Italské jednohubky

Italské jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362854/bmid_italske-jednohubky-49a-362854.jpg 4 355 132

Italské postřehy série

Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty. Proč jsou italští staříci stále frajeři a jejich osmdesátileté manželky upravené šťabajzny? Proč nosí Ital malou peněženku? Proč se nebojí mluvit o lásce v jakémkoli věku? Proč jim asfaltově silná káva nezpůsobí infarkt? Proč respektují úřady i autority? Proč má horal něžnou duši? A čím je podle Italů známá naše krásná rodná česká hrouda? Proč se ke všem dětem chovají jako k vlastním? A proč si vůbec stále zpívají, i když mají pracovní soboty? O lehkosti i nelehkosti života v podhorském italském maloměstě, viděné nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka žijící v těchto končinách již třináct let s vtipem i nadhledem.... celý text

HanKasp
30.01.2018 4 z 5

Oddychové čtení, které můžete číst postupně, anebo se časem třeba vracet k jednotlivým příhodám a příběhům. Domnívám se, že je to dar mít takový životní optimismus a mnoho čtenářů jej určitě závidí. Možná, že ale opravdu stačí být jen na lidi kolem milý a zkoušet každý den vstávat s úsměvem na rtech. Hned se člověk bude cítit lépe.
Autorka píše kratičké příběhy všedního dne v podhůří italských Dolomitů. I přes to, že ne každý den je posvícení, drží si svůj životní optimismus. Musí být velmi těžké se přestěhovat z Telče (ano, přiznávám, je to jedno z mých velmi oblíbených měst; ČR) do ciziny a nemít kulturní šok.
Na druhou stranu, i přes optimismus vnímám v příbězích i občasné předsudky, které mi v některých příbězích rezonovaly a krapet i vadily. Ale zas na druhou stranu na příběh dam, co pečují o blaho jiných lidí, kteří nejsou tolik sociálně stabilizovaní, nebo na příběh "staříka", který je pro svou ženu i stále velmi užitečným, tak na ty snad nikdy nezapomenu.

Autorce k tomu všemu přeji zdraví a ať se jí drží i štěstí a napíše ještě spoustu podobných příběhů.

mariva
25.01.2018 5 z 5

Báječné humorné příběhy Češky žijící v Itálii, kterým se čtenář musí smát nahlas (v čekárně u lékaře na mě dost divně koukali), přecházejí i do vážných témat, kdy má člověk slzy v očích. Nezdolný optimismus a humor autorky ale vítězí a zanechává příjemný pocit z četby. Nedalo mi to a vyhledala jsem si autorčin blog a s chutí si čtu její další příběhy.

olejnice
19.01.2018 5 z 5

Vtipné.. příjemné čtení.
“Něco jako Pokemon ne ? Ptam se maleho syna. Chce vyrobit karnevalovou masku.. jo, jsou tři -Pikaču, Rajču a Piču. No, a já bych šel za Piču. “

suvik
15.12.2017 4 z 5

Koupila jsem mamce pod stromecek uplne nahodou, chtela jsem jinou knihu, ale po otevreni v knihkupectvi me nezaujala, tato naopak pro me neznama knizka i autorka (blogerka tedy, jak ctu) naopak ano. No a jeste jsem ji nedarovala a priznam se, ze mam ze 2/3 precteno, je to takove lehke, vtipne cteni, rozhodne ne hloupe ovsem! Moc me bavi, je to hezky vypointovane a ty kulturni rozdily zajimave. Takze pro me prijemne prekvapeni a mmch moc pekna obalka!

DBoudna
10.11.2017 5 z 5

Knížku jsem zakoupila úplně náhodou, jako dárek pro kamarádku, jelikož miluje Itálii. Zaujala mě, že je psaná Češkou žijící v Itálii. Po pár stránkách jsem zjistila, že si ji chci určitě dočíst, jelikož humor a nadhled nad místním životem mě začal bavit hned od první stránky. Takže doporučuji pro čtenáře, kteří třeba zrovna čekají na svého partnera v čekárně u lékaře a chtějí si jen tak u čtení sem tam zasmát a říkat si, že pohled na svět s úsměvem a nad věcí je opravdu lepší ... :-)

alzbeta1301
07.11.2017 5 z 5

Moc a moc se na tuto knihu už dlouho těším! Prozatím jsem měla jen to
potěšení pouze z blogů Marty Kučíkové, kde jsem mohla ocenit její pozorovací a vypravěčský talent a hlavně její jemný smysl pro humor. Knihu si určitě koupím a ano, profil zde jsem si založila jen proto, abych mohla kladně ohodnotit spisovatelský talent Marty Kučíkové, stejně jako čtyry dámy přede mnou, které se mnou blogy Marty hltají

ZorkaSiniSek
07.11.2017 5 z 5

Ziju v Italii sice na druhe strane Dolomit nez Marta, ale spoustu scenek vidim uplne zive

Batuška
06.11.2017 5 z 5

Marty veselé blogy čtu jedním dechem, stejně tak její famózní knihu Italské jednohubky. Při čtení mi tečou slzy smíchu a můj italský přítel je zvědavý, čemu se to stále směji? Neumím mu to přeložit :) :) :) ... jednoduše absolutně výjimečný humor naší Marty :) a toto dílo se jí opravdu povedlo.
Kniha je psaná pro lidi, kteří mají ze života radost, ne pro ty jako je "lavacourt".
Nás co milují život, lidi, humor a Itálii je hodně, takže ... těším se na další jednohubky od Marty.
FANTASTICO ... MI PIACE MOLTO ...GRAZIE ANCORA

klaraze
06.11.2017

Kniha mi připomněla hodně vlastních zážitků z Itálie. Krásně se čte, autorka humorně přibližuje italskou mentalitu, která se tak liší od české. Kdokoli, kdo jede do zahraničí, by se měl připravit na to, že se lidé chovají jinak, protože tak to u nich zkrátka chodí. Nejde o to na jiné chování nadávat, ale vidět za ním určité tradice, způsob života. Což se Martě čtivou formou velice povedlo. Určitě doporučuju knížku každému, kdo se chce zasmát, zároveň i těm, kteří chtějí Italy (nebo aspoň ty ze severu) trošku pochopit. A Martě přeju hodně dalších krásných a čtivých blogů, spokojených čtenářů a když už kritiků jejího psaní (objektivní kritika je pro autory velice důležitá, neboť pomáha jejich růstu), tak těch, kteří umí správně psát česky...nejlepší je kritizovat někoho, ale pak psát s hrubkami...

Blanka520
06.11.2017

Konečně vyšla knížka Marty Kučíkové s jejími blogy o Itálii. Krásně psané, neuvěřitelně citlivé a lidské povídání, člověk se zasměje i si pobrečí. Marta výstižně zachycuje italskou mentalitu, lidičky na italské vesnici, její humor chytá za srdce. Upřímně doporučuji všem, kteří se chtějí dovědět o Itálii něco jiného, než co je psáno v průvodcích či kuchařkách. Dík Marto, moc se těším na další blogy a samozřejmě i na pokračování knížky. Tuhle jsme přečetly jedním dechem já i moje 80-tiletá maminka.

Sehnalova
06.11.2017

Kniha pani Marty Kucikove je moc mile pohlazeni duse, plna lidskosti. Autorcin laskavy pohled na zivot v Italii a lidicky kolem sebe je mi velmi blizky a prijde mi zabavny i proto, ze i ja znam tu italskou mentalitu a mam k ni blizko. Kdo by cekal cestopis, sbirku anegnot a nebo kucharku, bude mozna zklaman. Zato najdete v knize plno krasne ,,cloveciny,, . Tesim se na dalsi dilo od Marty Kucikove !

lavacourt
05.11.2017

Očekávala jsem od knihy trošku více humuru a poznání rozdílů mezi Čechy a Italy. Pár knih, kdy popisuje cizinec život v nové zemi jsem četla, ale tady jsem se, bohužel ani moc nezasmála, ani se nic moc nedozvěděla. Některé kapitoly jsem takřka prospala. Zdá se, že na knižním pultu kniha, která tam vlastně vůbec neměla být. Kniha, která se neprodá ani na bazaru (takových jsem zde měla víc a nic). Přebal a grafika super. Zlákaly mne.