Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1577 1577

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Téra
21.07.2023 3 z 5

Pěkná romantická knížka na letní dny. Moc se mi líbilo prostředí příběhu. Olive mi byla moc sympatická a Adam byl taky fajn. Jen vzhledem k poprasku kolem knížky, jsem byla malinko zklamaná, čekala jsem asi víc. Ale to už tak většinou u populárních knížek u mě bývá.

Štěpinambura
20.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Zase se k ní vrátím!

yellow
20.07.2023 4 z 5

Musím říct, že na to, že jsem od knížky moc nečekala, tak jsem byla příjemně překvapená. Bylo to vtipné, dobře se to četlo a Adam byl skvělá postava. Trochu mi to kazila Olive, ale co se dá dělat.

leny.wood
19.07.2023 5 z 5

Naprostá rozkoš tuhle knížku číst, vystřídala se u mě celá škála pocitů a neuvěřitelně jsem zrelaxovala.

E.T.007
18.07.2023 4 z 5

Príjemný príbeh. Nie ohurujúci, ale bavilo ma čítať ho. Aj keď to, čo sa dialo v tej hotelovej izbe... to fakt? Absolútne vôbec mi to tam nesedelo, mala som pocit, akoby to vystrihli z nejakej nevydarenej erotickej knihy a akýmsi nedopatrením to capli do tohto príbehu. K Adamovi mi takéto správanie a drísty okolo sexu vôbec nesedeli. Celý čas ho autorka prezentovala ako zdržanlivého, až mal človek dojem, že čosi také ako sex ani nepozná, a zrazu... WTF?

Mrňous1
16.07.2023 5 z 5

Tak tohle mě jednoduše bavilo. Autorka nám vtipně přibližuje akademické prostředí a "polidšťuje" akademiky. Ukazuje, že i těmto "mozkovnám" mozky občas vypnou , že můžou být nechápaví a zpomalení stejně jako my, obyčejní smrtelníci:-) Knížka se četla sama, nic jsem od ní neočekávala, dostala jsem skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

Rowana
16.07.2023 5 z 5

Už dlouho se mi u knížky po dočtení poslední stránky nestalo, abych jen stěží odolávala nutkání, že si ji ihned potřebuji přečíst znova. Tahle romantika mi prostě sedla - prostředím, postavami, zápletlou, způsobem vyprávění i stylem humoru.

michaelakoc
16.07.2023 3 z 5

Já se na knihu delší dobu připravovala a měla vysoká očekávání, s ohledem na její hodnocení a opěvování po všech sociálních sítích.
Knihu řadím mezi průměr až lehký nadprůměr v romantické literatuře. Četla jsem rozhodně poutavější romantické knihy se zajímavější zápletkou a příběhem a větší chemií mezi hlavními hrdiny.
Zde se mi velmi líbí vědecké prostředí, vtipné první interakce mezi hlavními hrdiny a vlastně tím i začátek celého příběhu a úplně nejvíce Adam, který celý příběh nese na svých bedrech a je doopravdy snovým mužem. Díky němu mohu v hodnocení uvažovat o lehkém nadprůměru.
Olive dělá jednu chybu za druhou a je to s ní doopravdy náročné, ale Adam vždy stojí po jejím boku a v každé situaci jí pomůže.
Také mě během četby točila Anh, ta to ale nakonec celé vysvětlila, proč dělala to, co dělala.
Mám moc ráda Malcolma a Holdena.

"Pověz mi, proč pláčeš, a já to napravím. Postarám se o to." Naprosto miluji.

ikul
16.07.2023 4 z 5

Lehký, předvídatelný romantický příběh popsaný očima autorky profesorky a vědkyně. To slovo vědkyně je důležité, protože se tato romantika liší od naprosté většiny svým pojetím. Jednu hvězdu jsem ubrala za ta hanlivá slova, byť jsou dnes součást českého slovníku. A možná právě proto:-)

lenkaBajza
13.07.2023 5 z 5

Skvělé! Tahle romanťárna prostě skvěle sedla. Netypické prostředí s předvídatelným příběhem:) To však není na škodu. Čte se svižně a téměř samo, ideální pro relax někde na dovolené:)

Lákání na bonusovou kapitolu mě dost pobavilo :-D (nebojte, v knize ji najdete, jen obsahem je taková "zajímavá", ja bych ji ale klidně vypustila:))

Určitě v budoucnu nevypustím další autorčiny knihy. A pokud by se v budoucnu někdo chopil filmového zpracování Hypotézy lásky, s chutí se podívám (výčet shlédnutých filmových novinek u sebe odhaduji tak na 3 ročně, takže to už je co říct:D)

Airelle
13.07.2023 4 z 5

Už jste někdy políbili někoho zcela nečekaně? Nebo políbil Vás někdo zcela nečekaně?

Asi Vás teď zajímá, proč se přesně na tohle ptám. Tahle kniha totiž začíná nečekaným polibkem. Olive se snaží přesvědčit svojí nejlepší kamarádku Anh o tom, že jí nevadí, že se zamilovala do jejího bývalého kluka Jeremyho, a tak jí namluví, že má rande. Jenže Anh je zvědavá, a tak Olive nezbyde nic jiného než zaimprovizovat a políbit prvního muže, který projde kolem, i ji samou překvapí, že políbila obávaného profesora Carlesona.

Ze začátku mi přišlo trochu neuvěřitelné, že by tak přísný Adam přistoupil tak snadno má předstírání vztahu, ale stačilo pár stránek, aby mi došlo, že to bude mít poměrně snadné vysvětlení.

Mám moc ráda ztřeštěné hlavní hrdinky a Olive je ke všemu tak trochu nerdka, takže oblíbená kombinace. Adam je ze začátku opravdu velký podivín, ale hodně jsem si oblíbila jeho styl humoru. Kniha je plná sarkazmu, ironie a humorných situací. U scény s opalovacím krémem jsem se nemohla přestat smát, byla tam správná dávka trapnosti, vzrušení a vtipu.

Celá parta lidí okolo dvou hlavních postav je naprosto skvělá a každému bych přála aspoň jednu takovou kamarádku jako je Anh, dvojka Malcolm a Holden je příběh sám o sobě a jsou naprosto dokonalí!

Styl autorky je hodně čtivý a já se nemohla odtrhnout. Velmi pozitivně hodnotím i hypotézy na začátku kapitol, nejednou jsem se v nich viděla.

Knihu jsem četla v rámci štafety ve slovenské verzi, ale po ruce jsem měla i tu českou, tak jsem mohla porovnat, jak se s titulem poprali překladatelé. V české verzi se mi líbilo, jak Adam říká Olive: ,,Ty potvoro.
Ve slovenské verzi je tam: ,,Ty chytráčka., což mi prostě nesedělo a mírně i lezlo na nervy.

mischa5364
13.07.2023 4 z 5

Pěkná oddychovka. Chtěla jsem knížku u který vypnu a nebudu muset nad ní nějak moc přemýšlet. A to je pro mě právě kniha Hypotéza lásky. Romanťarna hadr. Hlavní postavy se někde chovali trochu jako dva puberťaci, ale tak svoje kouzlo to mělo.
Moc se mi líbilo prostředí kde se kniha odehrává. I náhled jak to v takovém Světě funguje.
Za mě super oddychovka. Autorka píše čtivě. Těším se na další knihy od ní.

Fortuna7
10.07.2023 5 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala. Letní romantická oddechovka ze zajímavého prostředí vědy a s neskutečně zábavnými a sympatickými hrdiny. Příběh i postavy se mohou zdát lehce klišoidní, ale Hypotéza lásky je tak skvěle napsaná, že mi to bylo vlastně úplně jedno a čtení jsem si neskutečně užila. Hodně mě bavily i vedlejší postavy, ale mrzout Adam samozřejmě vede :-).
Jestli hledáte nenáročnou oddechovku, tak tohle je přesně pro vás.

knihomolka_Lida
10.07.2023 5 z 5

Knihu vřele doporučuji. Přečetla jsem jí jedním dechem a byla prostě bezva. Námět z vědeckého prostředí, výborný nápad. Olive jsem si zamilovala hnedka a kdo by nemiloval morouse Adama? Pro někoho to může být klišé nebo jednoduché, ale kdo miluje romantiku, tak ať si tuto knihu nenechá ujít. :-D

Patro
09.07.2023 4 z 5

Ano, je to jednodušší kniha. Měli byste kvůli tomu knihu přeskočit? V žádném případě! Někdy není potřeba, aby příběh měl hlubokou myšlenku nebo jakousi filozofii, kterou se snaží zprostředkovat. Občas je čtení zkrátka o odpočinku, a tohle je roztomilé, lehké, a relaxující počtení.

Atalera
09.07.2023 4 z 5

...ale jo, bylo to fajn:-) Ikdyz některé momenty infantilní, ale jinak pohoda. Jako relax doporučuji.

Magdalenkačte
09.07.2023 4 z 5

Olive je nadějná vědkyně a udělá pro svoji nejlepší přítelkyni věc, kterou si následně sama vyčítá.
Políbí nepříjemného a arogantního kolegu, doktora Adama Carlsena.
A proč vlastně? Aby přítelkyni Anh dokázala, že má jiného přítele a Anh měla otevřené dveře na vztah s bývalým přítelem Olive, kterého Anh tajně zbožňuje.
Na tomto polibku je postaveno celé její jako chození na s Adamem.
Opravdu je tak protivný, jak se o něm po celé fakultě říká???
Adam se postupně otevírá a začne Olive vlastně pomáhat nejen v jejím výzkumu.

Jak to celé dopadne s Adamem a s prací na projektu, na kterém Olive pracuje, si přečtěte v knize Hypotéza lásky, která je přesně to pravý lehký čtení na léto!

Kniha mě bavila a já otáčela stránky tak rychle, abych zjistila, zda je Adam opravdu tak nepříjemný člověk, nebo je v něm něco víc.

Zápletka je poměrně jednoduchá, ale knihu si určitě přečtěte.

Teriiii
08.07.2023 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Romantické a tak strašně vtipné!
Dlouho jsem se u knihy nesmála jako u téhle. Olive byla strašně vtipná hlavní hrdinka, ve které jsem se často viděla. Druhá hlavní postava Adam si mě taky získal okamžitě, protože na něm bylo jasně vidět, že i když na ostatní je pěkný morous, u Olive to nějakým zázračným způsobem zvládá. A vás samozřejmě zajímá proč. Já to teda věděla od začátku, ale někdo třeba ne.
Moc se mi líbily i vedlejší postavy. Nejvíc asi Malcolm a jeho posedlost doktorem Holdenem, který byl taky úžasný a moc jsem si ho ve finále oblíbila. Za zmínku určitě ale stojí i Tom, který byl moc dobře napsaný. Tak dobře, že nejde si ho v prvních chvílích v příběhu neoblíbit. Co mi občas bylo proti srsti bylo naléhání Anh, kamarádky Olive, která ji nevědomky tlačila do opravdu nepříjemných situací. Ale je jí odpuštěno, protože ona chudák nic nevěděla.
Jinak se v knize dočtete o mnoha vtipných situacích (scéna s opalovacím krémem byla TOP ), ale i na druhou stranu vážných tématech, za které má ode mě autorka určitě palec nahoru. Stejně tak miluju tu realitu univerzitního života a toho, jak autorka přesně ví, o čem v biologii mluví. Bylo to perfektní a krásně to dokreslovalo celou atmosféru knihy.
Co mě trochu mrzí, tak to je bonusová kapitola, která v příběhu vůbec nemusela být. Já osobně bych ji tam nedávala, ale za to určitě strhávat body nebudu.
Prostě obrovské doporučení!

m_pastorka
02.07.2023 5 z 5

Jo, tomhle mě bavilo, i když to není můj oblíbeny žánr. Ale nechala jsem se zmanipulovat popularitou na Ig a nelituji toho. Ideální kniha na letní čtení někde u vody.

Simstr
30.06.2023 2 z 5

Pořád jsem se sama sebe ptala: Kolik těm lidem je? :-) protože, pokud jsou to dva dospělí lidé, tak teda pardón... ! Nebavilo mě to, je spousty jiných "romantických" knížek, které jsou mnohem lepší a mají nějaký děj.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky