Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3201 804

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

Aleen
05.04.2018 5 z 5

Když si chci užít poctivé detektivkářské řemeslo, sáhnu po Bryndzovi. Není to nijak hlubokomylsné, ale prostě jen napínavá, čtivá a celkem logická detektivka. Myslela jsem jen na to, aby Erika zjistila, kdo mohl provést něco tak odporného malé holčičce, a kdo při zakrývání stop jde přes mrtvoly. Líbilo se mi, že docházelo ke zvratům, že se měnili podezřelí a že jsem byla napnutá až do konce. Čistá práce.

dytule
01.04.2018 5 z 5

Napínavé a dobře čtivé:-)

berila
31.03.2018 5 z 5

Třetí kniha od autora a opět "lahůdka". Co chtít více.

Jaruška303
28.03.2018 5 z 5

Detektivky tohoto autora se krásně čtou.

Martina1805
26.03.2018 5 z 5

jsem nadšená, konečně čtení, které upoutá od samého začátku, co na tom, že spisovatel je gay knížka má grády a už mám doma i další prozatím jeho poslední knihu
Do posledního dechu a jsem zvědavá jestli to bude opravdu do posledního dechu.

SteoSG
25.03.2018 4 z 5

Takze ...! Ako uz bolo spomenute: gay (neratam patologa) je v kazdej jeho knihe. Uz je tam aj dost B&W. Namet na knihu som uz niekde videl/cital. Na Divku v ledu stale nestaci. Ale citatelne.

jaroiva
24.03.2018 2 z 5

Prvních asi 20 kapitol mě to nudilo, pak přišlo něco nutné reklamy (product placementu) a některé části vypadaly, jako nachystané na reklamu, ale asi se nepodařilo sehnat správného sponzora, protože někdo měl jen "značkové sako" nebo jiné "značkové" oblečení. Navíc v jeho knihách je trochu moc homosexuality na můj vkus, v podstatě místo 4% to vypadá, že se homosexuálně chová tak čtvrtina lidí... asi riziko čtení knížky, jejímž autorem je gay.
Až poslední část byla podle mě dobrá...
suma sumárum asi tak čtvrtina stránek fakt stála za přečtení. Nejsem si jistá, jestli chci nebo nechci číst dalšího Bryndzu. Možná si přečtu jen posledních pár kapitol další Eriky.

martinaandulka
24.03.2018 5 z 5

Třetí kniha od Roberta Bryndzy a opět nezklamala,je to svižně napsaná detektivka a konec mě překvapil.

LeHor
24.03.2018 4 z 5

Zajímavé, čtivé, nezklamalo.

Lenka.Vílka
21.03.2018 2 z 5

Už začátek mě pobavil, protože se potvrdilo, že Erika zvládne pracovat jenom pod tlakem. Minule začala skutečné vyšetřování až v moment, když byla suspendovaná. V Temných hlubinách si řekne náhoda. Hodně trapná náhoda. (To si tak hledáte koks a hele mrtvá holka.) Když se objeví kostřička v rámci jiného případu. Mám obecně "cold case" ráda, takže mi bylo jasné, že obsahově se mi zatím třetí díl trefil do noty nejvíc. No teď už jenom zjistit, jak to dopadlo. Vlastně velice nepřekvapivě (k mojí historii se sérii opravdu naprosto nepřekvapivě). Autor umí psát čtivě, ale velkým pomocníkem mu jsou krátké kapitoly a fakt, že se neustále něco děje (ne nezbytně v souvislosti s vyšetřováním, takže nevím, jestli to je pozitivní "něco se dít"). Prostě jsem to přečetla, ale efekt stejný jako minule. Přečteno, vráceno, ale to je vše. Za týden nebudu pořádně vědět, o co přesně šlo. Mrzet mě to nebude, ale další díl si zase přečtu (to je důkaz, že knihy nejsou špatné, ale stále jsem nenašla to "něco", co jsem hledala a nenašla v dílech předchozích). Přesto se něco od minulých dílů změnilo. Neříkám, že jsem si Eriku oblibila. Jenom mě už tolik mě neštve. Ale její jednání a směr používání logiky je pro mě stále záhadou.
Detektivka pro ženy? Jo. Ale jde to snad napsat i lépe, ne?

Sabča92
21.03.2018 5 z 5

Třetí případ Eriky byl nesmírně poutavý a napínavý! Případ zmizení malé holčičky starý 26 let byl obklopený tajemstvím a záhadami. Kniha byla prozatím nejlepší ze série a na Robertovi je krásně znát, jak se postupně vypsává a zdokonaluje. Dávám plný počet hvězd (v tomto případě škoda, že jsem už i předešlé díly hodnotila plným počtem, protože tento díl si to zaslouží oprávněně).

Balci007
20.03.2018 5 z 5

Nebýt tématu, tak bych jednu hvězdu ubral. Kniha opět zajímavá, děj svižný, jen rodinná linka mě iritovala. Každopádně Dívka v ledu zatím vede. Nevím jak to popsat, ale pro mě sice velmi mírně, přesto klesající tendence:( Na 4 hvězdy ale stačí a pátá díky tématu.

katy238
19.03.2018 5 z 5

Začala jsem sérii číst od třetího dílu a už v polovině knihy jsem věděla, že potřebuji nutně vědět, co bylo předtím i co bude poté. Erika Fosterová je lidská a přímá. Její dedukce stojí tváří v tvář pohřbenému tajemství a odmítavým tvářím, svou odvahou se však pravdy dokáže dobrat. Erika je sympatickým detektivem a její tým si vás získá a po několik stranách zjistíte, že sotva dýcháte a jen rychle otáčíte stránky, že vás nezajímá, zda musíte druhý den vstávat, ale pouze to, jak Erika vyřeší další neřešitelnou záhadu.
Bryndza uhodil hřebíček přímo na hlavičku a sérií s detektivem šéfinspektorem Erikou Fosterovou si získal mnoho čtenářů. Tato série je totiž po čertech dobrá a pokud máte rádi chytré zápletky, břitký humor, šokující zvraty a nečekané konce, je právě pro vás. Nepřejděte ji, já to málem udělala a byla by to velká chyba.

Lucissia
19.03.2018 5 z 5

Dobrý příběh a nečekané rozuzlení. Bryndza píše opravdu poutavě.

Sallka
19.03.2018 4 z 5

Vauu! Musím uznat, že tato kniha mě velice mile překvapila. Po tuctovkách, jako Dívka v ledu a Noční lov, jsem ani nedoufala v tak výrazné zlepšení. Příběh se mi líbil a dokonce i Erika byla snesitelná. Dobré.

kob
14.03.2018 5 z 5

Zajímavý příběh, dobře se čte - určitě se k Robertu Bryndzovi ráda vrátím.

Didi15
14.03.2018 5 z 5

No musím říct, že pan Robert se neustále zlepšuje a zdokonaluje:). Dívka v ledu byla zajímavá, čtivá, ale následující dva díly ji předčily. Temné hlubiny jsou dokonalé a já se nemohu dočkat dalšího příběhu této série.

Markéta137
14.03.2018 5 z 5

Překvapivě dobrá detektivka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Mám chuť si přečíst dalšího Bryndzu, což se mi u těchto "bestsellerů" často nestává.

tomm.ik
13.03.2018 5 z 5

Od každého dílu se Robert Bryndza zdokonaluje. Dívka v ledu byl slušně napsaný debut, který , kromě sympatických postav, nepřinesl nic nového. Sázel spíše na dopředu vyšlapanou cestu od světových autorů, četl se ale velmi dobře a otáčeli jste stránku za stránkou.
Noční lov už byl jiný příběh. Děj napínavý od první kapitoly, celý děj i samotný závěr byl skvělý a série s Erikou Fosterovou se stala jednou z mých nejoblíbenějších. Nemohl jsem se proto dočkat vydání této knihy. To čekání stálo z to.
Temné hlubiny nastavují laťku ještě výše než předchozí kniha. Stránku otáčíte jednu za druhou, abyste se dočkali rozmotání nevyřešeného případu. Opět velmi čtivá kniha se silným závěrem. Nemůžu se dočkat další knihy, v této sérii.

NikaSedova
13.03.2018 5 z 5

Všechny knihy tohoto autora mám opravdu ráda pro jejich čtivý příběh, který nelze odložit a Temné hlubiny nejsou výjimkou. Jedna z mála knih, kterou jsem měla přečtenou během pár hodin. Až mi to bylo líto, že už nemohu obracet strany a hltat další řádky. :-) I když vyústění zápletky tuším většinou poměrně dost dopředu, rozhodně bych neodložila. Styl psaní autora je prostě tak sympatický jako sama hlavní představitelka Erika.