Ptáčník

Ptáčník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25390/bmid_ptacnik-yG7-25390.jpg 4 769 769

Jack Caffery série

Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení.

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Birdman , 2000

Rawar
06.09.2015 5 z 5

Je to dost skličující čtení. Ať hovoříme o případu, který je opravdu obludný a nebo o Cafferyho osobním životě. Všechno se to v různých situacích proplétá ale nikdy to není příliš veselé. Přesto se nejedná o zcela suchou literaturu, bez špetky legrace. Humor tam je zastoupen zřídka, ale o to více Vám sedne a udělá radost, když se zrovna mihne.

Nemyslím, že autorka musí být notně zvrácený člověk, leč tohle čtení opravdu není určeno pro slabší povahy. Pro každého kdo má rád hutné, temné krimi (ale žádny noir) s úchylným a zavrženíhodným pachatelem doporučuji ! Samotný Jack Caffery se ještě zcela neotevřel (první díl), ale už teď je mi mnohem sympatičtější než Harry Hole. Tenhle chlápek mi zkrátka sedí víc. Jednoznačně pokračujeme...

Colletka
02.09.2015 5 z 5

Moje první kniha od Mo Hayder. Dokonalý příběh, propracování a detailní popis metod vyšetřování.

radka73
20.08.2015 5 z 5

Nelze hodnotit nijak jinak, než 5ti hvězdami. Jdu dychtivě načnout další díl.

Markét.t
04.08.2015 4 z 5

Ptáčník byl skvělý!
Skvěle napsaný, čtivý.
Těch zvrácených a brutálních věcí jsem možná čekala více.
Od autorky si určitě ještě něco přečtu...

TheCiko5
02.08.2015 5 z 5

Je neuvěřitelné, s jakou energií je kniha napsána. Má to spád, má to nápad. Je příjemné, že autorka zavede čtenáře několikrát schválně do slepé uličky, a to z pohledu Jacka Cafferyho, což je velmi věrohodné a připomíná to skutečné vyšetřování. Mo se nebojí psát opravdu na dřeń. Její popisy Harteveldových nebo Blissových úchylek a jejich důmyslné znetvořování žen byly pro mě pár nocí noční můrou. Surové, ryzí, drsné, poctivé.

sabca
30.07.2015 4 z 5

Již jsem přečetla více knih od Mo Hayder a vesměs jsem dala 5 hvězdiček. Tady jsem musela jednu hvězdičku ubrat, protože to už na mně bylo moc. Obdivuji spisovatelku jak dokáže znovu a znovu vymýšlet zajímavé zápletky. Tak jak tu již někteří čtenáři píši i mě se více líbila Panenka. Komu však nevadí drsné a nechutné scény a´t po knížce sáhne.

ovpana
27.07.2015 5 z 5

Kniha má velmi svižný spád , má zajímavé postavy, nechybí sympatický detektiv ,ale není to nic pro slabé žaludky.

Šánka
16.07.2015 3 z 5

Drsné, nechutné, sadistické. Moje první od této autorky a i když mám thrillery a detektivky moc ráda, přijde mi, že kvalita popisu nechuťáren je na úkor děje. Já si rozhodně musím dát od těch úchyláků chvilku pauzu.

Ormos Atalia
14.06.2015

...v půlce jsem se přistihla, že mě čtení nebaví. Poté se to trochu "rozjelo", ale knížka mě moc nenadchla. Více se mi od Mo Hayder líbila kniha UNESENÁ.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Další kniha od této autorky která rozhodně stojí za přečtení. Je to druhá knížka od této autorky co jsem přečetl a zdá se mi ještě lepší než "Panenka".

nier
28.04.2015 2 z 5

Těšila jsem se na thriller ve stylu K. Slaughter, možná to byla chyba, protože i přes jistou podobnost, podle mě, kniha jejích kvalit zdaleka nedosahuje...asi jedna třetina knihy mě vůbec nebavila, poté sice přišlo zlepšení, ale koncem jsem si ten slabý dojem úplně zkazila, nelíbil - rozvláčný, zmatený a hlavně přehnaný...

jiri77
22.04.2015 2 z 5

Pro mě velké zklamání, dalo se to číst snad do první půlky, pak byl děj neúměrně natahovaný ,přesto ,že čtenář už ví ,kdo je pachatel. Hlavní hrdina ve mě nevzbudil velké sympatie a další případy určitě číst už nebudu.

šošon
30.03.2015 4 z 5

Při čtení jakoby vám něco tíživého klesalo na ramena a v útrobách ohýbalo žaludek. Atmosféru má kniha hutnou, velice rychle vás stáhne dovnitř - a vy máte za dva večery dočteno. Nejedná se o těžký příběh. Hlavní linie, jasné postavy, mírně předvídatelný děj, napětí a rychlost četby. Není to tak syrové, jak jsem čekal, není to tak mrazivé, jaké by to být chtělo. Ptáčník je standardní krimi, které nijak zvláště nevyčnívá z průměru - vraždy jsou asi trochu brutálnější, ale to je všechno. Kdo ví, možná jsem jenom po všech těch recenzích a ohlasech moc nafouknul vlastní bublinu očekávání. Rozhodně ale nelituji, Ptáčník přeci jenom nějaký otisk zanechá.

Kortexo
25.03.2015 5 z 5

Geniální román, který nemá konkurenci...

Lenka.Vílka
16.02.2015 5 z 5

Mohu litovat jedineho - ze jsem jako prvni od autorky cetla Panenku. Tahle serie je dokonala! Nerikam tim, ze Panenka byla oproti tehle hnize spatna (brutalnost, primost, popisnost), ale tohle byla proste prvni kniha, tady se i vysetrovalo! Konecne jsem se neco dozvedela i o Jackovi a ted ho mam jeste radeji. Serii doctu, o tom zadna a zarazuji ji mezi sve oblibene a doporucovane ;-)

martunka
31.01.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla po knize Panenka od téže autorky. Líbí se mi myšlenka zašívat obětem do hrudi malé ptáčky - to je pěkně zvrácený detail - to je originální. Pro mě je tahle kniha mooooc dobrá.

Křižík
22.01.2015

První knížka od této autorky, kterou jsem četla. Ani bych nevěřila, že to psala žena. Drsné, bestiální, sadistické, není to dobrá volba na četbu před spaním. Nicméně děj je dobře vystavěný, knížka je napínavá, dochází k nepředvídatelným zvratům, nejsou zde žádná hluchá místa. Konec - trochu zklamání, nechci napovídat, jak to skončí, ale ty zvraty jako ve Válce Roseových prostě nemám ráda (kdo četl, snad pochopí). Už se těším na další knížku autorky.

susanka1982
04.01.2015 4 z 5

Místy mi překlad připadal jak přes google :-) Jinak kniha dobrá, ale konec se nevyvedl.

cie
02.01.2015 5 z 5

Skvélá napínavá a drsná kniha!

guru
08.12.2014 3 z 5

Bolo to docela napínavé a určite to nebolo zlé dielo.
Ale záver mi prišiel extrémne rozťahaný, záverečná pätina knihy už bola len "akcia".
Tiež ma dielo nedokázalo nejako veľmi vtiahnuť.

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Mo Hayder