Italské jednohubky

Italské jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362854/bmid_italske-jednohubky-49a-362854.jpg 4 355 132

Italské postřehy série

Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty. Proč jsou italští staříci stále frajeři a jejich osmdesátileté manželky upravené šťabajzny? Proč nosí Ital malou peněženku? Proč se nebojí mluvit o lásce v jakémkoli věku? Proč jim asfaltově silná káva nezpůsobí infarkt? Proč respektují úřady i autority? Proč má horal něžnou duši? A čím je podle Italů známá naše krásná rodná česká hrouda? Proč se ke všem dětem chovají jako k vlastním? A proč si vůbec stále zpívají, i když mají pracovní soboty? O lehkosti i nelehkosti života v podhorském italském maloměstě, viděné nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka žijící v těchto končinách již třináct let s vtipem i nadhledem.... celý text

Danka1975
26.04.2020 3 z 5

Milé, oddychové, humorné, ale i s hlubší pointou k zamyšlení, i když to není prvoplánové. Do této situace a po přečtení předešlých knih dobrá volba!!! :-). . . Marta má lehkost psaní, humor, sebeironii. . .mnohé díky tomu vám poodhalí a vysvětlí italskou mentalitu, kterou nelze nemilovat :-). . Nevrdím, že se někdy autorka neopakuje, ale rozhodně to není na závadu. . .můžete číst v pohodě a v klídku po kapitolách. .dát si pauzu a pak se k tomu vrátit. . taková trochu styl Halina Pawlowská, i když je mi jasné, že Marta je originál :). . . .Doporučuji!!. . . mám tu i Dvojhubky, tak z nějakou dobu po nich určitě šáhnu :-).. . . . PS, abych nezapomněla. .!!!!..dost dobré zpracování vazby a vizuální stránky, tvrdé desky apod :-). .PS 2..a že ráda vářím, tak jsem si zapamatovala pár vychytávek z italské kuchyně :-)

Pablo7
28.03.2020 4 z 5

Název vystihuje celou knihu. Jsou to opravdu takové italské jednohubky. Je to slušně a vtipně napsáno. Autorka sama sebe nebere příliš vážně a má smysl pro humor. Itálii a její obyvatele si evidentně zamilovala. Občas se trochu opakuje. Je to zkrátka kniha složená z blogů. Jako oddechovka to je dobrý.

hapac
19.02.2020 3 z 5

Pro mne milé postřehy z milého místa - Itálie. Čtivé, vtipné, zkrátka fajn.

martinkaLLL
04.02.2020 4 z 5

Pěkné a oddechové čtení. Občas jsem se musela i zasmát.

jaroiva
22.01.2020 3 z 5

Kdybych knihu přirovnala k jídlu, šlo by o trochu rizota, které zachutnalo, zasytilo, ale druhý den už nevím, co jsem jedla. Zkonzumovala jsem, chvilku se zabavila, ale nic hlubšího to ve mně nezanechalo.
Ale četlo se to dobře.

Falda
05.01.2020

Příjemná kniha, která neurazí. Byla to opravdu taková jednohubka na pár hodin čtení. Příběhy byly úsměvné a některé i více pobavily. Určitě dám časem i druhou knihu.

Veruci
02.12.2019 3 z 5

Zkrátka jednohubky. Sezobnout jich pár na ochutnání je fajn, za oběd ale nevydají.

mazlak
25.11.2019 3 z 5

Veselé i neveselé, obyčejné i humornější příběhy ženy z Česka žijící v Itálii. Pár humorných příběhů se tu najde, ale jinak obyčejný příběh člověka.

kudrdlinka
23.11.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a bylo tom příjemné. Kniha je opravdu psaná s humorem a nadhledem, ikdyž došlo taky na vážnější témata, a dává nám nahlédnout do života obyčejných Italů z pohledu jedné české Marty.
A vzala jsem si z toho jedno ponaučení - měla bych víc chodit :)

BuchtaMaková
20.11.2019 3 z 5

Spíše takové deníkové záznamy. Nic moc zásadního se v ději nestane, postavy se nikam neposouvají, je těžké si k nim utvořit vztah. Autorka má příjemný styl psaní, ale na knížku se mi to zdá málo. Nebylo mi ani sympatické, jak se autorka občas jakoby shazuje (zřejmě v domnění, že si tím získá sympatie).

iveta3689
17.11.2019 4 z 5

Jsou to krátké střípky ze života, jakoby deníkové záznamy. Je to oddychové čtení, lehce napsané. Je vhodné ji číst jako zpestření mezi jinými žánry, protože při čtení v kuse mi připadají příběhy na jedno brdo. Pokud ale má někdo rád tento druh literatury, pak je to dobrá volba.

iceVS
08.11.2019 5 z 5

Do čekárny k zubaři opět ideální čtení. Ani mi nevadilo, že jsem čekala dlouho. fgr¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨!!!!!!!!!Y
Jestli se kniha líbí i mé kočce, co se právě prošla po klávesnici, musíte ovšem posoudit sami :-)

Efča59
29.10.2019 4 z 5

Jedna z mála knih, které vznikly na základě blogu a dají se číst i jako kniha. Vtipné, úsměvné a italsky potřeštěné.

janasim
29.10.2019 5 z 5

S knihami blogerů se v poslední době roztrhl pytel. Ne všechny jsou povedeně zpracované, přestože jejich téma i obálka knihy vypadají velmi poutavě. Naštěstí to neni případ jednohubek. Vtipné, humorné čtení a k tomu příjemný papír, fond písma a i obálka.

JFK117
04.09.2019 3 z 5

Blogy na blog, fejetony do novin a beletrii do knih. Některé formy psaní v tištěné podobě prostě nefungují.

VIPmag
10.08.2019 4 z 5

Zábavné, psané s pokorou a životním nadhledem. Příjemné čtení.

hankabe
08.08.2019 5 z 5

jen bych opakovala předchozí hodnotící.. zkrátka líbilo;)

orson
02.08.2019 4 z 5

Tuhle knížku povídek jsem si koupil na dovolenou v Itálii a rozhodně jsem nebyl zklamán. Vtipné milé povídky české Marty, co se s manželem přestěhovala do Itálie.

Esme8
07.07.2019 5 z 5

Itálii mám ráda a po přečtení téhle knížky, mám chuť se hned přestěhovat. Moc milé a vtipné vyprávění.

ETEL2018
27.06.2019

Milá kniha která stojí za přečtení.