Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5749 5749

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

markettH
23.04.2022 4 z 5

Kniha byla dobrá, na popisy míst a osob jsem si musela chvíli zvykat, ale děj uběhl celkem rychle. Jedná se o oddechovku na pár dní. Určitě zkusím i další díly série.

eliska8413
20.04.2022 2 z 5

Autor se již našel v určitém stylu vyprávění a v podstatě mu asi ani nevadí, že ty jeho příběhy jsou jeden jako druhý, hlavně aby co nejvic šokoval svojí brutalností.
Zase se setkáváme s nešvarem nedotažených závěrů a některých vodítek. Prostě rychle rychlé něco napsat, vždyť ono to ani ty čtenáře vlastně nebaví a skoro jim ty nesmyslné pasáže nevadí, hlavně si udělat čárku s dalším vydanym "dílem".

Benny215
17.04.2022 3 z 5

Myslím ,že recenze předčily kvalitu knihy, očékával jsem více. Neříkám ale ,že se to nedá číst. Mimochodem tu Fosterovou bych nejraději ....... :)

Micandy
02.04.2022 3 z 5

První polovina knihy mě moc nebavila, nějak jsem se neuměla začíst a čekala jsem na nějaký zlom. Ano pak se to rozjelo a bylo tam napětí, akce. Na začátku mi tam chybělo napětí a trochu mi vadilo to britské prostředí. Prostě jsem tuhle knihu nehltala, za mě průměr, ale zkusím jeho další díla.

faba
28.03.2022 2 z 5

Audiokniha. Čte Martin Stránský. Mimochodem velmi dobře.
V půlce knihy jsem si uvědomil, jako bych poslouchal „Muži, kteří nenávidí ženy", ovšem na slovensko/anglický motiv. A už jsem se toho nezbavil. Ne že by to bylo úplně přesné, ale byly tam motivy, které jako by autorovi utkvěly v podvědomí a už je psal „do ledu". Ale tím nechci naznačit, že to byla špatná kniha.. Joj (jak by zvolal pán Horníček), dobře se to poslouchalo a mělo to spád. Už se ovšem nemůžu zbavit dojmu takového opakování (slušněji napsáno).
Možná jen ve všem vidím něco, co tam není...

Canniosh
28.03.2022 5 z 5

Naprosto famózní detektivka, už dlouho jsem nečetl něco s takovým spádem, se skvělou zápletkou, nečekanými zvraty i postupným odhalováním skutečností. Akční scény jako bych si v duchu promítal na filmovém plátně, a zasazení děje do ponurého, deštivě zimního Londýna je třešničkou na dortu. No, myslím, že je mi jasné, jaké další knihy budou teď v mé četbě následovat - série o Erice Fosterové je jasnou volbou.

knihomolka_eli
27.03.2022 5 z 5

Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová je pridelená na vyšetrovanie vraždy dievčaťa z bohatej rodiny, ktoré ma naoko úžasný a dokonalý život. Vyšetrovanie jej sťažuje vplyvné postanie otca mrťveho dievčaťa, ktorý nestojí o neželanú publicitu, ťahá za nitky, kde môže a tým marí celé vyšetrovanie. Erika je z prípadu neskôr aj odvolaná a zastúpi ju kolega. Erika ale vyšetruje ďalej na vlastnú päsť a postupne odhaľuje Andreine temné tajomstvá. Až neskôr si jej nadriadený uvedomí, že práve jej smerovanie vyšetrovania môže byť tým správnym a dovolí jej opätovne viesť vyšetrovanie. Erika zistí, že v minulosti boli podobne zavraždené dievčatá - imigrantky, ktoré sa živili prostitúciou. Čo mali tieto dievčatá spoločené s dcérou aristokrata? Prečo boli zavraždené? Stihne Erika vyšetriť prípad, kým sa k nej vrah dostane?

Za mňa veľmi dobrá kriminálka. Bavila ma od začiatku po koniec. Vraha som neuhádla, mala som úplne iné tipy. V knižke neboli žiadne hluché miesta, bola napínavá a čítala sa rýchlo.
Erika mi bola sympatická a taktiež jej kolegovia Mossová a Peterson. Teším sa na ďalšie pokračovanie s týmto vyšetrovacím tímom.

sarah7586
09.03.2022 5 z 5

Na začátek musím říct, že detektivky či krimi, nejsou mým hlavním žánrem. Ovšem tato kniha mne nadchla. Od samého začátku byla čtivá, děj se nevlekl. Ovšem co se týče postav, tak nebyly pro mne dostatečně propracované. Také jsem se k žádné nenaklonila. Na druhou stranu, vzhledem k obsahu, by bylo nejspíše zbytečné, se zabývat detailnějším popisem. Kniha byla vítanou a příjemnou změnou v četbě :)

Lenyaa
09.03.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila nejspíš hlavně kvůli detektivovi šéfinspektorovi Erice Fosterové, zkrátka mi "sedla".
Neustále se něco dělo a nenašla jsem žádná hluchá místa, která by mě nebavila.
Konec a odhalení pachatele pro mě bylo překvapením a to se mi líbí..
Nejspíš sáhnu i po dalších knihách z této série.

Leontyn123
01.03.2022 3 z 5

Je fakt, že kniha drží pravidla správné kriminálky. Odsípá to a dobře se to čte. Konstrukt narativu je, ale tak velmi předvídatelný a vrství jedno klišé za druhým. K bázenu na dovolenou je to fajn. Ale severské kriminálky jsou mnohem více sofistikovanějsí.

nicolettkaa
28.02.2022 3 z 5

Kniha to není špatná. Děj rychle ubíhá, hluchých míst je naprosté minimum. Co mi ale vadilo byl charakter postav, ani jednu jsem si neoblíbila. Samotná inspektorka mi byla strašně protivná a osobně bych ji znát asi nechtěla. Na další díly se prozatím nechystám. Motiv vražd dost zarážející, ale nechci spoilerovat.

Burák
27.02.2022 3 z 5

Pamatuju si jak velkou propagační kampaň tahle kniha při svém vydání na český trh měla a jak z ní všichni kolem mě byly nadšení.
Očekávání jsem tedy měla vysoká.
A bohužel tedy k žádnému velkolepému čtenářskému zážitku v mém případě nedošlo. Nebylo to vyloženě špatné, čte se to dobře, postava vyšetřovatelky se slovenským původem potěšila, vykreslení atmosféry londýnských pajzlů a špatných čtvrtí taky, ale jinak se to celé veze na vlně severských krimi, které mi po pár týdnech splývají všechny dohromady.
Ale protože mám doma i další příběhy ze série, dám tomu ještě šanci.

GaleW
26.02.2022 5 z 5

Za mě velmi povedená detektivka, zápletka, vyšetřování i rozuzlení mě moc bavilo a už se těším na další díl série, který si také koupím.

PetraDD
24.02.2022 4 z 5

Zapletka, dej i rozuzleni se mi moc libilo, jen uz mi trosku lezou na nervy vsichni ti detektivove, kteri prezijou snad i kdyz na ne spdne letadlo..vypdaji vzdy jak nad lidi..:/

Fazolecek
19.02.2022 4 z 5

Nevím jak tuto knihu ohodnotit. Četla se dobře, bavila mě, ale přesto, že na ni jsou tak dobré ohlasy, pořád jsem čekala něco víc. Místy mi paní Fosterová lezla na nervy, jak byla zbrklá a drzá ke svým nadřízeným.

VendulaB
17.02.2022 5 z 5

Výborný začátek (doufám, že výborné) série. Čtenářsky velmi příjemná kniha, čtivá a přitažlivá, při čtení ji nebudete chtít odložit. Kapitoly jsou krátké, takže vždy budete chtít přečíst aspoň ještě jednu. I když mě osobně byla hlavní postava celkem nesympatická, kniha se mi moc líbila.

P4vlin4
09.02.2022 3 z 5

Nenadchla ani neurazila. Konec mi připadal velmi rychlý.

barbrapril
08.02.2022 3 z 5

Tato kniha obsahuje trigger warnings/upozornění obsahu knihy – smrt, vražda, znásilnění, sebevražda, truchlení, kruté zacházení se zvířaty, únos
Hodně čtivá, opravdu. Přečetla jsem ji za chviličku. Myslím si, že jedna z hlavních zásluh toho je, že kapitoly byly krátké a děj opravdu ubíhal. Co se týče děje, tak jsem ráda, že máme zastoupení více minorit. Mělo by to být samozřejmostí, ale tuším, že v roce 2016 se to bohužel tolik neřešilo, takže za to palec nahoru. Vrah se dal předpokládat, ale i tak jsem si čtení užila. Také musím zmínit to, že za mě autor zajímavě popsal situaci Východoevropanů v UK, je to smutné, ale je to pravda.

petunkav
08.02.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorem a vcelku povedené. Určitě se pustím později do další.

Kopretina_aku
03.02.2022 4 z 5

Fosterová sice nebyla kdoví jaká sympaťačka, ale její houževnatost byla obdivuhodná. Někdy jsem měla pocit, že v jejím případě odhodlání převyšuje rozum. Policejní vyšetřování ve mně občas vyvolalo pochyby a nedůvěru. Celkově je to průměrná detektivka, která má sice spád, ale působí tak nějak nereálně a zapadne mezi mnoho jiných podobných krimi.