Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1577 1577

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Simstr
30.06.2023 2 z 5

Pořád jsem se sama sebe ptala: Kolik těm lidem je? :-) protože, pokud jsou to dva dospělí lidé, tak teda pardón... ! Nebavilo mě to, je spousty jiných "romantických" knížek, které jsou mnohem lepší a mají nějaký děj.

Barbara182
28.06.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Nečekala jsem od knihy nic světoborného, ale opak je pravdou, je to hrozně milé, romantické, vtipné a tak čtivé, že jsem se nemohla odtrhout a prostě to musela dočíst, což už se mi zase delší dobu nestalo :-) A neskutečně jsem si čtení užívala. Postavy jsou hrozně sympatické (včetně nabručeného pana profesora) a ti jejich kamarádi! K popukání. Fakt mě to bavilo a určitě jsem knihu nečetla naposledy :-)

Dela90
28.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Olive pracuje jako doktorandka na Stanfordu. Mimo to se snaží prorazit do světa díky svému výzkumu. Na milostné vztahy nemá čas. Jenže, když se její kamarádka zamiluje do jejího ex, ona jí chce dát najevo, že je to ok, tak políbí na univerzitě první kolemjdoucího - Adama Carlsena. Který je na škole znám, jako přísný školitel. Byla chyba políbit ho, nebo to zažehne jiskru a bude z toho i něco víc? A co všechno se za tu dobu přihodí?

Tahle kniha byla jistou dobu vidět úplně, ale úplně všude. Pořád jsem odolávala a pak tu byla nabídka štafety. Tak jsem si řekla, jo přečtu si ji.

Najde v ní neotřelé vědecké prostředí, které mě moc bavilo. Humor, který se nesl vlastně celou knížkou. Rozhovory mezi Olive a Adamem, byly prostě k nezaplacení. Dost jsem se nasmála.

Adam, navenek protiva a pod povrchem úžasný člověk se srdcem na pravém místě. Prostě chlap k sežrání.
Líbily se mi hypotézy na začátku každé kapitoly.

Toma jsem ze začátku naprosto špatně odhadla. A no, vy si o něm udělejte obrázek sami. (žádný spoiler ode mě nečekejte :D)

Příběh samotný měl šmrnc, ale asi to není úplně kniha ze které bych si sedla na zadek. Ideální je nemít přehnané očekávání, protože ne vždy se Vám vyplní.

Doporučuju přečíst, pokud hledáte oddechovku nabytou humorem a kapkou romantiky.

akinomV
26.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Po knížce jsem sáhla s tím, že vím, co čekat. A romantika a humor byly na jedničku. Ale ta hotelová scéna (a bonusová část), to bylo fakt moc. Vždyť to úplně zazdilo tu romantickou náladu. Tato nevyžádaná lekce z anatomie totálně zahodila šanci na nějakou představivost. To už se nemůžou napsat knihy trošku decentněji, aby si čtenář mohl něco i sám domýšlet a už jenom dostáváme na podnose porno v písemné podobě?
Knížka se mi jinak fakt líbila, stránky mizely pod rukama. Postavy jsem si oblíbila a ten jejich humor, to bylo super.

Lutzinka
21.06.2023 4 z 5

Hele dobrý.
Zajímavé vědecké prostředí, humor, sarkasmus, stránky utíkají pod rukama.
Jediné, co bych vynechala, je bonusová kapitola. Teda abych byla přesnější, tak bonus by byl super, kdyby nás pustil do Adamovy hlavy v jiné situaci, například 29.9. při rozchodové scéně.

johi_murasova
18.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Máme tady další booktok senzaci! Hypotéza lásky obletěla celý internet a ty ohlasy jsou naprosto senzační, bohužel nemůžu úplně souhlasit. Je to dobrá kniha? Ano. 5/5? Pro mě asi úplně ne. Charakter Adama byl úžasný, padl mi do oka už od začátku, ale postava Olivie byla trošku zvláštní, neustále se za něco omlouvala (i když vlastně neměla za co ), pořád shazovala sebe nebo svůj výzkum a celou knihu jsem si vlastně říkala jak se taková holka může dostat na až na postgraduální studium. Celou tuhle knihu zabila scéna v hotelovém pokoji, bylo to hrozné a vůbec se mi to do té knihy nehodilo. Nebylo to špatné, ale taky né úplně top, milá oddechovka postavená na humoru. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy. Jo a bonusovka byla podle mě úplně zbytečná sorry not sorry.

Doomiiniikaa
16.06.2023 5 z 5

Je to příjemná oddechovka. Jediné,co bylo až moc byl Adam, až moc dokonalý a až moc zamilovaný, až moc neuvěřitelný ... jinak krásné čtení na dovolenou

Ewe291
16.06.2023 3 z 5

No ja teda neviem, mne tam nieco chybalo. Bolo to nudne a podla mna neoriginalne. Aj ked Adam bol skvely ale neviem Olivia mi nesadla a casto mi prislo, ze je vsetko zmetocne a akoby autorka nieco vynechala. Takze pre mna je to kniha, ktoru precitam a zabudnem co mi je luto lebo bola tolko ospevovana a mala tolko skvelych hodnoteny no mna osobne nezaujala

Sixtínka
12.06.2023 4 z 5

Fajn oddychovka s istou dávkou originality. Téma falošného randenia síce nie je sama osebe veľmi originálna, no autorka ju podala neotrepaným spôsobom a zasadila do zaujímavého univerzitného prostredia so zameraním na vedu, takže to bolo také iné. Bavilo ma to.

Kudík
10.06.2023 4 z 5

Doktorandka na Stanfordu Olive Smithová a obávaný, ale uznávaný profesor Adam Carlsen, jsou pro mnohé z kolegů a přátel jako pár překvapením, možná i šokem. Pro mě byl celkem zarážející důvod, proč Olive políbila v úvodu Adama. Sice anotace dost naznačí, ale i tak mi to přišlo jako řešení hodné středoškolačky, nikoliv šestadvacetileté ženy. Je zde i dost klišé, oba úžasní, krásní... on s pekáčem buchet, oba dva s přáteli, u kterých mám pocit, že jsem o nich už někde četla, ale i tak to na mě zafungovalo. :) Jen si dovolím vytknout pár věcí, např. kniha úplně nesplňuje definici romantické komedie, protože humoru zde bylo jako šafránu, a dále některé výrazy nebyly úplně na místě. Jako nenáročnou romantickou četbu z vědeckého prostředí se sympatickým obsazením hodnotím 3,5*.

Hmmmkniha
09.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Jde spíš o odpočinkovou romantiku, ale i tak jsem knihu téměř nepustila z rukou. Prostředí, zápletka romantická linka... to vše se mi moc líbilo, i postavy byly skvělé až na jedinou věc. Přišli mi lehce "do očí bijící", že hl. postava přemýšlí víc dětinsky jak já, patnáctileté dítě, i když jí je 26. Její a věk hl. mužské postavy se mimochodem dovíte přibližně v půlce knihy, a popis postav mi taky připadal chabý. Nebýt obálky, představovala bych si Adama asi jako Allana Rickmana v roli Snapea. Ale jinak over all knížku doporučuji.

alzbeta4340
09.06.2023 5 z 5

Milá romantika pro chvíle, kdy si čtenářka potřebuje odpočinout, vyčistit hlavu a nechat se spokojeně unášet až ke šťastnému konci... Jemný příběh vznikající lásky z univerzitního prostředí. Trochu bych si myslela, že dva tak inteligentní lidé, jako zde jsou Olive a Adam, se nedají tak zmást svými pochybnostmi a nedorozuměními, ale to už k žánru patří.
Líbilo se mi to velmi, ráda doporučuji.

denisa8946
04.06.2023 5 z 5

Máte rádi příběhy z prostředí vysoké školy s pomalou romantickou linkou? Pokud ano, neváhejte si přečíst tento úžasný příběh.
Knížka je čtivě napsaná, děj rychle ubíhá a těžko ji budete odkládat. A když skončí, přejete si, aby pokračovala. :)
Hlavní postavy si mě hned získaly, přestože Adam byl docela mrzout. Ale tak nějak jste věděli, že pod tou mrzutou maskou se skrývá víc. Olive se mi zamlouvala od první stránky, myslím, že bychom si v reálném světě rozuměly a probraly všechny naše démony, co nás v hlavě straší. :)
Bavilo mě humorné pošťuchování hlavních postav a také se mi líbila rozdílnost a zdánlivá neslučitelnost jejich povah... ale znáte to, protiklady se přitahují.
Romantická linka byla pozvolná a našla se tu i nějaká ta spicy scéna. V závěru knihy se nachází bonusová kapitola z pohledu Adama. Klidně bych uvítala víc kapitol z jeho pohledu, abychom do něj víc nakoukli.
Jediné malinkaté mínus, které ale neovlivňuje mé celkové hodnocení, je za výraz ''číča'' v bonusové kapitole... to mi vypalovalo oči. :D

pip11
03.06.2023 odpad!

Tak hezky to začalo a mohl to být pěkný příběh, ovšem autorka chtěla asi něco víc a musela tam přidat pokusy na zvířatech, vulgarizmy apod. Nechápu, jak mohla být tato kniha tak populární. Rozhodně to není nic, co bych si přečetla podruhé.

Andrejka91
01.06.2023 4 z 5

Bylo to pěkné , ale nic nového pod sluncem. Je to spíše oddechovka bez nějaké zápletky. Moc mi nesedělo vědecké prostředí, ale napsané je to dobře, jen mi tonepřišlo až tak vtipné, jak někdo píše.

TeriLoch
31.05.2023 5 z 5

Super, milá, vtipná oddechovka :) Řekla bych, že je to taková romantická komedie pro Netflix :D Sympatické postavy, děj hezky plynul a nějak jsem knížku nemohla odložit :)
Já, velká fanynka thrillerů a detektivek a tohle je moje první romantická knížka, do které jsem se pustila a i to je důvod, proč ode mě získala plný počet hvězdiček. :) Asi dám romantickým příběhům větší šanci. Doporučuji :)

Lexie321
28.05.2023 5 z 5

Absolútne super kniha. Od prvej strany som nemohla prestáť čítať. Olive a Adam boli úžasný a roztomilý. Grumpy x Sunshine zbožňujem a v ich podaní to bolo skvele. Vrelo odporúčam a určite si od autorky ešte niečo prečítam.

katynka78
28.05.2023 3 z 5

Tak jo. V první řadě chci uvést, že názor píše člověk, který neholduje romantice a milostným zápletkám tak často jako jiní, takže je nutné brát můj dojem s rezervou, pokud tomuto žánru naopak holdujete moc a rádi.
Proč jsem to tedy četla?
1) osobní výzva pro květen, když je ten měsíc lásky, tak by to chtělo přeci něco jemnějšího
2) občas zvolím něco lehčího z důvodu, že to chce zvolnit a dopřát mozku oddech od krimi, psychotrilerů a vážných témat
3) miluju lékařská témata a věci s tím spojené, takže akademická půda a vědecký výzkum mě nalákaly
4) a taky na mě zapůsobila kruci ta obrovská reklama a jak to všichni vychvalovali a jak se každý rozplýval a ujišťoval, že toto fakt musíte číst ( a to já většinou na toto nedám, odolala jsem i tomu Sedm manželů Evelyn Hugo)

A co teda ve výsledku na to, já cynik?
Nemohla jsem se začíst, trvalo mi to dlouho, ale na druhou stranu je to fajn oddechovka. Je tam strašně toho milostného a zápletkového klišé, které odhadnete i tehdy, pokud tento žánr nevyhledáváte jako já, ale vůbec to nevadí.
Naopak mě bavilo, jak je to čitelné a jasné už od začátku, že víte, co a jak bude, jen je otázka kdy.
Takže jsem si to vcelku užila a byla ráda, že dočetla.
Jo a ta erotická scéna byla fakt dobrá, ale stačilo, další už nemusím.
Zkrátka a dobře - pokud tento žánr milujete a čtete často, knížka se vám bude líbit - je tam vše, co potřebujete a dokonce i navíc zápletka jiného charakteru než milostného.
Pro ostatní jako já - je to typická romantická kniha o tom, jak je holka sice naprosto dokonalá, ale ona si to nemyslí a potká prince na bílém koni a krouží kolem sebe až nakonec naštěstí k sobě najdou cestu.
Prostě pohoda.

TerkaM
26.05.2023 3 z 5

Vlastně vůbec nevím, proč se tahle kniha stala hitem internetu... vyjmenovala bych plno jiných romantických knih, které byly daleko lepší a ten hype kolem nich takový nebyl - a přitom by si ho zasloužili daleko víc. Naprosto průměrná kniha.

veronika4937
25.05.2023 3 z 5

První věta anotace slibuje "romantickou komedii, která zbořila sociální sítě". Čekala jsem nějakou super pecku, u které se pobavím a ze které si sednu na zadek, ale mrzí mě, že toho jsem se nedočkala. Akademické prostředí mě rozhodně nalákalo, miluju seriál Teorie velkého třesku, a tak jsem se na ty geniální, ale trochu zvláštní figurky vyloženě těšila. Za to dávám jednoznačně plusové body, prostředí bylo zajímavé a originální. Co mě ale hodně zklamalo byl fakt, že jsem se celou dobu nemohla zbavit dojmu, že čtu YA knížku, protože Olive (26) i Adam (34) se prostě nechovali adekvátně svému věku. Možná, kdyby jim bylo o 10 let méně. Samotný děj mě v první půlce moc nezaujal, naštěstí druhá půlka už byla zábavnější, měla spád a mě nakonec bavilo sledovat, jak se vše vyvine, i když samotný konec samozřejmě nebylo těžké odhadnout. Ještě musím zmínit, že mě vytáčelo, kolikrát byl, obzvlášť v první půlce, někdo označen za ču**ka. A když došlo na postelovou scénu, při číče už jsem se vyloženě osypala.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky