Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5787 5787

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Centurion.d
16.12.2021 3 z 5

Čtivý a dobře napsaný uvěřitelný příběh.

PaníLenka
14.12.2021 3 z 5

Potřebovala jsem oddechovku - a tu jsem dostala. Klasická detektivka, kterou stačí přečíst jednou, ale účel - odvést mysl na pár chvil od okolního světa napínavým příběhem, byť plným klišé - splnila. Totéž očekávám od ostatních knih ze série, naštěstí je mám slíbené z knihovny, koupit bych si je asi nešla…

The_Kim
02.12.2021 1 z 5

Teda tohle bylo hodně špatné. Nevím jestli to bylo jen tím neuvěřitelně hrozným překladem, anebo by byl originál lepší, ale knihu bohužel nedoporučuji a zcela mě to odradilo i od nákupu dalších knih od autora.

JPBelmondo
29.11.2021 4 z 5

Konečně se ke mně dostal první díl ze série s Erikou Fosterovou. I když se mi další díly líbily o něco více, bylo to čtivé a napínavé, konec jsem nečekala. Bryndza opět nezklamal, hurá na další díl.

evelýny
27.11.2021 2 z 5

Napínavé, přesto nuda.
Vražda skoro v přímém přenosu.
Tam v baru U slepeného hrnce,
kde schází se lež, přetvářka, arogance
a možná oběť i její vrah.
Něco shnilého není jen ve státě dánském.
Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová si servítky nebere.
Vše mapuje přísným pohledem
Do boje vyráží sama středem
Bez mobilu, bez pistole...
Skončí její naivita brzy také pod ledem?
Nakonec zazvonil zvonec
a morbidní pohádky byl konec...

Příběh je pro někoho skvostem mezi thrillery,
pro mě jízda na tobogánu.
Začátek slibný, konec v nedohlednu. S napětím se zvyšuje rychlost, která je bržděná žabomyšími válkami mezi kolegy, srdceboly minulosti šéfinspektorky Eriky, která impulzivně, zarputile, mnohdy bez rozmyslu a tím amatérsky sleduje stopu sériového vraha.
Asi v polovině jízdy s pochopením přijde ledová sprcha, čímž naberete ještě větší rychlost, abyste mohli být prudce vymrštěni.
Volným pádem klesáte pod hladinu. Lapáte po dechu. Jste paralyzováni nečekaným, přemrštěným, absurdním koncem.

Zbortily se moje plány?

Kdo však jednou okusí jízdu na tobogánu...

P.S.: Doplňte si sami :-)

Audiokniha: Martin Stránský čte dynamicky, přizpůsobivě, podmanivě s přidanou hodnotou

baji42
24.11.2021 3 z 5

Kniha má velkou reklamu a hodně se o autorovi mluví. Ale byla jsem zklamána, je to celé hodně šablonovité a šéf inspektorka Erika Fosterová mi nebyla vůbec sympatická. Ale to už začíná být nutností. V současných detektivkách snad neexistuje vyšetřovatel bez nějakých těch osobních démonů a stigmat.

danny_21
23.11.2021 3 z 5

Mno, tak jsem si dal pár večerů s Bryndzovou Dívkou v Ledu a že bych vrněl nadšením a vrazil tomu pět hvězd to teda ani náhodou. Autorovu snahu polidštit detektiva šéfinspektorku Ériku kvituju ( na rozdíl od supermanů třeba Carterovy série Huntera ), celkově je psáno přímočaře a bez sáhodlouhých kapitol a obrazných popisů, takže se začtením problém nebyl, ale chybí tomu víc propracovanosti, lépe postavené vedlejší postavy, motivace vrahounka pochybná - ti co mají už něco načteno v tomto žánru - padoucha odhalí poměrně brzy - i díky tomu, jak je zápletka stavěná včetně prozrazení pohlaví pachatele. A finální konfrontace ve stylu Božského zásahu - no nevím, moc to neberu. Jak píše Metla, lepší průměr, ještě jednu rundu s Bertem asi dáme - 60 %

ilona3471
20.11.2021 5 z 5

Dívka v Ledu: První kniha z šestidílné série z Erikou Foster.Kterou jsem přečetla od Roberta Bryndzy. Četla se lehce bez zdlouhavych popisů. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Na tuto knihu mě navnadila Irenka z Knihánkova. Kterou sleduji na yotube. Sympatické postavy mi byli Šefinspektor Erika Fosterová, Mossová a Peterson. Knihu můžu všem doporučit kdo čte napínavé thrillery či detektivky. 10/10. Dívka v ledu. Ihned šáhnu do své knihovny po 2 dílu z teto série Noční lov.

Evkae36
16.11.2021 5 z 5

Tahle kniha byla fakt dobrá, jediné co mi ale vadí, že nadřízení Eriky ji nenechají dělat její práci, mají pochybnosti o jejím vyšetřování, nejdřív jí musejí z případu odvolat aby se mohla s velkou slávou vrátit a případ vyřešit... tohle je v podstatě v každé druhé detektivce a už to trochu nudí.

Zuzulinka
04.11.2021 5 z 5

Kniha se mi velice líbila! Doporučuji! Jednoznačně!

ferda16
03.11.2021 5 z 5

Tohoto autora mám ráda. Knížka je napínavá od začátku do konce.

BaNaMa
30.10.2021 5 z 5

První kniha od Bryndzy a mohu říci jedině wau. četlo se to samo, napínavé to bylo do poslední chvíle. Vraha jsem sice tušila, ale nevěděla jsem jistě. Mohu jen doporučit a už se poohlížím po další knize :-)

March
28.10.2021 4 z 5

Moje prvotina od autora a jsem nadšená, neustále napětí, neustále zvraty, napětí by se dalo krájet:) autor vás skvěle vtáhne do děje a to rozuzlení?.... Nemá chybu.

vekkr
25.10.2021 4 z 5

Audiokniha.Výborně načtená,výborný děj.

moudivlacek
23.10.2021 5 z 5

Díky databázi jsem narazila na dalšího velmi dobrého autora.
Detektiv Erika dostává druhou šanci a hned od první chvíle si proti sobě popudí pár lidí. Dostává na starost vraždu dívky nalezené pod ledem. Jenže Eriku nezajímá, jak moc má vlivné rodiče, jí záleží jen na dopadení vraha.
A tak brzy tvrdě narazí... Jenže je zajímavé, že se zde najde i pár kolegů, kteří jí věří a snaží se jí tajně pomáhat. Otázkou je, jestli jejich pomoc nepřijde pozdě...
Další velmi častý a hodně starý motiv vražd - jenže - a díky bohu - velmi dobře zpracován. Moc se těším na další případ Eriky.

Medvědářka
23.10.2021 5 z 5

Četla jsem tentokrát jako audioknihu.
Byl to návrat, kdy jsem si chtěla oživit knihu v báječném podání Martina Stránského. Jeho projev mě baví a kniha se mi zase ukázala v jiném světle. Chvilkami jsem věděla, co se stane v příběhu. V dalších moje paměť selhávala a já si tak připomínala, proč je tahle série tak skvělá a čím si mě získala.
Je to hezký návrat a já mám už v telefonu připraveny další dva díly Noční lov a Temné hlubiny.

Cher
20.10.2021 5 z 5

Skvělé. Napínavé od začátku do konce. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

termitovo
17.10.2021 4 z 5

Dobra kniha. Hvezdu dolu davam za standardni, uz dost nudnou, sablonu - detektiv ma tezke osobni trauma, kolegove mu hazi klacky pod nohy. Ale navzdory vsem protivenstvim to dobre dopadne. Samozrejme po te, co je detektiv vrahem (samozrejme seriovym, jiny uz dnes nejsou cool) malem zabit a v posledni pikosekunde je zachranen.

Jana.Kuc
16.10.2021 5 z 5

Konečně jsem sáhla po R. Bryndzovi. A nelituju. Kniha přečtena za 1 den. Těším se na další díly.

Michelleee
13.10.2021 5 z 5

Úžasná detektivka. Odhalení vraha bylo šokující a knížka mě neskutečně bavila.