Inspektor s velkým mozkem

Inspektor s velkým mozkem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459478/bmid_inspektor-s-velkym-mozkem-hW1-459478.jpg 4 201 57

Inspektor Prevít série

< 3. díl

Inspektor Timothy Prévit je ve své podstatě stále stejný. Možná vychází z myšlenky, že co je dobré, nemá se měnit, ale spíš je mu to jedno. A pokud se chce změnit někdo jiný, nechť tak učiní a jeho nechá laskavě na pokoji. Také z těchto důvodů je nadále neoblíbený v práci a žije odloučen od své rodiny se svým milovaným dobrmanem Britem a papouškem Esmeraldou. Jenže z klidného pobývání ho vyruší vyšetřování dvojnásobné vraždy. A aby toho nebylo málo, přidá se k tomuto případu ještě jeden únos. Nyní je na Prévitovi, aby našel ten správný konec zamotaného klubka. Jenže Prévit už toho má dost... celý text

salexice
05.10.2022 5 z 5

Joj, prevít Prévit se nám zkultivoval, dozrál a je z něj imponující osobnost a úspěšný detektiv. Zároveň však unavený detektiv, zejména protivenstvím systému. O vtip kniha nepřišla, komentáře i situace jsou stále absurdní. Zkrátka jiná detektivka, než je většina. Baví mě to stále a nezbývá než doporučit.

Prateri
02.10.2022 5 z 5

Tak to byl bonbonek mezi krimiromány. Čtenář nepociťuje tíseň z vyšetřování zločinu, protože inspektor Prévit je opět v akci s humorem, který odlehčuje pátrání a ještě bych dodala, že se z něho stal větší frajer, a tím nemyslím, že nosí lepší oblečení.

Fidibus
30.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl mi přišel o fous slabší, i když humorných scén i krve je opět dost. Prevít si našel při pátrání parťáka a je úspěšný, přesto je nespravedlivě nařčen a odchází od policie. Věnuje se pátrání po Oskarovo synovi a jeho vrazích, aby na konci opět dostal nabídku.
Moc pěkná scéna, jak se převlékl za domorodce.

Nuttelka
22.07.2022 5 z 5

(Audiokniha)
Jednoznačně Prévita miluju! :-) Pořád i nadále se budu opakovat, že je to skvělá postava a děkuji za výbornou interpretaci Jakuba Saice, který mu vdechl život. Jsem opravdu nadšená a doufám, že série bude pokračovat. V tomto díle Timothy řeší jeden případ za druhým, má 100% úspěšnost, jeho taktiky, povaha, "velký" mozek a že je prostě svůj, mě neskutečně baví. Je to vtipná detektivka, u které se opravdu nudit nebudete.

Atara16
06.07.2022 4 z 5

Škoda,že se tam pořád omílají věci z předchozích dvou dílů.
Díky tomu mi tento díl přišel slabší.
Doufám že bude ještě další pokračování.

pepa4081
27.05.2022 5 z 5

Celá minisérie je skvělá, škoda, že nemá pokračování. Doporučuji všem, kdo mají rádi detektivky s velkou dávkou humoru.
Nanejvýš uspokojivé.

Schamila
31.03.2022 5 z 5

Prévit je fakt pořádný prevít, nemusel by ještě do důchodu, ještě by mohl něco podniknout, protože se to čte fakt moc dobře!!!!!

iceVS
17.03.2022 5 z 5

Úžasný sledovat, jak se z podivného strejce stává elitní a chladnokrevný zabiják.
I jeho humor je smrtící :-)
A vůbec nejvíc se mi líbí ta boží nekorektnost v každém ohledu.
Balzám.
Chci další díl - pokud možno ihned :-)

Jenny46
30.01.2022 5 z 5

Kniha je na jeden večer, skvělé vyprávění s humorem. Timothy P. je podivín, ale já mu fandím a opravdu si ho zamilovala. Jeho postava se v každém díle rozvíjí...
Odpočinková kniha a doufám, že bude další díl .o)

čef
25.01.2022 5 z 5

Jako v předcházejících dílech řeší zdánlivě potrhlý inspektor Previt ladně jeden případ za druhým a rozhazuje při tom okolo sebe svoje sarkastické bonmoty, občas možná trochu násilné, někdy i vtipné. V druhém plánu je příběh sympaticky zaměřen na rasismus naruby tak, jak to čím dále více pozorujeme okolo sebe, o státních médiích nemluvě. Po několika psychologických neštěstích z předchozích románů docela osvěžení.

4xbabča
05.12.2021 5 z 5

I třetí kniha o dalších případech inspektora Prévita je plná zajímavých a napínavých situací, které svým svérázným způsobem inspektor Timothy Prévit řeší. Opět super čtení!

intelektuálka
20.11.2021 4 z 5

Timothy Pévit se nemění - zůstává svůj - se svým svérázným humorem i zvířectvem ....
dobrmanem Britem a papouchem Esmeraldou ....

Případy vražd řeší s nadhledem /a sympatická je i postava čínského spolupracovníka /
a nakonec se ještě pouští do pátrání po zmizelém synovi strýce Oskara ....

V závěru se mu rýsuje trochu jiná budoucnost - a my jsme zvědaví, jak to bude dál ....

To bylo zábavné čtení- doporučím.

Mickhesh
05.10.2021 5 z 5

Třetí díl a zdá se že i nejlepší. Trochu mi vadí to retrospektivní vracení do minulosti, kdy se vypráví, co bylo v jedničce, co ve dvojce.. nasrat! Buď ať si to lidi přečtou a nebo je na začátku knihy nějaké sesumarizování předchozích dílů a potom ať už se s tím neotravuje, ptž pokud někdo čte ty díly hned po sobě, tak je to neskutečnej opruz. Jinak fakt fajne kniha! Těším se na pokračování.

sadlo
19.09.2021

Podobně jako u předchozích knih, skvělé odpočinkové čtení.

1bublina
17.09.2021 5 z 5

Skvělé jako předchozí díly. Snad bude brzy pokračování.

WaN635
18.08.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než dát za 5 hvězdiček. Každým dílem Timothy zvyšuje svou kvalitu. Kniha má spád, je čtivá, zábavná. Párkrát jsem se opravdu od srdce zasmála. Doufám, že bude další díl, neboť Timothyho sarkazmus by mi velmi chyběl.

PaníLenka
15.08.2021 5 z 5

Takto má vypadat čtení na léto! Humor, napětí, vztahy - všeho akorát pro pohodové odpoledne.

konicekbily
22.07.2021 5 z 5

Dialogy, úvahy Prévita, komické situace a spousta dalšího v kriminálních historkách milého detektiva (nejen z New Yorku a USA, ale i ze dalekého zahraničí) - vše v perfektním provedení mého oblíbeného autora! Tentokrát je příběh zasazen do současnosti americké i celosvětové reality. Perfektní zábava!

NannyOgg24
22.07.2021 5 z 5

Třetí díl a všechny parádní. Inspektor Prévít je prostě neskutečný. Doufám, že brzy bude další díl.

Arielka1
20.07.2021 5 z 5

Pan autor ani do třetice nezklamal. Inspektor Prévit opět předvedl svou brilantní logiku a dokázal, že se jen tak z někoho nepodělá. :-)

František Niedl
česká, 1949
2006  89%Čtvrtý králův pes
2012  89%Platnéř
2012  89%Útěk do pekel
2013  92%Čas vlků
2016  90%Rytíři z Vřesova

Kniha Inspektor s velkým mozkem je v