Do posledního dechu

Do posledního dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2875 2875

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

4. Kniha Roberta Bryndzy, lepší než ty předchozí. Skvělý děj, skvěle napsáno

Hugomil
07.06.2019 4 z 5

Počtvrté s Erikou Fosterovou. Ono už v detektivkách není příliš co vymýšlet a najít zcela originální příběh/případ je dost složité, ale pokud se to napíše s lehkostí pera R.Bryndzy, pak se i jinde použité knižní podobnosti čtou lehce a příjemně. Erika Fosterová jde opět tvrdošíjně za svým vrahem a hodlá ho polapit... za mě opět spokojenost za čtivost a nekomplikovanost příběhu.

Sofós
06.06.2019 5 z 5

Tak za mně tedy pochvala! Sice byl pachatel čtenáři relativně brzy odhalen, ale to až tak nevadilo. Já jsem věděla, ale policie tápala... :-) Nakonec ho samozřejmě odhalila, ale to vyšetřování bylo zajímavé. Svým způsobem se mi líbil i pachatel, byl tak úžasně odporný :-)

DriftBooks
04.06.2019 2 z 5

A jeje... Tady se budu brodit silně proti proudu... Problém dočíst Bryndzovo knihu jsem měl už u předešlého dílu série. A tuto jsem tedy opravdu nedočetl. Inu tak už to někdy bývá. Hlavní hrdinka mi prostě není příliš sympatická. A ani mi nesedí Bryndzův styl vyprávění. Ostatně stejný problém mám s Joem Nesbøem. Harry Hole je mi protivný a tak to nečtu. A také mám problém s Lincolnem Rhymem. Takže nečtu ani Deavera. Aha… tak to já vlastně budu takový problematický čtenář. Takže raději mé plkání ani nečtěte. Co zajímavého by asi tak mohl psát takový asociál a neruda (myslím jako nerudný).

Nebo – nejsem nakonec ten „kulturní snob?“ To je přeci dnes moderní. Tak třeba – nemám televizi. Tu a tam se tím ve společnosti pochlubím, protože tím samozřejmě dost lidí uvedu do rozpaků. Cítí se provinile, že každý večer sjíždějí Nemocnici na kraji města, nebo vlastně Ordinaci někde v něčem, nebo jak se to jmenuje (ostatně dávat najevo, že neznám názvy pořadů a jména postav je také součástí tvoření mýtu kulturního snoba). Jejich reakce mě baví. Dost lidí se chytí a předstírá, že oni vlastně také nekoukají a žádný z pořadů neznají, přestože v jiné společnosti dokážou vyjmenovat všechny postavy z Ulice včetně jejich životopisů. Je to taková drobná škodolibá zábava. Přiznávám. Asi není úplně košer. Protože pravdou je, že televizi nemám z naprosto nekulturních důvodů. Prásknul nám blesk do satelitu a televizi uvnitř vypálil. Měl jsem se stěhovat, tak jsem koupi nové neřešil. Pak jsem se nestěhoval, ale stále je ke koupi něco důležitějšího, než televize. S mou bývalou ženou jsme často a s oblibou trávili nedělní odpoledne sjížděním seriálů jako třeba Vraždy v Midsomeru, Hercule Poirot, nebo Columbo. Takový ty seriály pro starší a pokročilé, že… Himbajs…

Takže když to shrnu – necítím se být kulturním snobem. Naopak. Jen se mi prostě něco líbí, a něco ne. Něco mě baví a něco ne. Nic hlubšího v tom není…

Ossinky
03.06.2019 5 z 5

Miluju Brynzu, za mě opět palec nahoru, skvělé skvělé, zápletka, Erika a její tým a ten závěr super. I když vrah je znám již od poloviny knížky, vůbec to nevadilo i tak jsem četla jedním dechem.

adida
02.06.2019 5 z 5

velmi napínavý příběh plný zvratů a neuvážených rozhodnutí. Doporučuji.

Krisařka
31.05.2019 3 z 5

Kniha se mi opět docela líbila, jeho styl psaní je čtivý, jedině co mi tu chybí, je nějaký moment překvapení, mám asi raději když skoro do poslední chvíle nevíte, kdo vraždí a proč.

Glivuska
31.05.2019 5 z 5

Hezká knížka, přečteno za pár dní, vyplatí se, dle mého názoru, opravdu číst od prvního dílu, aby čtenář mohl následovat vývoj hlavních postav.

kacaaba
30.05.2019 5 z 5

Tak zase úžasná kniha. Moc se mi líbí, že se začíná víc rozvíjet osobní život hlavních hrdinů, že je čtenář víc poznává.

postrach
26.05.2019 5 z 5

Opět dobře napsaná detektivka.která se těžko odkládá.I když je vrah znám brzy.Autor nezklamal a zvolil téma.které čtenáře zaujme a které je stále aktuální......

Janča089
25.05.2019 5 z 5

Podle mě určitě lepší než předchozí díly. Čtivé, napínavé! Erika nebyla už tak namyšlená a autor se nepitval v ošklivostech.

Alizon
23.05.2019 4 z 5

Opet velice ctive, dobra odpocinkova detektivka. Jen jsem mela pocit, ze ta zakladni zapletka - nejaky blazen nam tu unasi a vrazdi zeny ... podari se nebo nepodari tu posledni zachranit a vraha chytit???... neni zase moc originalni. Ano mame tu aktualni tema socialnich siti a obeti maji tedy spolecne to, ze si domluvily rande na internetu. Ale ta kostra pribehu je podobna jako v mnoha dalsich detektivkach. Predchozi dily mi prisly originalnejsi. Ale celkove dobre a dalsi dily si planuji precist.

Dopi70
16.05.2019 5 z 5

Čtu Bryndzovu sérii s Fosterovou postupně, a až tato kniha naplnila moje očekávání a vtáhla mě do děje. Doufám že další díly série budou aspoň stejně dobré.

verka5083
15.05.2019 3 z 5

Je to průměrná kniha, která je dobrá na odreagování a pro oddechové čtení. Na jednu stranu jsem se už v půlce knihy dozvěděla, kdo je vrah a jak mladé dívky zavraždil. Na druhou stranu se mi líbil život Eriky, který mi přišel zajímavější než vražda, kterou řešila.

3nitka
14.05.2019 4 z 5

Na odreagovanie ideálne. Vypnem a len čítam.
A za týždeň už neviem o čom kniha bola.

bezzink
13.05.2019 3 z 5

Za me je to opet prumer. Cetla jsem mnohem zajimavejsi a propracovanejsi kriminalky. Je videt, ze se Brydza veze na vlne reklamy, mozna za nekolik let bude vice vypsany a jeho knihy zacnou byt prirozenou znamkou kvality. Zatim je to cele vykonstruovane.
Kazdopadne proc prumer? Nekdo by nasledujici mohl povazovat za SPOILER: Subjektivne nemam moc rada vrahy psychouse, ktere zkratka vrazdeni bavi a ukajeji se na tom. Predpokladam, ze tak nejak to bylo i s timto vrahem. A ano musim predpokladat, jelikoz pan Brynza nam nepodal zadne vysvetleni, motiv k jeho vrazdam. Radeji mam vrahy, co se msti nebo maji nejakou poruchu. V tomto smeru doporucuji knihy Chrise Cartera a zejmena jeho knihu "Jeden za druhym".
Dale nelogicnost a trivialnost deje, neni to zkratka dostatecne propracovane. V dnesni dobe hackeru, pro ktere neni nic nemozne, se nejde nabourat do IP adresy vraha? Nechapu. Aspon ze ty kamery v tom Londyne funguji, jinak nevim nevim, jak by to cele dopadlo. :D
Jedine pozitivum vidim v chovani Eriky. Konecne trochu ubrala z te sve arogantnosti, drzosti a uminenosti.
Suma sumarum, zatim nic moc, ale ve zlepseni verim.

mišák1262
12.05.2019 3 z 5

kniha hezká , přiběh vyborný , akorát konec podle mě dost rychlý . Dlouho , dlouho nic a najednou bum bum bum..... a konec.... podle mě hrozně rychlý ....autor měl ubrat v nekterých kapitolách a přidat na konci......

LeSk
08.05.2019 5 z 5

Velmi čtivá kniha, přečteno jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout, jedna z nejlepších knih od tohoto autora. DOPORUČUJI.

Illaa
28.04.2019 3 z 5

Na rozdíl od předchozího dílu byl tento maličko slabší. Hlavně v půlce knihy bylo takové prázdné okno, kdy příběh trochu ztrácel dech. V tomto dílu víte během chvilky, kdo je vrah a co ho k činům vede a již jen čekáte, kdy udělá chybu, která ho usvědčí. Závěr byl plný napětí, ten jsem přečetla během chvilky.

Mininka
25.04.2019 5 z 5

Jiné hodnocení ani nemůžu dát, něž těch 5*. Robert je prostě jednička. Nikdy bych neřekla, že mě tak nadchnou detektivky...