Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5763 5763

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Olava
02.02.2022 3 z 5

Velmi čtivý příběh. Hlavní postava mi kolikrát lezla na nervy, ale jsou i horší. Vraha jsem si teda netipla, tak jsem byla spokojená. Nicméně by si kniha zasloužila ještě pár stránek na vysvětlení, proč to tak vlastně bylo. To mi jako jediné dost chybělo. Určitě se ještě k dalším dílům dostanu, ptž to nebylo rozhodně špatné. Rezervy to má, ale jako všechny postavy se vyvíjí, další díl bude určitě lepší.

Arev122
01.02.2022 4 z 5

Kniha měla spád I napětí. Přesvědčivě bylo popsáno jak chutná moc mocných a bezútěšnost mladých děvčat z východní Evropy.

verense
30.01.2022 2 z 5

Jak jsem byla zvědavá, tak jsem byla zklamaná. Jednak jsem vraha odhalila celkem záhy a jednak jsem si většinu knihy na Eričinu adresu myslela "bohajeho, to je ale čúza". Vím, že je to začátek série a postavy se mohou vyvinout nějakým (pro mne stravitelnějším) směrem, ale Dívka v ledu mne tedy na další Bryndzovy knihy nenalákala.
Mmch, myslíte, že spisovatelé znají i jinou značku mobilů apod., než jsou ty od nakousnutého jablka? Nějak o tom začínám pochybovat...

Lalina3
29.01.2022 2 z 5

Měla jsem velké očekávání. Těžko říct, jestli to můj úsudek ovlivnilo, ale tohle... Bylo špatný.
Čtivý to bylo dost, ale jinak? Vysvětlení knihy skoro na jediný straně, milion věcí se ani vůbec nevysvětlilo...
Ano, v šoku jsem na konci knihy zůstala. Ale jen proto, že jsem nemohla uvěřit tomu, jaká blbost to byla.
Zklamání velké :( A mrzí mě to, těšila jsem se na dalšího super autora.

Alix
26.01.2022 3 z 5

Jako odpočinková kniha to nebylo špatné, ale jinak mi tam spousta věcí lezla na nervy, včetně hlavní hrdinky. Detektiv šéfinspektor Fosterová se po celou dobu chová jako umanutá koza a její nadřízený s ní měl teda svatou trpělivost. Nepamatuji si, že by poslechla jediný jeho příkaz, což si nedovedu vůbec představit a kdyby se takhle chovala moje podřízená, vyrazím s ní dveře. Její věčně vybitý mobil mne taky rozčiloval a Superman by se cítil zahanben, protože nemusela jíst, spát a přežila by snad všechno. Jeden vrah byl jasný a druhý se dal uhodnout. Ale celkově jsem se u toho odreagovala.

Mikik
24.01.2022 2 z 5

Četlo se dobře, ale nijak zvlášť mě to bohužel nenadchlo..Hlavní postava Eriky mi byla docela sympatická, až na její smůlu na nefunkční telefon, zajímavé. No a vše okolo bylo špatně. To jí všichni házely klacky pod nohy schválně? Pokud si jí její šéf nevážil, proč jí tedy tu práci svěřoval a pak hned podle něj vše dělala špatně. Nebylo to reálné a ostatní postavy mi opravdu neseděly. Konec mi rozhodně nepřišel vůbec překvapivý, od začátku to k tomu směřovalo. Takže mě opravdu neláká už žádná další kniha od tohoto autora.

čuřil
24.01.2022 4 z 5

Taktéž moje první setkání s tímto spisovatelem. A musím říct, že to bylo milé setkání.
Případ byl zajímavě zasazen do celkem povedeného prostředí. Povedená šéfka vyšetřování, pointa.... A i vcelku povedené vyřešení, ač už toto někde bylo.
Určitě nezůstane u jediné knížky a taky se těším na pokračování s komisařkou Fosterovou.

cca
22.01.2022 5 z 5

(přečteno v angličtině) Od autora je to má první kniha a už teď můžu říci, že v budoucnu se určitě dostane i na další. Vraha se mi nepodařilo ani zdaleka odhadnout, byla tam akce, celkově to nemělo nijak hluchá místa. Z detektivního žánru řadím mezi ty lepší. Chris Carter to sice není, ale rozhodně Bryndza má, poměrně vysoká, očekávání naplnil.

MíšaS.
21.01.2022 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Nějak mi to celé nešlo dohromady.

lucifess
19.01.2022 5 z 5

Už přesně nevím, kolikátá kniha od autora to pro mě je, ale opět skvělá. Baví mě styl, nečekané zápletky i rozuzlení. Myslím, že si asi budu chtít přečíst všechny Bryndzovy detektivky. Už jsem zkusila všechny detektivy a spokojenost.
Jednoduše shrnuto a podtrženo - stojí za to číst, aktuální hodnocení 90 % je rozhodně oprávněné!

terryaknihy
18.01.2022 4 z 5

Dívka v ledu byla mou druhou přečtenou knihou od autora, ale zároveň první knihou z jeho detektivek. Do knihy jsem se pustila v rámci audioknihy a nemohla jsem udělat lépe. Audio bylo namluveno Martinem Stránským a ten jeho hlas? oh..
Každopádně příběh sám o sobě byl dobře zamotaný, chtěla jsem poslouchat dál a dál. I když Erice házeli klacky pod nohy, šla si za svým, a to se mi na ní líbilo. A ne, zase jsem na vraha nepřišla, takže bravo :D!

petrak
17.01.2022 5 z 5

Přečteno za tři dny a už se těším na další knihu ze série.

viweb
16.01.2022 3 z 5

Přečteno poměrně rychle, děj měl spád, odhalení vraha bylo pro mě překvapivé. Vadilo mi časté opakování a vracení se v ději o již zjištěných okolnostech. Pořád mi vadí nejednotnost používání křestního jména hlavní hrdinky a oslovovaní ostatních postav příjmeními.

hannina
16.01.2022 4 z 5

Detektivka o tom, jak bohatí a mocní mohou ovlivňovat vyšetřování dokonce i vražd a v tomto případě se to daří až do chvíle, než vrah zaloví ve vlastních řadách. Neohrožená šéfinspektorka Erika Fosterová pátrá dle své intuice navzdory překážkám, které jí klade její nadřízený, nakonec i navzdory své suspendaci a faktu, že jde o život i jí. No přečetla jsem, byla jsem zvědavá, ale chyběla mi větší rozpracovanost motivu a propojení všech zúčastněných osob, které bylo na konci jen jaksi stručně sděleno.

Dietwithstyle
08.01.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od Bryndzy. Nejprve se mi dostal do rukou titul Chladnokrevně, což je už páté pokračování o Erice Fosterové. Řekla bych ale, že tahle kniha byla poutavější. Když už si myslíte, že víte, kdo je vrah, stejně vyjde najevo, že to byl úplně někdo jiný. Určitě se pustím i do dalších dílů.

monushka
06.01.2022 5 z 5

Má první autorova přečtená kniha. Díky Dívce v ledu si pana Bryndzu přidávám do seznamu oblíbených autorů :)

Timkim
06.01.2022 4 z 5

Super kniha od Roberta. Erika je 100% žena. Chvíli ji milujete, chvíli Vám leze na nervy. Kniha není vůbec špatná a hodně tomu pomáhají krátké kapitoly. Co by se dalo vytknout, je ten zrychlený konec. Ne že by se dej nějak táhl, ale posledních 10 kapitol je, jako by jste předvedli z motoraku na rychlík. Takové šup šup a hotovo. Jinak, přednes Martina Stránského je bezkonkurenční. Za mě poctivých 90%.

keiko33
31.12.2021 4 z 5

Ku knihe som sa dostala vďaka vyzve, no na autora som sa chystala už dlhšie. Jedno sa mu uprieť nedá, píše pútavo, aj keď vám niektoré maličkosti dôjdu až na koniec. Motív vrážd som veľmi nepochopila, respektíve čakala som niečo wau. Detektívka je z prostredia Londýna, takže som čakala takú mrazivú, ponurú atmosféru. Tie zimomriavky mi tu chýbali. Áno, čítalo sa to rýchle, ale len preto, že ste chceli vedieť kto je vrah. Tiež mi tu chýbali taký ten strach, že keď sa začítate do knihy a niečo buchne a vy nadskočíte. Rola hlavného detektíva sa mi páčila. Mám rada odvážne a nebojácne ženy. Celkovo vyšetrovací tým bol fajn, že ich tam bolo viac a boli zohratí. Ale ako začiatok série to bolo dobré. Určite sa pustím aj ďalších častí.

Karoley
27.12.2021 5 z 5

Její pootevřené rty jakoby se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu.. A není jediná.

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

Didia
25.12.2021 4 z 5

První detektivka, kterou jsem přečetla. Asi nejsem do tohoto žánru úplně začtená, jelikož jsem konec skoro nepochopila. Motivace k vraždě? Souvislost ostatních postav ve vazbě? Role oněch peněz?
I přes to, mě knížka nepustila ji odložit, napínavé až do posledního momentu. Zkusím i další autorovi knihy.