Italské jednohubky

Italské jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362854/bmid_italske-jednohubky-49a-362854.jpg 4 355 132

Italské postřehy série

Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty. Proč jsou italští staříci stále frajeři a jejich osmdesátileté manželky upravené šťabajzny? Proč nosí Ital malou peněženku? Proč se nebojí mluvit o lásce v jakémkoli věku? Proč jim asfaltově silná káva nezpůsobí infarkt? Proč respektují úřady i autority? Proč má horal něžnou duši? A čím je podle Italů známá naše krásná rodná česká hrouda? Proč se ke všem dětem chovají jako k vlastním? A proč si vůbec stále zpívají, i když mají pracovní soboty? O lehkosti i nelehkosti života v podhorském italském maloměstě, viděné nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka žijící v těchto končinách již třináct let s vtipem i nadhledem.... celý text

lalela
20.04.2022 5 z 5

Skvělá oddechová knížka ze života Itálie. Mě, jako milovnici všeho itaského moc potěšila, je psaná tak lehce a prokládaná italskými slovíčky, italskými recepty, tradicemi, postřehy. Prostě Italský odpočinek jak má být. Ještě sleničku Proseca a šum moře do uší

bamba
12.04.2022 5 z 5

Mne sa to nesmierne páčilo aj s kúskom Talianska. Oceňujem, že talianskej kuchyne a najmä receptov tam nie je veľa.

DuncanIdaho
02.04.2022 4 z 5

Lehké, mírně vtipné čtení. Pro odreagování, zlepšení nálady nebo pro odlehčení po nějaké náročnější knize je tato kniha dost dobrá. V budoucnu si nějakou další knihu od pí. Kučíkové přečtu.

Cher
13.03.2022 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Bylo to vtipné a hezké čtení o životě v Itálii z pohledu Češky.

Sandalkar
21.02.2022 4 z 5

Mile, vonave a krupave cteni jako cerstva italska bagetka.
Pribehy v hlave dlouho nezustanou, ale pohodu kniha udelat umi.

Aliii
07.02.2022 4 z 5

Střípky k každodenního života se vším, co k němu patří. Autorka i knížka mě mile překvapily a s každou kapitolou na chvilku přenesly do mnou oblíbené Itálie.

Buchtičkajani
29.01.2022 4 z 5

Vtipný, milý, čtivý, oddychový a ze života...

Nuttelka
29.01.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Milý, vtipný, oddychový poslech :-)
Doporučuji všem, kteří se chtějí odreagovat...

lucakuca
22.01.2022 4 z 5

S italskou elegancí a s českým vtipem pobaví, dojme, poučí a otevře oči.
Ze života o životě.
"Zemřel ve středním věku. Bylo mu 75 let."

lucifess
21.01.2022 4 z 5

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní čekala. Některé pasáže byly horší, ale místy jsem se pod rouškou ve vlaku cestou do práce fakt hodně nasmála. Pravděpodobně to bude i mojí velkou láskou k Itálii jako takové.
Jen co Marta napsala, že se se sousedy šli seznámit s lahváčem a makovýma buchtama, bylo mi jasné, jak to dopadne. Druhý bod, který mi uvíznul, že jsem se hodně smála bylo při historce s kosou v krámě.

_Michelle_
11.01.2022 4 z 5

Příjemné čtení o životě. Bez zbytečných příkras, bez balastu, avšak s elegancí a s humorem. Prostě čtivé vyprávění jedné sympatické Češky o jejím životě v Itálii. Kniha splnila veškerá má očekávání a jistě si s radostí přečtu i pokračování.

Rosana
07.01.2022 2 z 5

Tak tato kniha me vubec nechytla. Po par stranach ji odkladam, takze ani ten druhy dil nebudu zacinat cist. A to jsem se na ni tesila, vzhledem k vysokemu hodnoceni zde a vzhledem k recenzim na konci knihy. Rozcilovaly me hlavne zkomoleniny ceskeho jazyka, a zdrobneliny. Na ty jsem vysazena.

Kaja1
20.12.2021 2 z 5

Skutečně jednohubka, čekala jsem vtipnější historky, nějak mě to neoslovilo.

kuky921
24.09.2021 3 z 5

Prima oddychovka, na počátku legrace, poté už jen příběhy. Potěší, ale neuchvátí.

LucySmile
30.08.2021 1 z 5

Nedočteno... Vtipné ano, ale ne dost pro mě. Čekala jsem, že se dozvím víc o Itálii.

werick
28.08.2021 5 z 5

Pěkná, čtivá knížka o životě v Itálii. Určitě budu číst další díl.

Zuuuza
06.08.2021 5 z 5

Krásná útlá knížka plná laskavosti. Velmi citlivě namíchané léčivo na duši. Molto bene, grazie Marta. I za přenesení italského sebevědomí a víry, že každá jsme krásná.
Jo a líbí se mi, jak se Marta nemá potřebu shazovat, ačkoliv si ze sebe ráda udělá legraci.

Lu200
07.07.2021 5 z 5

Výborná humorná kniha, velmi jsem se nasmála. Klobouk dolů za to, jak i těžké chvíle autorka zvládá s grácií a hlavně humorem.

Alto98
26.06.2021 4 z 5

Autorka je empatická a píše dobře. Ale pro knižní vydání příspěvků z blogu bych ocenil nějaký úvod do děje, předmluvu, nebo komentář k životě v Itálii a k psaní blogu. Kniha není webová stránka, je to jiný žánr.

oskli
27.04.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, ale už jsem si pořídila pro sebe i pro kamarádku knížku papírovou. Zvlášť v dnešní době to bylo milé pohlazení, které jsem potřebovala. V knize je nadhled, schopnost sebeironie a k tomu spousta zajímavých postřehů. Knihu jsem si užila a neustále citovala synovi a muži, aby nebyli ochuzeni. Za mě šest hvězd, jedna navíc za mega porci optimismu :-)