Ptáčník

Ptáčník https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182008/bmid_ptacnik-B0f-182008.jpg 4 768 178

Jack Caffery série

Některé zločiny nás šokují. Některé děsí. A některé předčí naše nejhrůznější představy... Detektiv Jack Caffery umí nahnat hrůzu i nejprotřelejším kriminálníkům, ale tentokrát už od začátku tuší, že ho čeká procházka peklem. Když je na opuštěném předměstí Londýna nalezeno pět mrtvol bestiálně znetvořených a sexuálně zneužitých žen, zavládne mezi přivolanými policisty zděšení. A to ještě nevědí, že vrah zanechal v tělech svých obětí malý suvenýr – a že vše provedl se zručností zdatného operatéra, byť poněkud zvrhlého... Oficiální vyšetřování se drží několika různých verzí, ale Caffery ví, že pravda je někde jinde. Ačkoli je si vědom, jak zrůdně geniální je jeho protivník, nepolevuje ve svém úsilí zjistit motiv vražd a odhalit jejich pachatele. Když se mu konečně podaří zahnat vraha do kouta, může celé město konečně vydechnout, že noční můra skončila. Nebo snad ne?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Birdman , 2000

Lorri
14.01.2021 2 z 5

Tak tady jsem se nemohla vůbec začíst. Většinou, pokud se nezačtu do 100. stránky, tak knihu vzdám, ale příběh měl potenciál a jsem ráda, že jsem ji i přes začátek dočetla. Hodně lidí píše, že příběh je drsný a vraždy brutální. Upřímně pokud by to takové nebylo, asi knihu ani nedočtu a zařadila bych jí ke klasickým "detektivkám". Zkusím ještě pečovatel, snad mě vtáhne do děje líp.

ivoiro
22.09.2020 5 z 5

Tohle bylo hodně slušné. Jdu hledat další díl.

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Detektivky od Hayder jsou dost drsné, ale dost dobré :-) No přečtěte a uvidíte :-)

Pauline23
26.08.2020 5 z 5

První setkání s Mo Hayder byla knížka Vlk a byla dost drsna, že jsem si musela dát chvíli oddych. Pak přišla ČV 2020 a vybrala jsem si knížku Unesená a ta se mi líbila, tak jsem si řekla že to zakončím knihou první. No opět hustý, drsný zvlášť nekrofilie. Takže Mo,dávám si zase na čas pauzu. Ale já se vrátím k Jacku Cafferymu. Za čas. Knihy jsou čtivé, takže do půlnoci čtu a čtu.

čef
26.08.2020 5 z 5

Autor v této knize rozpitvává motivy jednání nekrofilů, duševně velmi nemocných lidí. Na štěstí to nečiní pomocí dušezpytných úvah, ale popisy jejich činů, ne že by to takto šlo lépe pochopit. V této knize tedy není pro čtenáře žádný prostor pro pátrání po pachateli, ten je znám předem, ale o to jak to policie, tj. Caffery, zvládne. Nenudí, dobře se hltá v poklidu reálného světa.

monci6485
21.08.2020 5 z 5

Drsná detektivka. Pachatel je fakt prase, občas se mi zhoupl žaludek. Vyšetřování trochu komedie, ale smát se nebudete..
Odhalení vraha mi nevadilo. Nemám ráda, když se všechno dozvím na poslední straně. Těším se na další díl, tohle bude hodně dobrá série.

ZimníLidé
09.08.2020 5 z 5

Neříkám, že mi ptáčník nebavil, to zas ne...., ale občas to na mě působilo stroze. Detektiv jeden větší suchar než druhý (jeden byl totální blboun). Tak jasný, každý nemůže být vtipný jako Hunter nebo já :D. Vrahoun byl mega úchylnej. Jeho život poznáváme od puberty až do dospělosti (nuda to vážně nebyla), ale tak jasné je, že tam bude i menší překvápko... Místy tvrdé a nechutné. A pak se nemám bát chodit ven :D

jfialova
28.07.2020 4 z 5

Dobrá a čtivá detektivka, pravda, poněkud morbidnější, než bývá zvykem. Něčím ale autor v té přehršli musí vyniknout, tato autorka prostě si vybrala nechutné detaily, no. Pachatel je záhy odhalen, v polovině knihy jsem si říkala, co se proboha bude ještě dál řešit? A ono to nakonec bylo všechno kapku jinak, jak už to tak bývá. Do dalších dílů se určitě pustím.

Michelleta
24.06.2020 5 z 5

Mo Hayder mě velmi zaujala, pro mě první knihou od této autorky s názvem "Panenka", následoval "Pečovatel". Styl autorky a její syrovost mě nadchli a začala jsem chtít víc, až jsem objevila knihu "Ptáčník"! Dlouho jsem knihu vzhledem k datu vydání sháněla po antikvariátech, nakonec jsem měla štěstí a povedlo se, a to byl začátek zkázy, kdy jsem se pohroužila do dalšího temného a morbidního případu Jacka Cafferyho natolik, že jsem knihu od poloviny musela prostě dočíst, a tak jsem četla a četla až do půl páté ráno celou noc. Kniha byla velmi napínavá, děj nebyl předvídatelný, svižně utíkal a rozuzlení pro mě bylo velkým překvapením. Mo Hader se tak nejen díky této knize zařadila mezi mé největší literární oblíbence. Hodnotím plným počtem bodů, zatím se jednalo o nejlepší knihu od této mistryně morbidna :)

capricornus
05.05.2020 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se v rámci výzvy 2020 (autor - cena E.A. Poe) dostala k této autorce. Když pominu všechno ty hnusy, morbidity a zvrácenosti, tak kniha je čtivá, má děj i v osobní rovině vyšetřovatele. A na konci knihy stojí za zamyšlení jedna akce Jacka Cafferyho. Též si dám od autorky oddech (mol378), ale k sérii se jistě vrátím!

mol378
23.01.2020 4 z 5

Je to morbidní, drsné, velmi nechutné a opravdu kruté. Není to špatně napsané, napětí tam je, neočekávaný zvrat příběhu taky, ale nemůžu dát plný počet hvězd - autorka příliš těží z morbidních, slizských, krvavých a hnusných detailů, i když - na světě je všechno možné a psychopatů nepřeberně. Nedoporučuji k četbě tomu, komu vadí brutalita a kdo má bujnou představivost. Moje první kniha od autorky, před další si dám oddech.

Ava365
11.12.2019 3 z 5

Průměrný thriller. Jenom morbidita a sex nestačí.

Danago
04.11.2019 3 z 5

Tak moc nevím, chvíli mě to bavilo a bylo to napínavé. Když nám autorka odhalila kdo je pachatel, už to nějak ztratilo náboj. Dočetla jsem jen se setrvačnosti. Ani nevím, jestli se mám pouštět do dalších dílů.

berila
09.09.2019 4 z 5

Můj první kontakt s autorkou. Dobře napsané, dost nechutné a brutální. Hvězdu ubírám za příliš brzké odhalení pachatele (ů), pak příběh ztrácí na přitažlivosti.

Jiparis
31.07.2019 5 z 5

Vyborne cteni na leto.Spousta napeti, mnozstvi zapletek a zvratu , problem vyrovnani s s vlastni minulosti.

derminator
25.07.2019 5 z 5

Jednoduše skvělé!

nocnymotyl38
22.05.2019 3 z 5

noo ako dobre noo, asi som prekriminálkovaná :) ale v podstate to má všetko, až možno trocho moc toho tam je chvíľkami :) ale dám si ešte niečo od mo, to určite

E.kyticka
27.03.2019 4 z 5

Podle mého názoru, takhle má vypadat krimi thriller! Mimořádně napínavé čtení, které mě pohltilo a nepustilo, dokud jsem nebyla na poslední straně. Prostě bomba!

Frenkis
26.03.2019

Zajímavá kniha, trochu strašidelná co se týče popisu toho co vrah dělal s obětmi. Konec se mě zdál trochu více natažený, než bylo potřeba.

Umbinek
16.03.2019 4 z 5

Moc brutální, ale hodně mě kniha překvapovala :)

sérioví vrazi feťáci, narkomani

Mo Hayder