Italské jednohubky

Italské jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362854/bmid_italske-jednohubky-49a-362854.jpg 4 355 132

Italské postřehy série

Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty. Proč jsou italští staříci stále frajeři a jejich osmdesátileté manželky upravené šťabajzny? Proč nosí Ital malou peněženku? Proč se nebojí mluvit o lásce v jakémkoli věku? Proč jim asfaltově silná káva nezpůsobí infarkt? Proč respektují úřady i autority? Proč má horal něžnou duši? A čím je podle Italů známá naše krásná rodná česká hrouda? Proč se ke všem dětem chovají jako k vlastním? A proč si vůbec stále zpívají, i když mají pracovní soboty? O lehkosti i nelehkosti života v podhorském italském maloměstě, viděné nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka žijící v těchto končinách již třináct let s vtipem i nadhledem.... celý text

Toňula
15.04.2021 2 z 5

Nedočteno..asi jsem náročný čtenář, ale autorčin styl vyprávění mi vůbec nesedl, vtipné asi ano, ale vůbec mě to zaujalo..

Toru
13.04.2021 4 z 5

Asi 3x mi nepřišel vtip vtipem, ale kniha se četla moc dobře.

LaBobule
28.03.2021 5 z 5

Skvělé milé vyprávnění o životě v itálii. Poslouchala jsem jako audioknihu a byla jsem nadšená. Krátké vtipné příběhy.

Amneris
27.03.2021 5 z 5

Milé a vtipné příběhy Česky, která se s rodinou přestěhovala do Itálie. Pokud člověk hledá něco oddechového a pohodového, tato kniha je naprosto ideální.

Katrinreading
01.03.2021 5 z 5

Miluju Itálii a její obyvatele. Kdybych si měla vybrat jednu jedinou zemi, kam bych mohla jezdit na dovolenou, nebyla by to žádná exotika, ale právě Itálie se svým skvělým jídlem a hlavně věčně hlučnými, usmívajícími se a milými lidmi. Tahle kniha Itálii popisuje přesně tak, jak ji vnímám já. Moc jsem si čtení užila a určitě ji všem doporučuju.

vikidala
09.02.2021 5 z 5

Pohlazení po duši, kéž bych měla alespoň z poloviny takovou schopnost brát věci z té lepší stránky :)

NannyOgg24
31.01.2021 4 z 5

Velmi příjemná kniha. Humorná, ale netlačí na pilu. Paní nemá život jednoduchý, ale bere ho s nadhledem, jak bychom asi v dnešní době měli všichni. Hodně spokojenosti všem.

DeniseMarini
05.01.2021 5 z 5

Za mě naprosto super, humorné a osvěžující čtení - v této době obzvlášť důležité :-).

JancaMia
26.12.2020 2 z 5

Laskave fejetony z Itálie

drakamena
25.12.2020 4 z 5

Zpočátku trochu násilná snaha o humor za každou cenu. Postupně však autorka našla svůj styl. A nejlepší se nakonec ukázaly být právě laskavé příběhy spíše než ty humorné. Příběh o smutné rodině žijící v ubíjejícím domě podobném mauzoleu. Příběh o staříkovi s Alzheimerem. Příběh o duševně postižené dívce. Příběh boje s rakovinou samotné Marty. Postupem času jsem si knihu zamilovala. Spousta příběhů je skutečným pohlazením po duši.

takana
19.11.2020 2 z 5

Taková průměrná odpočinková kniha.

Jirinamac
08.10.2020 4 z 5

Vtipné zážitky Češky, která začíná žít s manželem a dětmi v Itálii. Krátké příběhy mě fakt pobavily a paní je mi moc sympatická. :-)

m_martina
28.09.2020 4 z 5

Lehce vtipná, úsměvná kniha, ale něco málo jí k dokonalosti chybí.

Ťapulka
10.08.2020 5 z 5

Za mě hodně příjemné odreagování! Knihu jsem si moc užila, usmála se, zasmála se, řehtala se, byla dojatá k slzám. I když jsem letos Itálii nenavštívila, jako bych tam byla. Z knihy na mě skočila ta italská dobrosrdečnost a přátelskost. Moc krásné! Určitě sáhnu i po dalších dílech, kterými proložím náročnější a vážnější četbu.

JankaV80
29.07.2020 2 z 5

Za mě "ani aj" ..... Kniha popisuje prostřednictvím jednotlivých příběhů život v Itálii. Je pravda, že díky krátkým příběhům se člověk dozví o Italech věci, které jsou zajímavé.
Nicméně nesedl mi způsob, jakým je kniha psaná. Bohužel už je to několikátá kniha od blogerky, která se mi stylem psaní nelíbí. Ale chápu, že převážné většině čtenářů a čtenářek se kniha líbí.

Peyka
27.06.2020 4 z 5

Parádní knížka. Relaxační, vzdělávací, a člověk se i zasměje. Osobně mě kniha opravdu pobavila. Navzdory tomu, co má autorka za sebou, je vidět, že je to optimistická a statečná paní. Napsala oddychovku formou blogu s typickým čecháčským humorem. Kolikrát jsem se upřímně smála až k slzám ("..chci prsa, ale
ta italská."..."půjdu asi za Piču."...musíte píchat tak třikrát denně.") Kdo četl, pochopí. :)

Lidi, co se sbalí a odjedou žít do jiné země, třeba jen na chvíli, nesmírně obdivuji. Sama žiju už několik let v Londýně a mám dlouhodobý vztah s Italem, takže vím, co to všechno obnáší. Má to své klady i zápory, ale nesmírně to člověka posune dál, co se týče mentality a pohledu na svět. A zjistíte, že ze světa ještě nezmizela lidská laskavost a pokora. :)

DanaKa81
05.06.2020 3 z 5

Moc milá knížka, která popisuje život v severní Itálii. Marta Kučíková je zkrátka výborná blogerka a její vtipné příběhy si určitě zasloužily knižní vydání

tami1
02.06.2020 4 z 5

Z knížky na mě dýchla vůně bylinek a horský vzduch mi pročistil hlavu. Blogové zápisky přetékají láskou k životu, lidem a Itálii. Jsou napsány laskavě, vtipně a s životní nadhledem.
Bavila jsem se!

karin4338
26.05.2020 5 z 5

zábavné, povznášajúce, roztomilé.

Lykke
02.05.2020 2 z 5

Úsměvné, sebeironické, přibližující italskou mentalitu, také chvílemi trochu nudné. Ale dál se určitě budu chtít víc dozvědět o Itálii, Italech a životě tam.