Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42362/bmid_ja-nebyl-u-tebe-kdyz-prichazelo-jar-leS-42362.jpeg 4 141 47

Agatha Christie se o tomto románu vyslovila jako o knize, se kterou byla plně spokojena, knize, kterou chtěla vždy napsat a jež měla v její mysli jasné obrysy. Napsala ji za neuvěřitelné tři dny, po kterých se dostavilo naprosté vyčerpání. Jde o příběh Joan, která prožívá osobní krizi ženy středního věku a snad i zde se Agatha Christie prostřednictvím své hrdinky svěřuje se svými pochybnostmi a obavami. Recenze byly velice příznivé, ocenily knihu jako čtivý psychologický portrét poutavě a působivě napsaný, a vyzdvihly schopnost autorky vypořádat se se složitou retrospektivní strukturou románu.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Brána

Absent in the Spring , 1944

FlLys
04.12.2016 5 z 5

V období, co jsem tuto knihu četla, jsem měla nekontrolovatelné záchvaty pláče. Myslím, že je hodně silná. Dost mě překvapilo, že lidé takhle stejně přemýšleli i tenkrát, měla jsem pocit, že nějaké sebestudium, sebezdokonalování a šťourání se ve svém nitru je výsada posledních let. Takže mi docela zásadně změnila pohled na svět. Doporučuji číst jen v případě, že je člověk připraven se v sobě pošťourat. Těžko říct, jestli není lepší žít v nevědomosti...

xelzax
03.09.2016 4 z 5

Moc pěkná knížka. V první třetině jsem nevěděla, jestli jí chci vůbec dočíst, jestli mi nehrozí smrt nudou. Ale čím hlouběji se hlavní hrdinka nořila do vlastního nitra a odhalovala svůj životní příběh, tím víc zajímavé to bylo. A závěr? Ke konci jsem tušila, že to tak dopadne a stejně mě to zklamalo. Nikdo není dokonalý. Doporučuji přečíst :-)

i_vanička
02.05.2015 4 z 5

Kniha mi posloužila jako inspirace k sebereflexi :-D

Audrey Nixon
30.12.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, dokonce možná víc než některé Christiiny detektivky.

RockMartina
08.11.2013 5 z 5

Kniha s jedním z nejkrásnějších názvů, které jsem kdy četla (v češtině tak krásně poetickým, v angličtině tak odporně jednoduchým). Hlavní hrdinka mi stále přípomínala mix paní Bennetové a paní Dallowayové:) Psáno typickým stylem Agathy Christie (ta se v tom prostě nezapře:)

Market = )
05.08.2013 5 z 5

Tahle knížka mě fakt dostala. Dovedu si představit, že to takhle dost často funguje v "normálním životě". Občas si na ten stísněný pocit z knížky vzpomenu i teď, po pár letech, to se mi moc často nestává.

nelcisko
25.09.2012 5 z 5

Začátek nijak zajímavý, ale s narůstajícím napětím, se kniha stává lepší a víc pochopitelnou. Člověk se pak začíná vžívat do všech situací a přemýšlí, jak by se zachoval na onom místě. U mně je asi problém takový, že spíš souhlasím s manželem hlavní postavy, než s hlavní postavou :D Ale celkový dojem z knihy je velmi uspokojivý :)