Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2287 2287

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

MartinV.123
27.03.2019 5 z 5

Asi nejlepší Bryndzův román za mě plný počet bodů. Akorát mě mrzí, že je tak krutý k soukromému životu Eriky.

RADOST
27.03.2019 5 z 5

Skvělá série a toto je její nejlepší díl (zatím).

Costanzo
26.03.2019 5 z 5

Bryndza opět zazářil. Čtivé, svižné, akční, ten konec mne upřímně celkem dostal a nemám na mysli odhalení vraha, ale co se skrývalo pod "maskou" a co bylo skutečným motivem. Představovala jsem si cokoliv, ale tohle tedy určitě ne, takže na Bryndzu celkem hluboká myšlenka a je vidět, že s každou knihou se "vyvíjí". Fandím mu. No a co se Eriky týče, tak se vlastně divím, že ještě funguje, chtělo by to taky trošku krásy a lásky do toho soukromého života, už by si to zasloužila, co myslíte pane Bryndzo?

janastok
26.03.2019 5 z 5

Moc mě baví příběhy s Erikou Fosterovou. Klasický detektivní příběh. Žádné gejzíry krve, žádné mrtvoly na každém rohu a hlavně žádný nesmrtelný padouch táhnoucí se všemi díly jako červená nit. Vraha jsem sice uhádla asi v půlce knihy, ale neubralo to nic z toho, jak moc se mi kniha líbila. Už se těším na další díl, ještěže pan Bryndza píše rychle.

Lotka
25.03.2019 4 z 5

Závěr trochu klišé, ale jinak dobrá detektivka.

Leniii
25.03.2019 5 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal!!
Rychlé, čtivé, napínavé, prostě bomba!
Už bude další kniha?? :)

Andrea7272
25.03.2019 5 z 5

Zase opět skvělé čteníčko,napínavé od začátku do konce!! Těším se na další. Můžu jen doporučit !! Za mě plný počet hvězd.

Duli
24.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha jako vždy! Už se moc těším na další.

hopen
24.03.2019 5 z 5

Do poslední stránky napínavé čtení.

JitkaHambi
24.03.2019 5 z 5

Úžasná kniha, líbila se mi asi nejvíce z celé série.Pro Bryndzovi knihy by tu měla být možnost hodnocení až 10 hvězd....dala bych plný počet :-D Už se těším na další knihu, doufám že vyjde brzy :-)

Bíčko
24.03.2019 5 z 5

Bryndza prostě nikdy nezklame! Opět skvělý příběh, který se čte sám, i když mi tentokrát vyšetřování přišlo takového trochu “jednoduché” ....Jediné co mě vždy mrzí je to, že mám knížku za jedno odpoledne přečtenou a musím zase čekat x měsíců na další díl :(

BlackFun
24.03.2019 5 z 5

Výborná záležitost! Opět se příběh povedl. Konec trochu přitažený, ale i přesto jsem si čtení užila :). Rozhodně doporučuji, stejně jako všechny předchozí knihy.

happy-smile
24.03.2019 4 z 5

Tradičně, jak to tak u Bryndzy bývá, čtivá kniha. Opět to není nic geniálního, ale ani se nenadějete a máte přečteno. Stejně jako spousta ostatních čtenářů ale musím souhlasit s tím, že už by měl autor něco udělat s Eričiným soukromým životem, takhle chudák holka už dlouho existovat nemůže...

MonikaK
24.03.2019 5 z 5

Bryndza mě prostě baví. Autor má opravdu hodně nastudováno a načteno nejen o vyšetřovatelských postupech (únikových metodách, historii apod.), takže nešidí kvůli neznalosti ty části, kde tým postupně odhaluje pachatelovy kroky. Díky tomu postupně vše odhalujeme spolu s vyšetřovatelem, což mě velmi baví. To, co mě ale poslední dobou baví stále méně je to, jaký je Erika mravokárce. Neustále rostoucí korektnost a náladovost (i když tu autor vtiskává hrdince schválně) mi trochu hlavní vyšetřovatelku zprotivuje. Malá odbočka do rodinného života Eriky byla zajímavým zpestřením, kor když nás díky ní autor zmátl v tom, oč se jedná. Takže opět jsem velmi spokojená s tím, jaký měla kniha spád, jak dobře se četla a že stále bylo více možných podezřelých, takže se čtenář při čtení rozhodně nenudil. Dávám tedy 5 hvězdiček, i když jsem váhala. Nakonec jsem, si ale řekla, že opravdu kontroverzní vyšetřovatel je něco, co je u detektivek neobvyklé. Většinou se jedná jen o takové ty jakože kontroverzní, neboť jsou společenští vyvrhelové, ale přitom je naprosto milujeme (Harry Hole a jemu podobní). U Eriky tomu tak v některých dílech není, někdy jí je až trochu moc. Takže to, jaká je v knize Erika, ve mně vyvolává ambivalentní pocity a trochu doufám, že v dalším díle mi trochu víc přiroste opět k srdci (třeba se rozvine její osobní život), aby se misky vah vyrovnaly, protože to je pro mě důležité.

vsechnonebonic
24.03.2019 5 z 5

Přečteno za víkend. Kniha mě bavila od první do poslední stránky. Má spád. Těžko se odkládá. Těším se na další :-)

Áňa 998
23.03.2019 5 z 5

Přečteno za dva dny. Šestá kniha a pořád se dějí překvapení. Prostě pecka!

mrkvajda
23.03.2019 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem, měla spád. Řekla bych, že pro mě zatím nejlepší díl.
Těším se na další příběhy Eriky a doufám, že to bude brzy a že Erice se konečně bude dařit i v soukromí :-)

hrabalikoval
21.03.2019 5 z 5

Asi takto: Bryndza je zpět! Přesto že jsem si myslela, že předchozí díly byli dobrý, tak si myslim, že až tento ukázal jak to Bryndza ve skutečnosti umí. Chytlo mě to od první stránky a nepustilo. Líbilo se mi, že zde bylo víc dopodrobna rozebrano Eričino soukromí. No a myslím, že se máme na co těšit v dalším díle.

Acinore
20.03.2019 5 z 5

Tohle byl zatím nejlepší díl :)

KatkaP.
19.03.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od Roberta B. Velmi napínavý děj, kniha má spád, ale zároveň autor často jakoby "zbrzdí" příběh a věnuje se vykreslení povah postav, jejich vztahů, myšlenek, emocí a pocitů. To platí pro všechny jeho knihy ze série s vyšetřovatelkou Erikou Foster , které jsem zhltla jedním dechem a teď netrpělivě čekám na novou knihu z této série.