Ptáčník

Ptáčník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/bmid_ptacnik-yG7-25390.jpg 4 768 178

Jack Caffery série

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Birdman , 2000

Kamil2
27.02.2016 4 z 5

Kniha je natolik drsná, že jsem měl chvílemi pocit, že ji nepsala žena, ale nějaký sadista. Dvě třetiny to byl solidní thriller na lepší tři hvězdy, tu čtvrtou přidávám za posledních cca 80 stránek, kdy jsem při čtení napětím téměř nedýchal.

Magnovak
23.02.2016 2 z 5

Jsem v půlce a ... jako fakt?? Asi jsem už fakt ujetá, ale mě to nebaví. Ten hlavní motiv, který všichni považují za šokující a nechutný a nic pro slabé povahy.. Meh. Super nápad, zpracování ale hrozný. Vždyť to by de dalo tak krásně rozepsat do opravdu nechutných detailů a nic.. Jak se blíží něco "fujfuj" začínám se těšit a říkám si, že by už konečně? A nic. Nuda. Hlavní postava je idiot. Ani v půlce knihy si nedokážu ihned vybavit jeho jméno, Jeff nebo Javk? Něco od C.. Jeho kolegové jsou kreténi. Postavy jsou málo vykreslené, mám ráda propracovanější charakteristiky. Téměř všechno v ději je předvídatelné. Dočtu to, ale pokud to v tomto duchu půjde i v druhé půlce, další knihy si rozhodně nekoupím. A to jsem se Ptáčníkovi bránila, protože jsem lehce přecitlivělá, ježto jsem v očekávání a dala jsem na doporučení "radši s tím počkej.." No nic, po brutalitě se holt musím poohlédnout na severu. Tohle je prostě fakt špatně napsaná detektivka.

PetK
15.02.2016 5 z 5

Série s Jackem Cafferym není nic pro slabé povahy. Nicméně velmi čtivá a strhující kniha a linie příběhu hlavního hrdiny je (především v dalších dílech) velmi dobře promyšlena.

rubit
12.02.2016 3 z 5

Po Pancence moje druhá kniha od M. Hayder. Panenka byla pouze nechutná, jinak to byl standartní příběh, dokonce ke konci i poetický, Ptáčník je vedle toho ještě velmi brutální a sadistický, na mě už toho bylo zbytečně moc. Příjde mě, že autorka chtěla šokovat za každou cenu. Také mě překvapilo, že jsou obě knihy napsány úplně jiným stylem, jako by to psal někdo jiný. V Ptáčníkovi je děj vyprávěn v minulém čase, téměř na každé stránce vystupuje J. Caffery, Panenka je v přítomném časem a hlavního detektiva tam takřka nepotkáte. I když jsou knihy od M. Hayder velmi oblíbené, nemohu se k této spisovatelce nějak přiblížit. Nevzdávám to ale, ve srovnání s jinými knihami stále lepší průměr, tak v budoucnu zkusím přečíst ještě něco dalšího.

Icequeen
08.02.2016

Tá žena sa nehanbí písať ako plnohodnotný zvrhlík a neotravuje s nasilu našróbovanou romantikou (nešvár prevažne ženských spisovateliek). Hurá!

Mates84
01.02.2016 3 z 5

Tak nevím ...podle hodnocení a všech nadšených komentářů jsem se na to tak těšila, sehnala jsem si hned více dílů, abych mohla hned přejít na další ( ideální víkend venku škaredě, tak šup do postele s napínavou knížkou...), ale ve výsledku jsem z toho taková rozpačitá. Nemohu říct, že by kniha byla špatná, ale asi jsem po přečtení všech těch kladných recenzí čekala více....

krisstus1961
14.01.2016 5 z 5

Výborná kniha,která opravdu není pro citlivé povahy,zajimavá a plná neočekávaných zvratů vyšetřování až do konce.Naprosto reálný příběh se vším všudy,včetně složitosti "mindráku" detektiva Cafferyho...
Neznal jsem tuto spisovatelku,ale rázem se včlenila mezi mé nejoblíbenější.

Iva B.
09.01.2016 3 z 5

Ufff.. výborné a nic pro slabší povahy :-).

KačkaTT.
06.01.2016 5 z 5

Knihu teprve čtu, jsem asi v polovině, ale už teď vím že je opravdu dobrá :-)

ewisek22
20.12.2015 5 z 5

Mé první setkání s Mo a hned po přečtení knihy jsem si autorku uložila mezi mé oblíbené. Kniha je výborná, morbidní a má vše, co od pořádného thrilleru očekávám. Ke konci kniha měla tak rychlý spád, že jsem oželila i spánek po noční...musel jsem vědět, jak to dopadne:) Je to kniha, od které se jen tak neodtrhnete (teda pokud nejste "slabší nátury" a neudělá se vám špatně...) A to téma je vyloženě nechutné a nezvyklé a....těším se na další knihy Mo:)) Dávám samozřejmě plný počet...tady nejde dát ani nic jiného...

Kamienkova33
15.12.2015 5 z 5

Konečne dobré krimi!

konicekbily
10.12.2015 3 z 5

Trochu moc drastické!

TomK
01.11.2015 5 z 5

Tohle byla bomba :) Mo se právem zařadila mezi mé oblíbené spisovatele, kniha má spád, je napínavá a její popisy jsou místy brutálnější, což mi opravdu nevadí :D :) jediné co bych vytkl, tak v půlce mi některé místy přišly trochu zdlouhavé, ale vzhledem k tomu, že jste od začátku napjatí jak to dopadne, tak pár takových míst pomalu ani nepostřehnete a necháte se unášet skvěle napsaným dějem :) jsem zvědavý na její další počiny :)

MartinL
19.10.2015 4 z 5

Oproti nedávno přečtené Ženě v kleci méně čtivé. Přesto zajímavá a místy poněkud drsná krimi.

ptoček
10.10.2015 5 z 5

Jedním slovem DOKONALOST :-) za 2 dny přečeno, nešlo přestat, napínavé, šílené...opět jsem chvílemi zapominala dýchat. V polovině knihy si člověk myslí že VÍ, a nakonec neví vůbec NIC. Šílené téma, mrazilo mě stejně jako v Pečovateli, Unesené, Rituálu a Panence.

Dumicek
10.10.2015 5 z 5

Tak teda též musím pět chválu :) kniha je naprosto super! Nemám k ní vůbec žádné výhrady...Autorčiny knihy jsou všechny skvělé, ale tato první je opravdu nejlepší kterou zatím napsala.Téma bylo občas trochu nechutné a zvrácené až se mi chvílemi dělalo špatně, ale to prostě k takovýmto knihám patří...

Veeris
08.10.2015 5 z 5

Super, jedna ze spisovatelek u ktere vim, ze nezklamou ani dalsi knihy. Ten konec byl naprosto skvely a dost drsny.. essexe mi bylo lito.. urcite chci dalsi dila od teto autorky

Lucina88
23.09.2015 5 z 5

BRILANTNÍ! Autorka se zařadila právem do mé knihovny a stala se mou oblíbenou. Napsané zlehka, žádná ztížená a otravná souvětí. Čteno jedním dechem. DÍKY Mo!

venaden
23.09.2015 5 z 5

Četla jsem ji podruhé a opět jedním dechem!

ZdeninaK
17.09.2015 5 z 5

Jacka Cafferyho má snad před očima každý, kdo knihu čte! Simpoš, co má šmrnc! Příběh je strhující a dosti reálný. Nutné číst před Pečovatelem, jelikož je to dokonalá dvojka knih na sebe navazujících.

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Mo Hayder