Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3201 804

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

krevetka79
25.11.2021 5 z 5

Za mě další skvělé počtení.
Napínavé od začátku do konce , zápletka skvělá, podezřívala jsem kde koho :-)

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 5 z 5

První díl ze série se mi hodně líbil, ale druhý byl spíše průměrný, takže jsem od temných hlubin čekal leccos, ale ne, že to bude tak moc dobrý.
Nejedná se o případ s velkým množstvím podezřelých, a to mě dost bavilo. Ze začátku se nemá Erika čeho chytit a přesvědčivých důkazů spíše ubývá. Případ se jak čtenáři, tak Erice zdá mnohdy neřešitelný, takže se máte na co těšit.
Častým problémem čitatelů je, že Erika bývá místy hysterická. Co se týče druhého dílu, tak naprosto souhlasím a čekal jsem, že zde to bude stejně, ale byl jsem příjemně překvapen. Erika si přestala stěžovat a šla dál i přes všechny překážky a nebylo jich málo.
Konec se povedl, byl reálný nedokázal jsem ani malou část odhadnout.
Celý příběh je za mě velmi povedený, četl se dobře a já můžu jedině doporučit.

March
05.11.2021 5 z 5

Zhltnuto během chvíle, kniha neměla chybu. Nenašla jsem nic co by mi vadilo, chybělo, nebo naopak přibývalo:) zápletka, napětí, návrat do minulosti, všechno dle mého gusta. Čekala jsem, jak se toho případu Erika & spol.ujme a nemělo to chybu!

Annannas
01.11.2021 5 z 5

Byla to sázka na jistotu, velmi dobrá detektivka.

bergle
01.11.2021 5 z 5

Další super kniha od mého oblíbeného autora. Mohu všem jen doporučit.

JPBelmondo
31.10.2021 4 z 5

Moje třetí knížka ze série s Erikou Fosterovou. Z celkem běžné zápletky (dá-li se to tak říci) naprosto nečekaně překvapivé rozuzlení. Parádní díl, zhltla jsem druhou půlku knihy za jedno odpoledne. I když smutné, přes to velmi čtivé, napínavé až do konce.

ElikaS
30.10.2021 5 z 5

Bryndza mě baví a řekla bych, že se zlepšuje s každou další knížkou, kterou napíše. Tohle je pro mě zatím určitě nejlepší díl ze série Eriky Fosterové.
Děj je napínavý, plný emocí, s překvapivým závěrem. I když se mi některé dílčí zvraty podařilo uhodnout s předstihem, tak konec jsem opravdu nečekala a úplně mě odrovnal.
Málokterá detektivka umí být dojemná, ale téhle se to rozhodně povedlo.
Navíc musím ocenit vývoj Eriky, která jde do sebe nejen při jednání s nadřízenými, ale i ve vztahu ke kolegům :-) Už teď se těším na další díly.
A na závěr musím ocenit Martina Stránského, který knížky skvěle namluvil.

Hakate
16.10.2021 5 z 5

Další skvělý případ Eriky, skvělá zápletka, překvapivé rozuzlení. Není co vytknout.

Michelleee
13.10.2021 5 z 5

Pan Bryndza je mým novým oblíbeným autorem. A případy Eriky Fosterové se mi velice líbí a těším se na další pokračování..

š.m.i.k
08.10.2021 2 z 5

V tomto případě nemůžu sdílet nadšení většiny komentujících. Série jde kvalitou díl od dílu dolů – výrazně horší a horší. Velmi jsem se přemáhala, abych tuto "parodii na detektivku" vůbec doposlechla. Zvládla jsem to asi jen díky výbornému načtení Martinem Stránským, který se opravdu dobře poslouchá. Pokud budu někdy pokračovat dalším dílem, tak asi hodně za dlouho. Myslím, že nesympatická egoistická Erika Fosterová mi už stačila...

katynka78
08.10.2021 5 z 5

Knihy pana Bryndzy jsem brala opravdu tak, jak jdou po sobě. A jelikož řadu s Erikou už mám celou přečtenou, můžu i zpětně hodnotit, jak na mě jednotlivé díly působily.
Tento třetí díl tuším, považuju pro sebe za nejlepší. Zanechal ve mě totiž obrovskou vzpomínku, citový prožitek a to se opravdu počítá, protože kdykoliv si na takovou knihu vzpomenete, tak se vám to vybaví.
Obecně ale mi příběhy o malých dětech, kterým se něco špatného stalo, čtou zle, nemám ráda, když se dětem něco takového děje a to i imaginárně. Jsem citlivá no.
Ale i když mi to nějak nedělalo radost, o jaký případ jde, tak mě ten příběh natolik vtáhl, že jsem se do toho zažrala. Chtěla jsem vědět, co se stalo a hltala jsem stránku za stránkou.
Pamatuju si, že jsem tu knížku tahala všude s sebou, i když je to docela silná kniha.
A v práci o polední pauze u oběda ji dočítala. A na tu práci to právě vyšlo a já se regulérně rozbrečela. Totálně mě ten konec rozsekal.
A jelikož jsme v práci měly mezi kolegyněmi takové Bryndzovské kolečko, tak ty, které to už četly, tak to pochopily.
A potom mě bavilo o tom příběhu diskutovat.

Za mě - pět hvězdiček a to zcela bez debat.

Zkrátka a dobře - tato knížka je pro mě od Bryndzy jedna z nejlepších. Chlapec umí zatahat za ty pravé citlivé nitky.

Monika164
30.09.2021 5 z 5

Opět nezklamal, perfektní, čtivé....

Ajinka126
22.09.2021 2 z 5

Kde začít..:). Jako audiokniha je to 10/10. Top četba, krásný projev. Ale jako kniha v žánru detektivna je to příšerné. Postavy jsou hloupé, doslova. Pomocníci Fosterové za ní plápolají jako věrní pejsci. Nemají osobnost, charakter, natož vlastní názor. Jen nadšeně souhlasí se vším, co jejich šéfová vymyslí. Teď k vyšetřování. Nebo spíš k "vyšetřování". Nic horšího jsem za poslední dobu neviděla. Nejsou tu žádná vodítka, ten příběh se od ničeho neodvíjí. Erika v tom případu neudělala žádnou práci a přesto se jako zázrakem vyřešil. A teď SPOILER: když chcete utajit těhotenství, otci dítěte nic neřeknete, tak proč ho sakra píšete do rodného listu? Jaká náhoda, že tam byl. Další věc.. celou dobu se to tváří jako něco, co to není a ten konec je nejvíc ukvapená a nedotažená část knihy. Končím s Bryndzou.

vekkr
20.09.2021 5 z 5

Audiokniha.Výborně načtená a velmi zajímavá.Napínavé a překvapivé.

Jenny055
18.09.2021 5 z 5

Je to už moja šiesta kniha od Bryndzu a bavila ma. V tom množstve krimi, čo je dnes na trhu, sa nestratí. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský číta výborne. Bolo zábavné, ako pri ženských hlasoch zvýšil frekvenciu ich reči, ale dúfam, že tým myslel, že ženy premýšľajú rýchlejšie ako muži, nie len rýchlejšie rozprávajú (ako vidieť aj na Erike Fosterovej)...

Timkim
18.09.2021 4 z 5

Tak ten konec byl naprosto překvapivý. Dost dobrý čtení.

LivN
15.09.2021 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové! Dostává se pod kůži dalšímu vrahovi. Z prvu se nemá čeho chytit jelikož je případ už dvacetšet let pohřben na dně lomu, ale po dlouhém pátrání a Eričiným zkušenostem nakonec vypátrá vraha Jessici. WOW! Moje třetí kniha od Roberta. Sice to mám trochu přeházené, protože v knihovně jdou tyto knihy na dračku, takže beru co je zrovna k mání. V pořadí mám SMRTÍCÍ TAJNOSTI jsem zvědavá na další případ šéfinspektora Fosterové. A taky musím dodat, že to byl zatím nejlepší díl.

Sansli
06.09.2021 4 z 5

Souhlasím, že tohle bylo opět skvělé. Nejen kvůli příběhu, který je díky nevyřešenému případu starému 26 let skutečně napínavý, ale i postavě Eriky Fosterové, se kterou jsem se setkala poprvé. Autor píše skvěle a zase se mu povedlo udržet moji pozornost.
I když mi přišlo, že konec byl hodně rychlý. Občas byl příběh pomalejší, hlavně první polovina, pak se to začalo postupně zamotávat a najednou šup a byl konec. Ten mě mimochodem hodně zajímal, protože jsem si celou dobu pokládala otázku: Proč?
Čekala jsem tedy s jakým rozzuzlením autor přijde tentokrát a byla jsem docela překvapená. Něco jsem si odvodila, ale všechno se mi uhádnou nepodařilo.

petraj30
02.09.2021 5 z 5

Opět skvělé! Bylo to velmi napínavé a výborně napsané. I když jsem si v některých případech dala dvě a dvě dohromady, tak i přesto mě ten konec hodně překvapil. Byl to velmi neotřelý a originální případ.
Erika tady ukázala trochu lidskosti, nebo mi to oproti minulým dílům tak alespoň přišlo. Jí i jejímu týmu fandím víc a víc. Moc se těším na další případ.

ujira
25.08.2021 5 z 5

Velmi dobře napsané, autor zraje a zařazuje se mezi klasiky britského detektivního žánru. Příběh je propracovaný, ale ne únavný, děj graduje a závěr jen podtrhuje pravidlo, v jednoduchosti je krása.