Ptáčník

Ptáčník https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182008/bmid_ptacnik-B0f-182008.jpg 4 768 178

Jack Caffery série

Některé zločiny nás šokují. Některé děsí. A některé předčí naše nejhrůznější představy... Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení. A to ještě nevědí, že vrah zanechal v tělech svých obětí malý suvenýr – a že vše provedl se zručností zdatného operatéra, byť poněkud zvrhlého... Oficiální vyšetřování se drží několika různých verzí, ale Caffery ví, že pravda je někde jinde. Ačkoli je si vědom, jak zrůdně geniální je jeho protivník, nepolevuje ve svém úsilí zjistit motiv vražd a odhalit jejich pachatele. Když se mu konečně podaří zahnat vraha do kouta, může celé město konečně vydechnout, že noční můra skončila. Nebo snad ne?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Birdman , 2000

Drahuš
01.01.2017 4 z 5

Chvílemi jsem přemýšlela, kde autorka na ty nechutnosti a zvrhlosti chodí. Jinak skvělá krimi, ušitá na míru pro milovníky drsných dektektivek. Určitě se k autorce vrátím.

ankaras
28.12.2016 5 z 5

Knihy této autorky mi doporučil manželský pár přímo v knihovně u regálů s krvákama :). Říkali, že nebudu litovat a nelitovala jsem. Určitě budu dál pokračovat.

MelodyFox
02.12.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila :) jako žena jsem ocenila maličkou milostnou zápletku a vztahový konflikt a příběh mi celkově dával smysl a líbil se mi.

hefa
01.12.2016 4 z 5

Psáno poutavě, nemohla jsem odtrhnout. Ale toho násilí, brutality a děsu až příliš, po Ptáčníkovi a Péčovateli nejsem přesvědčená že chci v sérii pokračovat. Komu to nevadí a dokáže se přes to přenést, doporučuji.

i_vanička
28.11.2016 4 z 5

Stijí za přečtení. Ze startu se o tom možná dá pochybovat, ale nabírá na zajímavosti, vzbuzuje zvědvost a roste napětí. Odlišností je sem tam brutalitální popis v některých pasážích. Chvíli jsem se musela zamyslet, zda to vůbec chci číst :), ale pak jsem to vzala na milost. Nakonec si myslím, že je to tam správně. Mo Hayder jednoduše čtenáře nešetří a nechává ty zvrhlosti působit napřímo.

Lenka40
27.11.2016 4 z 5

Tak moje první kniha od Mo Hayder . Nejdřív jsem si myslela ,že prostě klasika vrah vyšetřovatel .Chvilku z pohledu vraha chvilku z pohledu vyšetřovatele. Ale musím říct, že mě autorka překvapila ,takže ke konci docela nářez . A hlavně překvapení.

Aymira
17.10.2016 3 z 5

Namlsaná z Chrise Cartera jsem se vrhla na Mo Hayder. Tušila jsem, že půjdu o level níž a ono to tak skutečně je. Tím ale nechci a ani nemůžu říct, že by Mo Hayder psala špatné detektivky. Ptáčník je dobrá kniha. Přesto mi dělalo problém se do ní začíst a kdyby zhruba v polovině nepřišel zvrat v ději, asi bych se knihou horko těžko prokousala. Vše mi přišlo málo popsané - od postav, prostředí až po vraždy. Byly brutální, ale v podstatě v knize není ani jedno místo, kde by bylo dopodrobna rozepsáno, co vrah s obětí provádí. Hlavní detektiv Jack Caffery je sympaťák a v této knize se musí vypořádat se svoji minulostí, ale zase -nedokázala jsem si ho úplně vykreslit ve svých představách, protože nebyl dostatečně popsán.

motolka
11.09.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila. Sice jsem se tam občas ztrácela (asi blbej překlad), ale jinak byla napínavá a chvílemi i dost nechutná a zvrhlá. Vrhám se na druhý díl "Pečovatel".

Vicky26
24.08.2016 5 z 5

Pro mě je to bomba, jako všechny její knihy!
Stále mě dokáže překvapit!
Knihy čtu na přeskáčku, první Ostrov sviní, pak Panenka, Vlk, ted Ptáčník.
Mam koupené vsechny její knihy a už teď mě mrzí, že tak rychle ubývají. :(

haluz
12.08.2016 2 z 5

Tak nevím, ale přišlo mi, že paní spisovatelka se tak zabrala do toho, za každou cenu šokovat, že nějak zapomněla, že píše detektivku...

ERIK 2
31.07.2016 1 z 5

No tak toto je další spisovatelka, kterou připisuji k seznamu nečitatelným,zase veliké recenze a skutek utek,děj nezaživný.

bezzink
30.07.2016 1 z 5

Nakonec u 124 stranky koncim s touto knihou. Vazne nechapu, jak to muze mit tak vysoke hodnoceni. Obvykle prectu knihu behem nekolika malo dni, s touto se ale peru jiz 2 tydny! Pokud me kniha nechytne, davam tomu obvykle sanci do 100 stran a u tehle jsem se vazne snazila a cekala, kdy se to uz konecne zlomi, kdy se zactu, kdy me to zacne bavit. Bohuzel nic takoveho neprislo, zkratka ta kniha je strasne spatne napsana, neuveritelne nezajimava a celkova forma a gramatika me z nejakeho duvodu irituje. Taky charaktery postav jsou vykreslene (nebo spise nevykreslene) jak od zacka prvni tridy. Bohuzel toto je pro me velka slapota vedle.

NikaMirka
22.07.2016 5 z 5

Detektiv normalni? Ten by snad mel byt, kdyz honi vrahy. Zlocinec normalni? To by me zajimalo, co dle nekterych lidi znamena tedy nenormalni? Amatersky pristup detektivu? Spis bohuzel zavist a podlost nekterych detektivu. Proste zase nektere komentare nesouhlasi. Kniha je ctiva od zacatku do konce. Neni mozne ji nedocist, a to je znamka toho, ze jak napsana slova, tak pribeh je kvalitni. Libi se mi jak si Mo hraje s postavami, jeji knihy vypravi i jejich osudy, ktere jsou tak bravurne zakomponovane v celem deji, ze nejsou na obtiz. Rozhodne je dobre zacit postupne. Cely zivot hlavnich postav se pak rozviji jako ruze a na konci serie nema clovek pocit, ze mu nekde porad neco unika. Za me pet hvezdicek a jdu na dalsi dil :-).

trudoš
20.07.2016 3 z 5

Lepší průměr, pro mě však postrádající šmrnc, který by jej stavěl nad běžný standard angloamerické produkce. Detektiv normální, zločinec normální, vedlejší postavy normální. Jistě, je to bestiální a chvílemi i překvapivě drsné, protože Mo Hayderová si příliš neláme hlavu s životem té které figury, takže hlavou či panenstvím si do poslední stránky nemůže být jist nikdo. Jenže vyšetřovatelé ke všemu přicházejí s křížkem po funuse, díky čemuž se děj okatě natahuje a komplikuje. Ono paradoxně nebýt jich, román mohl klidně skončit už po straně sto. Ale divit se hrdinově detekční neschopnosti není proč, když vývoj událostí ovlivňuje jeho milostný život, přestože ten s ústřední zápletkou nic společného nemá. Snad jen že tuží charakter, ale dělat kolem toho tak hysterické tanečky mi šlo trochu na nervy. Alespoň že na posledních stránkách našel kuráž a přestal po sobě nechat šlapat. Hodně se mi ovšem líbil motiv se sousedem, který bohužel nakonec vyšuměl do ztracena. Škoda ho. Souseda i motivu.

ladynka
08.07.2016 3 z 5

Hodnotit jen samotné případy a jejich provedení, asi bych byla spokojenější. Co se týče zvrhlostí z knihy, může si autorka podat ruku s Val McDermid, takže si nemám nač stěžovat. Bohužel román sráží naprosto amatérský přístup samotných detektivů, nevyjímaje hlavního hrdinu. Budiž, tak nějak mohu čekat, že jiní detektivové jsou neschopní, aby pak mohla zazářit hlavní postava. Ale když pak dojde k tomu, že Cafferymu začne být podezřelý někdo proto, že se mu zdá divný, je to moc i na mě.
Vyšetřovatelé se metodou pokusů a omylů doberou nějakého výsledku, ale že by za tím byla nějaká systematická týmová práce? Nebo něco, co by se vymykalo nad samotné líčení zločinů a zázemí sériového vraha (vrahů)? Bohužel ne.
Moje hodnocení ovlivnily vzpomínky na minimálně o třídu lepší anglickou sérii s Carol Jordan s mnohem profesionálnějším přístupem. Jistě, hlavní postavy v ní jsou také trosky, ale pozoruhodné trosky.

miloslav0399
03.07.2016 5 z 5

Kniha, která se jen těžko odkládá. Ačkoli je vrah příkladně úchylný a autorka detaily nešetří, text nepůsobí nijak odpudivě, naopak má mimořádný spád a napětí. Jen jsem si marně přál, aby příběh skončil trochu originálněji, než se celou dobu nabízelo. Jinak jsem ale velmi spokojený a s Jackem Cafferym jsem určitě neskončil.

ElenaM
18.04.2016 4 z 5

Skvělá kniha, která se dobře čte. Má to spád a pořád se tam něco děje, je tam jen velmi málo hluchých míst. Zajímala mě hlavně z důvodu hodnocení tady na databázi a pak taky proto, že ji napsala žena. Je to opravdu zvrácené a brutální čtení. Autorka často zachází do nechutných detailů a už samotné téma je velice zvrácené. Na rozdíl od jiných detektivek, které jsem četla, tady u této víte, kdo asi vraždí a jak se to celé odehrává a možná právě proto jsem měla během čtení často skličující pocit - něco jako - vím, že se něco zlého stane, ale nemohu tomu nijak zabránit. Místy byl děj předvídatelný, ale nebylo to na škodu. Konec byl jak jinak než ve stejném duchu celé knihy - brutální a pro mě i trochu smutný. Postavy mi také nebyly protivné, ale naopak celkem sympatické. Hlavní postava Jack se potýká s osobními problémy z minulosti a také v přítomnosti, přesto neztrácí ostražitost. Naivně jsem si myslela, že se v tomto díle dozvím, zda svůj problém z minulosti vyřešil... ale autorka si to nechala zřejmě do dalšího dílu. Bude nějakou dobu trvat než knihu strávím, ale pak si určitě chci přečíst i další díl - Pečovatel.
Doporučuji, ale ne slabším povahám... a to, co bylo řečeno v ostatních komentářích o jídle - no raději bych také doporučila u tohoto čtení jídlo vynechat.

Hanina61
17.04.2016 5 z 5

S tím jídlem je to pravda... Při jídle si čtu běžně, tentokrát jsem to zcela bezmyšlenkovitě udělala taky, zrovna u jedné z mnoha drsných pasáží... a musela jsem obojího nechat... Takže opravdu: U Ptáčníka raději nejíst! :-) Jinak kniha skvělá, já si sice jako první přečetla Pečovatale, pak Unesenou a až potom Ptáčníka, a samozřejmě si nenechám ujít ani další díly, ale to vůbec nevadí. Na křehkou ženu, co se na nás tady dívá z fotografie, má Mo Hayder neuvěřitelně drsnou a zvrácenou představivost, ale taky dokáže neskutečným způsobem budovat napětí až do poslední stránky. No a Jack Caffery... v současné sobě asi můj detektiv číslo 1. Vřele doporučuju všem milovníkům hodně drsného a temného napětí. ;-)

kokos1
23.03.2016 4 z 5

Docela masakr, nedoporučuji při čtení požívat jakékoliv jídlo.

adelaska
17.03.2016 4 z 5

Tak to byla vážně chuťovka :-D knížka se mi líbila, čte se hodně rychle a jdu na další díly. Ale nedoporučuji při ní jíst...

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Mo Hayder