Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5717 1532

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Becca_books
09.11.2022 5 z 5

Sérii s Erikou Foster už jsem jednou četla ale jelikož vyšel nejnovější díl, měla jsem potřebu si ji připomenout od začátku než se pustím do nejnovějšího dílu :)

zuziV
08.11.2022 5 z 5

Jako čtenář, který nečte krimi a pustil se do toho z čiré zvědavosti, snad kvůli netradičnímu slovenskému příjmeníí autora , hodnotím jako poutavý příběh, od druhé půlky velice napínavý s překvapivým rozuzlením. Čtivá, dobře napsaná knížka, doporučuji.

Čmeláček
05.11.2022 5 z 5

Všichni kolem mě mluvili o Bryndzovi a jeho knihách, tak jsem se nakonec nechal přemluvit a přečetl si tuhle. A fakt nebyla špatná! :) Málem jsem ji nedal z ruky, i když Erika byla občas hodně nesympatická. No nic, jdu na další a uvidím :))).

Krchnaida
03.11.2022 5 z 5

Vyčítám si, že jsem ji nepřelouskala dřív :-) . Skvělá detektivka!

malýčtenář
24.10.2022 5 z 5

Velice čtivý příběh od pro mne neznámého autora. Příběh zaujme hned od počátku a musí se stále číst , aby se čtenář dozvěděl, jaký bude konec. Těším se na jeho další knihy.

bigbabe
18.10.2022 4 z 5

Velice čtivá, více než předchozí, kterou jsem četla. Vezmu detektivku do ruky málokdy, když mi ji muž vnutí, tuto jsem přečetla za dva dny včetně pracovních povinností.

petra.k.
14.10.2022

Zatím moje první kniha od Brynzy a musím říct, že se velmi dobře četla. Nejvíc se mi líbil postupný popis vyšetřování. Žádné přeskakovani, vše po poradě. A Erika je jako hlavní hrdinka sympatická - samozřejmě má nějaké své démony, ale naštěstí to není superžena, která každého protivníka skolí. Pěkné, sympatické, těším se na další díl.

Zlatinka.Emilly
09.10.2022 5 z 5

Pěkně se to poslouchalo, žádné morbidní scény, nechybělo napětí, super kniha.

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Parádní!

veverkaVv
02.10.2022 5 z 5

Kniha, která vás pohltí, nenechá spát a donutí vás číst a číst, až se dozvíte rozuzlení. Skvěle napsané. Postavy dobře vykreslené, vzájemné vztahy na pracovišti napjaté. Výborná kombinace. Podceňování úsudku a role ženy v kolektivu, který je převážně mužský. Jako v reálném životě.

DavidMechura
15.09.2022 4 z 5

Super série a to jsem přečetl jen první díl. Bylo to rozvětvený a postavy se mi tam krásně navazovali úplně sami. Klobouk dolů, jdu na-Noční lov

mistr7343
15.09.2022 4 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Musím si okamžitě přečíst další knížky od autora! Vřele doporučuju!

mstychov
14.09.2022 5 z 5

Knížka mě neskutečně zaujala. Má úžasný spád, zvraty, postavy s životním příběhem, který chce člověk číst. Co číst-hltat.

Hlavní hrdinkou je Erika Fosterová, klíčová vyšetřovatelka vražd. Je přivolána k případu úmrtí dívky, která byla nalezena zamrzlá v ledu. Situace je komplikovaná, protože se jedná o dívku z velice vlivné a bohaté rodiny. Celý případ je od začátku přehnaně medializovaný.

Erika se musí prát s vlastní minulostí, nechápavým šéfem a snobskou rodinou, která jí nedá nic zadarmo. Sama se zaplete do případu víc, než je nutné a nasadí v něm svůj život.

Poslech jsem si maximálně užila. Ke konci už nešla kniha odložit. Autor nás napínal do poslední kapitoly. Vraha jsem nepoznala. Ani ve snu by mě nenapadlo, jak kniha skončí. Veliké plus za prolog a epilog.

V neposlední řadě musím vzdát hold Martinu Stránskému, jehož hlas je v audiu naprosto dokonalý. Dokáže se vcítit jak do žen, tak mužů. Klobouk dolů.

Knížka má za mě plný počet bodů. Těším se na další od autora. Teď už mě čeká další zábava a to hledání audia k poslechu.

andrea0221
13.09.2022 5 z 5

Dobře psané, od půlky už jsem ji neodložila a dočetla na jeden zátah.

Han-nah
13.09.2022 4 z 5

Pro mě nový autor, takže seznámení a nádherná obálka. Detektivka se četla dobře, ale já se při čtení zaseknu na oslovování. "Detektiv šéfinspektor" Erika Fosterová je zajímavá, ale velmi komplikovaná žena, na jedné straně tvrdá, jde za svým dle svých instinktů a vyšetřování ,obklopená dobrým týmem, který ji pomáhá v obhajování jejího úsudku. Projevuje se i její citová stránka po tom, čím už si v životě prošla. Nohy ji podkopávají lidé, kteří si myslí, že moc a peníze jim dovolí vše. Trochu mi tam ale chybělo "PROČ" byly dívky zavražděny, jaký důvod měl pachatel.
Určitě si přečtu další knihy z této série.

KaMal
26.08.2022 4 z 5

Super úvod k detektivní sérii, v níž inspektorka původem ze Slovenska vyšetřuje související řadu vražd. Erika je ale dost svéhlavá, celkem pochybuji, že by to v reálu někomu prošlo...

JerryDexter
07.08.2022 4 z 5

Moje první setkání s Robertem Bryndzou a taky s Erikou Fosterovou. Ano, některé postavy jsou dost šablonovité a Erika mě chvílemi pěkně štvala, ale víte co? Mě to fakt bavilo. Bytostně nenávidím elitářství, všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější, znáte to. Jsou lidé, kteří mají pocit, že když mají peníze, jsou něco víc, tak to bylo, je a bude, co je svět světem. I o tom je tenhle příběh.

MichaelaZlebkov
30.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Asi budu jedna z mála, koho kniha nijak zvlášť nezaujala. Podle obrovského marketingu okolo knih Bryndzy jsem čekala hodně dobře promyšlenou zápletku, což se nekonalo. Vraha jsem správně tipovala už na začátku knihy, a postupně s dalšími indiciemi a chováním postav, se mi to jen potvrzovalo. Čekala jsem teda, že alespoň rozuzlení případu a motivy vraha mě uspokojí, ovšem ani to se nekonalo. Dávám šanci ještě dalším knihám Bryndzy, ale upřímně jsem zklamaná. To mě více překvapil méně známý J.P.Delaney, kde zápletky všech knih byly skvěle promyšlené. No nic, jdu na Bryndzův Noční lov a snad bude mít větší úspěch :-)

Vesmich
24.07.2022 5 z 5

Po asi týdnu od přečtení už sice tak úplně nevím, o čem to bylo, ale vím, že to bylo napínavé, frčelo to a hlavní policajtka mi vyhovovala.

derminator
19.07.2022 5 z 5

Čtiva, dobrá kniha. Neřekl bych že nejlepší od Bryndzy za tu zatím považuji Kanibala z Nine Elms, ale dívka v ledu je dobrá kniha která má trochu odflaknuty konec. Dávám 80%.