Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1562 352

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

andrejci
11.08.2023 5 z 5

Tuto knížku jsem si musela přečíst, protože by mi jinak kamarádka začala sama předčítat nebo by mi to naposílala v hlasovkách :). Tak či onak bych se tomu nevyhla ani kdybych odjela na druhou stranu zeměkoule.
No a musím říct, že to bylo mnohem lepší než jsem čekala a že to přdčilo mé očekávání. Moc se mi to líbilo. Několikrát jsem se i smála nahlas a několik věcí bylo tak trefných, že se ji asi vytisknu a někam přilepím.
Prostředí univerzity se líbilo a bylo se mi, že hlavní postavy byly prostě normální lidé. Hned jsem se tedy do nich zamilovala a to především do Adama. Moc se mi líbilo to chemické prostředí a výzkukm, která Olive vedla.
Děj byl promyšlený a nebylo tam za mě nic co by se nemohlo stát ve skutečnosti.
Mám možná jednu malou výtku. Ale ta je opravdu malinkatá. Jedná se o bonusové kapitoly. Nemusely to být za mě tyto scény, ale například myšlenkové pochody během prvního polibku, setkání a jiné. Bylo jich tam dost a trošku mě mrzí, že jsme zrovna tyto scény nedostaly.
Je to skvělá oddechovka, která pobaví. Já ji určitě doporučím dál. Jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

Tesaknihy
09.08.2023 3 z 5

Milé čtení na jeden volný večer. Nebyla jsem z knihy nijak mimo, ale bylo to příjemné čtení. Nejednou jsem se u některých situací hodně zasmála. Bez velkých očekávání doporučuji.

katerina1237
07.08.2023 5 z 5

Tahle knížka čekala v policce na přečtení už dlouho, ale nakonec se dostala na řadu. Já moc ty romcom knihy nečtu a tohle byla výjimka, příjemná výjimka. Je to taková ta hezká romantarna, která vás donutí se nad ni pošklebovat a usmívat jak lečo. Měla jsem čtecí krizi a hypotéza me z ni vytáhla. Bylo to rychle, oddychove čtení, dej krásné odsypal a docela jsem se nad tím bavila. Sice klišé za klišé, ale to mi moc nevadí. Někdy jsem se zasekavala nad vědeckými pojmy, ale v průběhu jsem se je naučila trochu nevnimat a číst příběh dal. Postavy mi přišli sympatické, zápletka zajímavá. Kniha nemusí sednout každému, a proto se většina lidi boji do ni pustit, naštěstí jsem to já riskla a přečetla ji.

isabokmal
06.08.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem si kupovala už v únoru, když vycházela. A přiznávám se, nechala jsem se strhnout tou vlnou chvály, která kolem ní všude poletovala. A já si říkala, nebudu litovat? Je to kniha pro mne?
Ne - nelituju! Hypotézu lásky jsem totiž potřebovala jak sůl. Tahle praštěná romantická komedie mi rozzářila dny a donutila mne odhodit všechny strasti mých běžných dní. Usmívala jsem se, kolikrát jsem nad trapností všech různý situací knížku odložila, říkala si "Bože, to ne!", a vzápětí pokračovala ve čtení dál.

Hlavní hrdinka Olive mi tak moc připomněla mě samotnou, proto bylo celkem jednoduché se s ní sžít a Adam - ehm, krása!

Ve zkratce Ali Hazelwood píše bravurně a tohle rozhodně není poslední kniha, kterou si od ní přečtu. Líbí se mi ten vědecký svět, který tomu dává takový pěkný "Sheldon Cooper" nádech a vřele ji každému doporučuju. Slibuju, že si u ní odpočinete.

1casper
06.08.2023 5 z 5

Tohle byla pro mě skvělá oddychovka na dovolenou na pláž.
Navíc- četla jsem ji zrovna v období, kdy dcera odevzdávala diplomku a s vedoucím práce řešila kde co...skvěle načasované :-))
Děj byl předvídatelný, Adam byl prototyp dokonalosti....mně to nevadilo.
Hezky čtivá, rychlá knížka - na odpočinutí a vypnutí.

AnnieR.
06.08.2023 5 z 5

Byla jsem zaháčkovaná od první stránky. Už mě nic nepřekvapí (asi kromě thrillerů, tam se občas překvapit nechám, občas), takže ani příběh téhle knihy. Ale já to prostě zbožňuju.
Kniha byla krásná, postavy sympatické, ale přestože spolu mluvili, o svých citech zase tolik ne a zbytečně se zamotávali do nepravd. Jenže to by knížka skončila v půlce, a to by byla škoda.
Obálka se mi líbila, ale díky ní jsem si hned na začátku přestavila Adama nějak, ale v příběhu byl popisován skoro jako Bůh. Hned jsem ale své představy změnila, takže to nebyl žádný problem.
Nemám co vytknout, a proto hodnotím nejvyšším počtem hodnocení.

bravefox
06.08.2023 1 z 5

Opět proti proudu... Opravdu je tohle něco nad čím by měl čtenář ztrácet čas? Je to tak neskutečně hloupé a naivní, postavy jsou protivné a já trpím, při každé straně...

emilieselden
06.08.2023 4 z 5

Romantiku moc nečtu ale tohle bylo super. Dá se tady sice najít pár klišé, ale mě to bavilo a chvílemi jsem se smála i nahlas.

vekkr
05.08.2023 5 z 5

Na ležení u moře ideál a polibek hned na první stránce.Takže super .

Book_lover469
03.08.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, proto dávám pět hvězdiček v žánru contemporary. Adama jsem si velmi oblíbila a Olive byla taky fajn. Jediná postava která mi do oka úplně nepadla byla Olivina kamarádka. Ta mi ale nebránila si knihu užít. Prostředí bylo velmi zajímavé a zápletka příjemná. Je to prostě letní odpočinková knížka která neurazí.

mmmisulka.r
02.08.2023 3 z 5

2,5/5
No, toho jsem se bála... Upřímně, zdraham se kupovat knihy, které se prozenou sociálními sítěmi a stanou se jakýmsi boomem. Nad Hypotezou jsem váhala dlouho, ale nakonec jsem podlehla.
Asi půjdu proti proudu, ale tohle bylo jako co?
Více jak polovina knihy nuda, zachranovalo to prostředí, o kterém jsem chtěla vědět víc, tak jsem četla dál.
Když už konečně přišlo na věc , tak jsem myslela, že tou knížkou prostě praštím o zeď! Fakt si ten příběh zasloužil tohle?
Pro boha, vždyť už jim nebylo 15, byli dost stáří a hlavně nebyli hloupí.
Autorka píše na konci příběhu o tom, že píše příběhy o tom co nejvíc zná, čímž myslela zřejmě prostředí univerzity a studium biologie atd.... Chce tím snad naznačit, že jsou tam sice chytří lidé, ale v citech a sexu jsou úplně mimo?
Skvělé prostředí, skvělá zápletka, zvrat a stejně to na mě jako celek nefungovalo. Je mi to líto, ale to je můj osobní názor.
Vtipné to místy bylo, ale taky nic extra.
Po hodně dlouhé době negativní hodnocení, ale i to se někdy stává. Snad mě příznivci této knihy neukamenuji.
Počítala jsem, že jde o slow burn romantiku, takové příběhy mi nevadí, ale tohle bylo zkrátka takové suché...

Honey0105
01.08.2023 4 z 5

Opravdu příjemná oddechovka. Ideální čtení po práci nebo po náročném dni. Poutavé bylo prostředí univerzity. Sice se hlavní hrdinové občas chovali jako puberťáci, ale rozhodně to neurazilo. Určitě ráda zkusím i jinou knihu od autorky.

šikulka111
30.07.2023

Hypotéza lásky je kniha u které se člověk pobaví. Taková letní oddechovka. Byly zde vtipné scény, ale romantika nechybí. I nějakou tu pikantní scénu tu najdeme.
Adam byl super, jeho chování, a to že Oliv miluje několik let a přesto čeká až se zamiluje i ona, a k ničemu ji nenutí.
A Oliv byla taky fajn, ale štvalo mě, že dělala vše co jí řekla kamarádka. Řekla běž ho políbit tak šla.
Ale jinak chválím. Povedená, čtivá kniha.

cornetka
30.07.2023 4 z 5

Další kniha, která byla pro mě spíš oddechová a na odreagování. Nicméně je čtivá a doporučila bych ji spíš čtenářům YA. Líbilo se mi prostředí univerzity, kde se děj odehrává.

babystar
28.07.2023 3 z 5

Romantický příběh ze světa mladých vědců na americké univerzitě. Mé postpubertální vnučce by se kniha určitě líbila, ale pro mne to byly vyhozené peníze. Nejzajímavější pro mne byly poměry na univerzitě, rivalita mezi vědci, nutnost shánět všelijaké granty apod.

Betulefetule
26.07.2023 4 z 5

Jednoduchá zábavná romantika ve vědeckém prostředí. Doporučuji třeba na dovolenou v podstatě kamkoliv. Na začátku jsem se nemohla chytit, ale po pár stránkách jsem začala chápat :)

kanitsuj
26.07.2023 5 z 5

Romantické čtení, od kterého jsem nic převratného nečekala, a proto mne asi příjemně překvapilo. Určitě bych knížku přidala k těm lepším a uvěřitelným romancím, ač jsou eskapády hlavních hrdinů trochu uměle vykonstruované, jako celek drží pohromadě a najde se v nich místo i na vážnější téma. A nakonec to nejdůležitější, co nesmí v knize tohoto typu chybět - sex tam byl a dobrý :-) a bylo ho tam tak akorát. A obešla bych se i bez bonusové kapitoly:-)

MijamiMysel
23.07.2023

Když jsem si knihu pořídila přemýšlela jsem z jakého důvodu je to populární a tak doporučované na internetových sítích. ALE teď už to chápu ! Kniha je vtipná, romantická, uvěřitelná a prostě to člověka nadchne. Nevím jak ostatní ale já ji milovala od začátku až dokonce. Nepřeháním protože jsem po předčtení byla tak nadšená že jsem dobrých několik dní furt jen nakukovala zpátky do knihy a četla si mé oblíbené scény. Rozhodně doporučuji ji mít ve své knihovně protože to je opravdu topka toho dle roku! (Aspoň podle mě).
Takže pokud o ní přemýšlíš klidně si pár stran v obchodě přečti a pokud tě to zaujme tak jako mě tak na co čekáš a hned ji kup! :-D

Lucyk01
22.07.2023 5 z 5

Ze začátku jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat, jelikož byla snad všude a obávala jsem se, že je až moc vychvalována. Ale nakonec jsem byla mile překvapená.

I když je kniha psaná v er-formě, čte se velice jednoduše a snadno si postavy zamilujete.

Hodně mě překvapila vazba knihy. Je měkká, ale na romatiku objemná. Já jsem teď hodně zvyklá na KD knihy, ale tahle je vydaná pod Ikarem, což pak se není čemu divit, že je taková, jaká je.

V knize se mi líbil humor obou postav, zejména Adama, kterého jsem si nejvíce oblíbila. Příběh je originální, jelikož děj se odehrává na půdě univerzity postgraduálu na katedře přírodních věd. Mnohdy zajímavá terminologie při rozhovorech, ale zároveň dobře vysvětleno neznalcům jako já.

Kniha je dobře promyšlená a velice mě bavila. Některé scény byly vtipné, jiné trapné a jiné kouzelné. Chemie mezi hlavními protagonisty byla cítit na dálku. Tady si pohrál osud, který je dal dohromady. Opravdu originální, jelikož Adam je profesor tamní univerzity a Olive je studentka postgraduálu. A protože on ji neučí a ani není v komisi její disertační práce, tak jim systém umožňuje randění, i když jen předstírané.

Snažím se najít nějaká negativa ke knize, ale ať hledám jak hledám, nemůžu žádné najít.

Knihu hodnotím velice kladně, plný počet hvězd, protože si to kniha zaslouží. Řadím ji mezi TOP 5 knih letošního roku.
DOPORUČUJI!!

Petra00
21.07.2023 5 z 5

Ačkoliv romantiku moc nemusím a čtu ji výjimečně, Hypotéza lásky mě nalákala zejména skvělými ohlasy. Nakonec mě velmi mile překvapila. Moc se mi líbilo prostředí, které knížku udělalo jedinečnou. Postavy mi byly sympatické, zápletka s kamarádem Tomem mě moc bavila. Celkově to byla super oddechovka, kterou bych pro relax určitě doporučila. Příběh je předvídatelný, ale jednou za čas mám na něco takového zkrátka chuť. Zároveň bylo v knize spoustu vtipných momentů, kdy jsem se musela pousmát. Bonusová kapitola, která byla součástí knihy, byla podle mě zbytečná (slovo číča mi na konci knížky spíš zkazilo čtenářský zážitek). V rámci žánru za mě moc pěkné čtení!

romantika

2023  85%Hypotéza lásky