Italské jednohubky

Italské jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362854/bmid_italske-jednohubky-49a-362854.jpg 4 355 132

Italské postřehy série

Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty. Proč jsou italští staříci stále frajeři a jejich osmdesátileté manželky upravené šťabajzny? Proč nosí Ital malou peněženku? Proč se nebojí mluvit o lásce v jakémkoli věku? Proč jim asfaltově silná káva nezpůsobí infarkt? Proč respektují úřady i autority? Proč má horal něžnou duši? A čím je podle Italů známá naše krásná rodná česká hrouda? Proč se ke všem dětem chovají jako k vlastním? A proč si vůbec stále zpívají, i když mají pracovní soboty? O lehkosti i nelehkosti života v podhorském italském maloměstě, viděné nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka žijící v těchto končinách již třináct let s vtipem i nadhledem.... celý text

TGM
25.06.2019 5 z 5

Takhle má podle mě vypadat oddychové čtení - vtipné a lidské.

Verpax
19.06.2019 4 z 5

Pekna a milá kniha na dovolenou.

Terie
06.06.2019 4 z 5

Milá a vtipná oddechovka :)

dom.ini
16.05.2019 3 z 5

Tohle byla opravdu jednohubka. Bylo to přijemné odpočinkové čtení, v mém případě poslouchání, protože jsem měla knížku v audioverzi. Ale trochu mi vadilo, že byly jednotlivé příběhy vytrženy z kontextu a nedovedla jsem si tak o autorčině životě v Itálii udělat nějakou komplexnější představu. Ale knížka to byla celkově fajn, i když konec byl takový hořkosladký.

Estudiante436
30.04.2019 5 z 5

Vtipná oddechová kniha.

ses3
26.04.2019 5 z 5

Oddechové čtení, knížka se mi líbia moc. :-)

roso.mak
08.04.2019 3 z 5

Více bych ocenila, kdyby byly fejetony srovnané trochu víc časově, ale jinak to bylo zábavné a lehké čtení.

Vesmich
23.03.2019 3 z 5

Bylo to náhodné setkání a vlastně celkem příjemné. Kniha je to dobrá do čekárny, vlaku, k výplni času u registru vozidel a tak. Při líčení pokusů vyřídit něco v italském úřadě mi vyvstaly ve vzpomínkách mé vlastní pokusy o vyřízení čehokoliv i na poště.

ladna
18.03.2019 5 z 5

Prostě úžasná kniha. První přiběhy jsem se pořádně nasmála. Chcete si zlepšit náladu? Přečtěte si tuto knihu. A je v ní i plno inspirací...italských????.

Zuzmenda
11.03.2019 5 z 5

Tohle bylo hrozne mily cteni. Dlouho jsem se u knizky tak nenasmala.

ZuK1
05.03.2019 5 z 5

Pohlazení na duši ... asi nikdy v životě jsem se u žádné knížky tolikrát nahlas nesmála!
Laskavé, milé, úžasně vtipně napsané postřehy, se spoustou zajímavých informací ...
Navíc v knížečce s moc hezkou grafickou úpravou a originální vazbou.

ňosa
02.03.2019 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení, ideální na dovolenou

Sandruš
23.02.2019 5 z 5

Vtipná, čtivá, zajímavá. Pohodové čtení na sobotní odpoledne. :)

Allla9
15.02.2019 4 z 5

Vtipně napsaná knížka ze života Marty v Itálii.

Karolína52
13.02.2019 5 z 5

Milé, vtipné, zajímavé, opravdové ze života. Moc se mi postřehy Marty Kučíkové z pobytu v Itálii líbily.
Těším se na pokračování.

peter4567
09.02.2019 3 z 5

mila knizocka len trosku humor na silu tvoreny aby to vyznelo vtipne. kedze to bolo ako blog tvorene tam sa to hodilo. odporucam radsej Katherine Wilson Neapolsku svokru.

marwinmh
08.02.2019 5 z 5

Mile, lehce a s laskavostí popisovaný život a s ním spojené slasti i strasti v Itálii. Jednotlivé kapitoly pohladily po duši.

em75
05.02.2019 5 z 5

Jediná vada na téhle knížce je,že je tak krátká. Nekonaly neustálé výbuchy smíchu,i když nějaký byl. Ale pořád jsem se usmívala,jak mě knížka plná optimismu nádherně hladila po duši. Ještě i při vzpomínce na ni mám příjemný pocit. Prostě SUPER. Už se moc těším na druhý díl a byla bych moc ráda,kdyby takových knih paní Kučíková napsala ještě víc..

Jaruš7
24.01.2019 4 z 5

Pohodové čtení, zahřívá to ego, to české, které se v cizině nezpronevěří českému humoru.
Citace:" V cíli pochodu padám únavou na zem, nevstanu ani za zlaté italské prase. Zrada. Alpští myslivečtí muzikanti spustili, trošku disharmonicky, nějakou skočnou.
Parta sedících spokojených rodičů povstala, vstávám také, a abych ukázala nezničitelnost české ženy, začínám tancovat jako první.
A jako jediná.
Hrají totiž italskou hymnu."

Dolomity v pořadí už třetí kniha z této oblasti za poslední půl rok.
Maličkosti tvořící pestrý život s úsměvem a srdcem na dlani.
Hezký.

Skarny
17.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka, která vám vlije do žil dobrou náladu.