niektoré geniálne a aj tie horšie sú stále vyšší štandard.

Posledne som čítal Zítra bude po všem, tak napíšem o ňom.
Kto pozná Jacka Reachera vie, že nikdy nezostáva dlho na jednom mieste. Užíva si, že môže cestovať a spoznávať Spojené štáty. Len tak. S neplatným pasom, kreditnou kartou a zubnou kefkou. Kedysi používal len hotovosť, ale časom niektoré zvyky poupravil.
Príbeh začína v New Yorku. V metre. Spočiatku som si myslel, že príbeh bude rukojemníckou drámou odohrávajúcou sa v jednom vozni, no po dvadstiatich stranách a jednej samovražde sa Jack Reacher púšťa do vyšetrovania. Dopredu ho ženie pocit viny, že smrti zamestnankyne Pentagonu nedokázal zabrániť a možno jej rozhodnutie ešte aj urýchlil.
Ako to už býva zvykom – dej sa zamotáva. Okrem NYPD sa do prípadu zapletie FBI, ministerstvo obrany a nájomní pištoľníci súkromných bezpečnostných služieb.
Jack Reacher ide po nitkách pavučiny tajomstiev a lží. Príbehov ktoré by mali zostať utajené. Spoznáva sa s kongresmanom zo Severnej Karolíny. Bývalým príslušníkom elitnej Delta Force. Od začiatku je jasné, že niečo tají. Čo? Má to niečo spoločné s matkou a dcérou pochádzajúcou z bývalého sovietskeho satelitu? Ich životný príbeh Reacherovi ukazuje kongresmana v úplne inom svetle. Ale hovoria pravdu? A čo od neho v skutočnosti chcú? A čo sa snaží Pentagon utajiť? Súvisí zmiznutie syna zamestnankyne Pentagonu s jej samovraždou? Alebo sa jedná len o mladícku zaľúbenosť?
Jack Reacher na náhody neverí. Preto svojim dôvtipom, analytickým myslením a keď nezostane nič iné tak tvrdými päsťami a presnou muškou nachádza cestu svojou obľúbenou metódou pokus – omyl. Jedno je isté. Nezastaví sa, kým prípad nevyrieši.

Lee Child píše skvele. Dej odsýpa. Nemá hluché miesta. Občas necháva Reachera tápať, ale čitateľ je tam s ním. Drží mu palce, baví sa na skvelých dialógoch a užíva si akciu.

Táto časť rozhodne za 10/10

Rabjohns
09.09.2014 4 z 5

Zatím nejslabší knížka od Childa,kterou jsem četl. Reacher je zbytečně nabubřelý, protivník nerealistický. Chybí mi více jeho překvapivých dedukci,v této knize jsou slabší. V Childových knížkách se člověk sem tam dozví i nějakou zajímavost,tady si musíme vystačit s tím, že se dozvíme,že dýchání je nepodmíněný reflex. Moc tomu nepřidává ani překlad,kde některé výrazy jsou přeloženy dost divně např. chránič obrazovky místo spořič monitoru apod. Navíc jsem měl celou dobu pocit,jak kdyby tu knížku psal někdo spolu s Childem. A nebo se do té knížky nehodil Reacher. Nicméně se jí nedá upřít obvyklá čtivost a akčnost.

rasputin
12.03.2014 4 z 5

Opět čtivé a napínavé do poslední stránky, možná konec malinko naturalističtější, než obvykle. Je to Jack Reacher a je potřeba to tak brát, ale tentokrát mi to přišlo malinko víc přitažené za vlasy.

Lmslaver
20.02.2014 4 z 5

Reacher se v newyorské džungli pohybuje jako starý rodák z Manhattanu. Zná všechny hotely, jejich zvyklosti, ví jak to v takovém velkoměstě chodí a tak se tam před ním nemůže ukrýt ani teroristický chlup. Stejně hravě se v terénu orientují teroristé, jako by New York byl jejich rodným pohořím v Afganistanu. Jen místní policajti, FBI a speciální jednotky jsou hloupý a slepý a tak jim násilníci i Reacher neustále unikají jako vzduch mezi prsty. Tento příběh by asi více fungoval, kdyby Child obsadil do hlavní role nějakého jiného hrdinu (detektiv, nebo polda z New Yorku) a zalepil pár logických děr (aspoň ty větší). Přes všechny výtky je to stále napínavá a čtivá kniha, kterou jsem pustil z ruky až po poslední stránce.

lusila
28.12.2013 4 z 5

Napínavé čítanie.

kokosek
30.10.2013 5 z 5

Tentokrát Reacher v New Yorku. A je z toho pěkná džungle.
Po minulém slabším díle je tady Jack opět v nejlepší formě. Jen ty počty nějak nevycházej. A dokonce několikrát.
No a jde se na další díl.

MartinH
22.10.2013 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší Reacher, snad i před Unosem.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Napínavá dobrodružná kniha s oblíbeným hrdinou Jackem Reacherem. Zajímavý děj, kdy to vždycky vypadá, jako by už vše bylo jasné a vyřešené a vy si říkáte - proboha, o čem chce ten autro ještě psát půlku knihy? A pak najednou přijde zvrat a všechno je jinak.

jarin58
22.04.2013 4 z 5

Dal bych plný počet hvězd,ale neustálé vyhodnocování se mi přejídalo.

N10Tikky
22.01.2013 5 z 5

Perfektní. Po nemastné neslané minulé knize je Reacher zpět a v nejlepší formě. :)

Vikina333
01.07.2012 2 z 5

Hlavní postava mi připomíná zestárlého Jamese Bonda a nelíbí se mi styl psaní (možná i překlad), který mi nedovolil se do knihy vžít a pořádně začíst..