Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288114/bmid_odpocivej-v-pokoji-ZCi-288114.jpg 4 257 61

Jack Reacher série

V Americe existuje spousta měst s podivnými jmény. Proč by mělo být jedinečné Mother’s Rest v zemi, kde se města jmenují Why a Whynot, Accident a Peculiar, Santa Claus a No Name? Jack Reacher nemá cíl a zbývá mu všechen čas světa, aby se k němu dostal. Zapadlá železniční stanice uprostřed prérie nazvaná Mother’s Rest ho láká, aby se tam na den zastavil. Očekává, že najde náhrobní kámen z časů prvních osadníků, opuštěný v moři téměř zralé pšenice… místo toho však narazí na ženu čekající na ztraceného kolegu, na záhadnou poznámku o dvě stě mrtvých a na městečko plné mlčenlivých, ostražitých obyvatel. Reacherova jednodenní přestávka v cestě se promění v hledání s otevřeným koncem… v samotném srdci temnoty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Make Me , 2015

čef
04.01.2017 5 z 5

V tomto žánru nemá autor žádnou odpovídající konkurenci - bojové scény, resp. boj jeden proti mnoha, nikdo tak dobře realisticky popsat neumí. Když se k tomu přičte zajímavá zápletka - zde deep (invisible, dark,hidden) web - jde vždy o naprosto jedinečný zážitek pro všechny příznivce akce. Kdo nečetl pochybil.

petrels
15.12.2016 3 z 5

Od Childa jsem přečetl celou sérii s jackem Reacherem, ale toto byla zatím dost nepovedená kniha. Nechápu to vysoké hodnocení. Takového hrdinu, který za sebou nechává spousty mrtvých bez varování by neztvárnil ani Bond 007. Dle mého soudu už Childovy dochází inspirace.

pafčaodřeky
31.10.2016 4 z 5

Jack Reacher poprvé v nemocnici! Tvrďák nám nějak měkne...také další partnerka není žádná sexy mladice, ale "zachovalá čtyřicítka", což je sympatické. Akce a napětí je o trochu slabší a předvídatelnější, než v některých jiných dílech, ale z poslední doby nadprůměrné. Něco mezi 3 a 4 hvězdami.

čtenářP
04.10.2016 5 z 5

super jako vždy, těším se na další kousek

Patapuf
12.09.2016 5 z 5

Je fakt, že hlavní předností knih s Jackem Reacherem je jejich přímočarost.... Tady sem se občas někde zasekl, ale nakonec dorazil do cíle... a spokojený... dobré čtení...

Gracian1964
09.09.2016 5 z 5

Tak...prečítal som zatiaľ všetky knihy od Childa, takže som si musel prečítať aj túto..no...musel...chcel som, nikto ma nenútil...a neľutujem...nerozumiem niektorým predchádzajúcim komentárom, podľa ktorých sa im kniha vliekla...no, mne sa teda nevliekla a užíval som si tú jazdu do dôsledkov....Pomerne dlho trvalo, kým Jack niekoho odrovnal, ale keď už k tomu došlo, stálo to zato, hm... Som spokojný, toto bola naozaj vydarená časť. Dúfam, že budú aj ďalšie. HOWGH!!!

Andie022
26.08.2016 2 z 5

Vůbec nevím, co si mám myslet. Kniha má skvělé hodnocení a byla mi doporučena jako skvělý thriller, u kterého budu napnutá od začátku až do konce... No...
Kniha se podle mého názoru táhla. Zdlouhavé a ničím nezajímavé popisy a mi začaly po chvíli vadit, tak jsem očima najížděla jen k přímým větám. Ve chvíli, kdy se oba hlavní hrdinové zachovali vyloženě hloupě (spoiler!!! - věděli, že je někdo vystopoval pomocí telefonu. Věděli, že ten člověk má nadřízeného... Zlikvidovali jednoho a telefon si používali vesele dál. Opravdu?!) jsem měla chuť knihu odložit.
Dvě hvězdičky za to, že jsem v podstatě do poslední chvíle nevěděla, o co vlastně v Mother's Rest šlo a zvědavost mě dovedla až ke konci.

Salchicha
20.08.2016 4 z 5

Serie s Jackom Reacherom ma jednoducho bavia. Aj ked sa priznam niekedy sa mi uz tie knihy pletu vzhladom na to, ze niektore veci sa opakuju v kazdej knihe.
Napriek tomu sa mi to pacilo a take krute rozuzlenie som necakala.

Hella
19.07.2016 2 z 5

Nebavilo mě to. Ačkoliv první z Reacherovek byly skvělé a hltala jsem je na jeden zátah. Tohle je strašně moc natahované, do poslední chvíle čtenář spolu s Reacherem honí chiméru, o níž ani neví, co to je. U 50. kapitoly jsem zvažovala, že s příběhem seknu, prostě mě už nebavil. Nakonec jsem zbytek přeskákala "rychloposuvem". Akce dle mého soudu málo, zato přehnaně mnoho dokola se opakujících Jackových úvah. Neprůstřelný, dokonalý, nesmrtelný, ohnivzdorný....jen už mu to moc nevěřím.

alzbeta4340
05.07.2016 5 z 5

Nepřišlo mi, že je v knize málo akce. Naopak Odpočívej v pokoji mě nenechala vydechnout. Nejprve se musí zjistit, co a jak, a pak Jack zasáhne s důvtipem sobě vlastním. Pointa je opravdu hnusná, jen pro silné povahy. Ještě že máme toho Jacka...

helenkan
29.06.2016 5 z 5

Můj miláček Jack Reacher si opět poradil s padouchy a to stylem jemu vlastním. Naprosto skvělá knížka. A už se těšim na další jeho dobrodružství.

PetraBery
09.06.2016 5 z 5

Můj oblíbený hrdina již ve dvacáté knize v sérii opět boduje... Ano, kniha není tolik akční jako jiné, ale i přesto si zaslouží dle mého plný počet bodů. Jack mě prostě baví a to už několik let, a věřím, že tomu bude tak i nadále.

vangog
06.06.2016 5 z 5

V knize je trochu více povídání než akce.Jak bývá zvykem,ale i tak mě jistě nezklamal.

mi-380
06.06.2016 4 z 5

Přestože mé nadšení z postavy Jacka Reachera bylo několikrát utlumeno, a opravdu spokojen jsem byl naposledy s šestnáctým dílem z roku 2012 (Poslední sbohem), na další epizodu se vždy těším. Ale ani tentokrát nestačil Childův úderný styl, založený na téměř holých větách a nestačila ani klasická reacherovská šablona (kombinace: pěkná spolupracovnice/drsná likvidace padouchů), protože: přímé řeči bylo hlavně v první polovině nadbytek a v druhé polovině mi Reacherova parta připomínala válečné kamikadze. Zbytečné řeči, zbytečné riziko.
70 % (zatím 23 hodnotících s průměrem 90 %, po třech letech 169 hodnotících s průměrem 86 %).

Foks
04.06.2016 5 z 5

To co jsem od Reachera očekával, to jsem dostal. Prostě mě to baví. Inteligentní přístup k věci, originální řešení a chybět nesmí ani ta bezedná káva. Moc jsem na knihu neměl náladu, ale jako vždycky jsem si uvědomil, že takto chytré thrilery umí psát opravdu málo lidí. Knihu jsem si moc užil. A Child má u mě v knihovně už celé jedno patro.

Clara del Valle
04.06.2016 2 z 5

Za mě zklamání. Kdyby to nebyl Reacher, hodnotila bych ještě o hvězdu méně, tohle je z nostalgie a sympatií k mému oblíbenému hrdinovi. Přesto mám neodbytný pocit, že něco podobného už jsem několikrát četla - schéma tradiční a stejné - malé odříznuté městečko, kde Reacher vystoupil prakticky náhodou, bistro s bezedným šálkem kávy, motel a osamělá žena, budoucí Reacherův parťák a milenka, městečko s nepřátelskými obyvateli... kolikrát to tu již bylo :-( Už podruhé zklamání /předchozí Pomsta taky za moc nestála/, vypadá to, že Lee Child už ostré vystřílel, je to už 20.kniha a zjevně se těžko hledá nějaký smysluplný námět a zápletka, když to srovnám s Jatkami, Výstřelem, Volným pádem, Zásahem a jinými knihami z Reacherova tuláckého života... tohle byl skutečně dle mého názoru slaboučky odvar. Snad bude líp.

3DD!3
29.05.2016 5 z 5

Zapadlé městečko s podivným názvem uprostřed ničeho, 200 mrtvých a Reachera bolí hlava. Klasická pátračka s nečekaným objevem opačného pohlaví, který si možná nechá, možná ne. Child tentokrát flirtuje s darknetem a finální odhalení, čeho se to vlastně ti zlí hoši dopouštěli je hodně působivé. Řádně krvavé a mrazivé. P.S: Uvidíme jestli konečně zakotví nebo půjde dál, vsadil bych se že příští díl nás zavede do minulosti, to abysme napjatí vydrželi dýl.

pejty
24.05.2016 5 z 5

Jack Reacher a jeho další dobrodružství, které se opět přečte jedním dechem. Kniha není tolik akční a tak napínavá, jako některé předchozí díly, ale kvalitou se vyrovnává těm nejlepším v celé sérii.

pobijecmuch
19.05.2016 5 z 5

Tento díl je opravdu hodně povedený, tedy dobře napsaný. A dokonce se v tomto dílu Jack Reacher se svou novou přítelkyní ani nerozloučí. Příběhy Lee Childa prostě nemají konkurenci. A Rowlingová se může jít se svým Cormoranem bodnout. :-)

biki
11.05.2016 5 z 5

Po předchozím slabším příběhu je tu opět Jack Reacher v plném lesku a zase se plete do něčeho, po čem mu vlastně vůbec nic není. Musím také ocenit, že tentokrát na pátrání není sám a má velmi zdatné pomocníky, a taky že nepůsobí tak neprůstřelně, jako ve starších knihách. Rozuzlení příběhu je (aspoň pro mě) překvapivé a děsivé, byť ne úplně originální.

Lee Child
britská, 1954
1999  85%Jatka
2000  83%A přece nezemřeš
2000  84%Varovný signál
2001  88%Nezvaný host
2005  91%Výstřel

Kniha Odpočívej v pokoji je v